Mokslo metų pabaigos šventė

Birželio 7 d. 6–9 klasių moksleiviai rinkosi į atostogų pradžią žyminčią šventę. Nemaža dalis jų,  sėkmingai dalyvavusių savivaldybės ar respublikiniuose konkursuose, olimpiadose, varžybose, buvo apdovanoti padėkomis, garbės raštais ir diplomais, knygomis. Padėkos raštai įteikti ir labai gerai mokslo metus baigusiems mokiniams.

Mokslo metų pabaigos šventėje apdovanoti akcijos „Bėgu „Ąžuolynui“ laureatai: klasėms-nugalėtojoms įteiktos pereinamosios taurės, ištvermingiausiems bėgikams – specialūs akcijos medaliai.

Gimtosios kalbos egzaminą tądien laikiusių dešimtokų vardu sveikinimo žodį tarė jų auklėtoja L. Kertenienė. Dešimtokų dovanėlę – simbolinį pieštuką atsiėmė visų klasių seniūnai, devintokams  atiteko simbolinis raktas, kuriuo Rugsėjo 1-ąją vėl bus atrakintos mokyklos durys.

Šventės kulminacija – naujo gyvenimo etapo pradžią, šviesą ir viltį simbolizuojančių žibintų skrydis į padangę. Savo svajonių žibintus uždegė dešimt geriausių mokyklos moksleivių ir mokyklą paliekančių 8-ų klasių seniūnai su auklėtojomis.

Sėkmingo jums skrydžio gyvenime, mieli moksleiviai! Laimingų, smagių vasaros atostogų!

Projektas „Mano karta Vokietijoje“ tęsiasi

Jau 22 metus Elektrėnų „Ąžuolyno“ pagrindinė mokykla bendradarbiauja su Vokietijos Lionės miesto gimnazija. Birželio 1–9 d. 6–7 klasių mokinių grupė vėl turėjo galimybę dalyvauti mainų programoje.

Prieš kelionę visi projekto dalyviai atrodė drąsiai, bet likus kelioms minutėms iki susitikimo su naujaisiais draugais ir jų šeimomis drąsa išgaravo. Tačiau adaptacija svečioje šalyje truko neilgai. Šeimos buvo malonios, svetingos, suprato mus iš pusės sakinio, bet mes vis tiek neramiai laukėme kitos dienos – visų susitikimo gimnazijoje.

Diena buvo įspūdinga. Jau po pirmos pamokos visi išsiruošėme į Safari parką, pakeliui aplankydami Herfordą ir Bilefeldą. Parke ne tik galėjome iš arti pamatyti laisvai vaikštančius egzotiškus gyvūnus, bet ir išbandyti kai kam siaubą kėlusius atrakcionus.

Antradienį, aplankę žymiausias Lionės vietas, po pietų susirinkome pas Aleksandrą, draugę, kuri savo šeimoje priėmė Simoną ir tą dieną šventė gimtadienį. Po įvairių sportinių žaidimų, prisivalgę dešrelių, kepsnių ir deserto, sukūrėme puikų paveikslą, kuris dabar kabo Lionės gimnazijos mokytojų kambary. Vakare išsiruošėme į naktinį žygį, kurį vainikavo nakvynė gimnazijos sporto salėje.

Trečiadienį Mindene negalėjome įvykdyti savo programos paplaukioti laivu ir pamatyti, kaip veikia šliuzai, nes tuo metu Vokietijos upėse labai sparčiai kilo vanduo, todėl gavome papildomą valandą apsipirkti. Nuovargis po bemiegės nakties iš karto išgaravo…

Ketvirtadienį po dviejų pamokų aplankėme Lionės kraštotyros muziejų ir pavalgę sočius pietus mokyklos valgykloje iškeliavome į miesto Jaunimo centrą. Ten padarę nuotaikingą vasarišką nuotrauką iš peties plušome, gamindami jai stovą ir rėmelius. Vakare beveik visi susitikome Werre parke.

Penktadienį pamokose nedalyvome, bet puikiai praleidome laiką karstydamiesi Lionės vandens parke. Vakaras šeimose buvo šiltas ir šiek tiek liūdnas – žinojome, kad kitądien teks išsiskirti…

Kitą rytą geležinkelio stotyje jau nebegalėjome sutramdyti ašarų, nes per savaitę visi buvome labai susidraugavę.

Už galimybę dalyvauti moksleivių mainų programoje dėkojame Elektrėnų savivaldybei, Švietimo paslaugų centrui, vokiečių kalbos mokytojoms L. Indrišiūnienei ir A. Kučinskienei už tai, kad mus kelionėje globojo ir lepino.

 

Projekto dalyvė Giedrė Barščevičiūtė

Projekto dalyviai jaunimo centre

Geriausių mokinių pagerbimo šventė „Ąžuolyne“

  Diena be mokslo – tuščiai praleista diena. Tiek daug yra ko mokytis ir tiek mažai turime tam laiko
                                                                                                                           Albertas Einšteinas

 

  Elektrėnų „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai mokslo metus baigia tradicine Geriausių mokinių pagerbimo švente. Šiais metais ji vyko žaismingai papuoštoje mokyklos fojė, šventinę nuotaiką skleidė ne tik šviesūs svečių ir mokyklos šeimininkų veidai, bet ir tyliai čiurlenantis fontanas, ir prasidedančios vasaros gėlių margumynas.

  Šventės dalyvius ir svečius sveikino mokyklos direktorė Aldona Skučienė. Ji džiaugėsi, kad tai viena gražiausių ir reikšmingiausių mokyklos švenčių, nes joje pagerbiami patys geriausi, stropiausi, darbščiausi, savo mokyklą mylintys mokiniai, o tėveliai ir mokytojai turi dar vieną progą pasidžiaugti savo vaikų ir ugdytinių pasiekimais.

 Vakare padėkos raštais buvo apdovanoti  geriausi 2012–2013 m. m. mokiniai. Laureatais tapo:

  1. „Geriausias metų penktokas“  – Rūta Levansevičiūtė, 5e klasė
  2. „Geriausias metų šeštokas“ – Renatas Kedikas, 6d klasė
  3.  „Geriausias metų septintokas“ – Beatričė Gruzdytė, 7b klasė
  4. „Geriausias metų aštuntokas“ – Rimantė Jagelavičiūtė, 8a klasė
  5. „Metų  minipolitikas“ – Giedrė Barščevičiūtė, 7a klasė
  6. „Metų menininkas“ – Saulė Bulaukaitė, 5b klasė
  7. „Metų aktyvistas“ – Remigijus Gudeliūnas, 6b klasė
  8. „Metų sportininkas“ – Irma Maciulevičiūtė, 7d klasė
  9. „Metų akademikas“ – Povilas Zaremba, 8e klasė
  10.  „Metų talentas“ – Dominyka Vidrevičiūtė, 6e klasė

  Šventiniame koncerte dalyvavo ir įvairių meno švenčių laureatai: A. Simankovas (grojo saksofonu), „Siaudelę“ šoko mokytojos V. Galiauskienės parengtos 8 klasių merginos, „Gransverą“ – 7a klasės mokinių  šokių kolektyvas. Dar kartą visus džiugino chorų šventės laureatai – 7d ir 8e klasių chorai,   angliškų dainų konkurso laureatai – 6e klasės kolektyvas ir Dominyka Vidrevičiūtė.

  Šauniausių mokinių laukė staigmena – patys geriausieji mokyklos direktorės įsakymu buvo atleisti nuo ugdomosios veiklos birželio mėnesį. Tebūnie tai paskata tiems, kuriems labai gerai mokytis bei dalyvauti įvairiuose konkursuose vis dar pritrūksta noro ir valios.

  Visiems linkėčiau prisiminti seną lietuvišką patarlę: „Mokslo šaknys karčios, o vaisiai saldūs“.

Daiva Balčėnienė

Akcija „Bėgu „Ąžuolynui“

  Mokslo metų pabaigoje surengta jau tradicija tapusi sveikatingumo ir paramos mokyklai akcija „Bėgu „Ąžuolynui“. Šiemet tai buvo jubiliejinė – dešimtoji šventė, kurios iniciatorius – kūno kultūros mokytojas Rimvydas Kučinskas.

Renginį sveikinimo žodžiu pradėjo mokyklos direktorė Aldona Skučienė, šoko 7a ir 8d klasių merginų aerobikos kolektyvai.

Tradicinio bėgimo pradžią paskelbė geriausios mokyklos lengvaatletės, Lietuvos moksleivių olimpinio festivalio tarpzoninių keturkovės varžybų III vietos laimėtojos. Akcijoje dalyvavo 5–10 klasių mokiniai, mokytojai, mokyklos darbuotojai. Malonu, kad šią idėją vis aktyviau palaiko mokinių tėveliai, broliai ir sesės. Jau trečią kartą drauge su sūnumi bėgo Saulius Bauras, kuris įveikė net 32 stadiono ratus! Tarp mokinių daugiausiai – 30 ratų – nubėgo 8e klasės mokinys Benas Bulauka. Iš viso akcijos metu nubėgta 5250 ratų, paaukotas 5121 litas. Už šiuos pinigus bus nupirkti roletai mokyklos aktų salės langams užtemdyti.

   5-ų klasių grupėje daugiausiai ratų nubėgo 5b klasės mokiniai,  6-ų – 6e kl. mokiniai, 7-ų – 7a kl. mokiniai, 8-ų – 8b klasės mokiniai (lyderiai tarp visų 5–10 kl.). Klasės nugalėtojos apdovanotos pereinamosiomis taurėmis, o 15 ir daugiau ratų nubėgę mokiniai – medaliais. Iš viso įteiktas net 171 medalis.  Džiaugiamės, kad  akcijos medaliu pasipuošė ir mokyklos direktorė Aldona Skučienė, mokytojos Gražina Grigonienė, Asta Juknienė, Vaida Barščevičienė, Nijolė Strasevičienė.

Nuoširdžiai dėkojame mokiniams, visiems akcijos dalyviams bei Elektrėnų seniūnijai už mokyklos rėmimą ir geranoriškumą.

 

    Kūno kultūros mokytoja Nijolė Strasevičienė

„ENGLISH OPENS DOORS“

Gegužės 24 d. Elektrėnų „Ąžuolyno“ pagrindinėje mokykloje prasiautė angliškų dainų konkursas „English opens doors“, jau tapęs ilgamete šios mokyklos tradicija.

            Mokiniai kruopščiai ruošėsi likus kelioms savaitėms iki konkurso: repetavo, tobulino tarimą, mokėsi žodžius, kūrė eilės.

            Konkursą vedė 8B klasės mokiniai Lukas Jachimavičius ir Lukas Greičius bei  7B klasės mokinė Evita Lasevičiūtė. Pasirodymus vertino garbinga komisija: anglų k. mokyt. A. Dočkus, anglų k. mokyt. N. Arlauskienė ir direktorės pavaduotoja O. Kanapkienė. Angliškai dainuoti išdrįso devynios klasės.

            Konkursą pradėjo 5E klasės mokiniai su „THE BEATLES“ daina „YESTERDAY“, jiems padėjo skambindamas gitara kūno kultūros mokytojas R. Kučinskas. Po to į sceną įžengė 5B klasė su „CUP SONG“, mergaičių dainą lydėjo nepakartojamas „puodelių šokis“, palikęs visiems puikų įspūdį. Visa 7A klasė energingai atliko „I FOLLOW THE RIVERS“. Tiesiai iš Senojo McDonaldo ūkio atvyko 7D klasė su „OLD McDonald‘s farm“. 7B klasės merginos puikiai atliko dainą „Be OK“. 8C klasės merginos dainavo akomponuodamos gitara. Grupės ONE DIRECTION dainą „ONE OR ANOTHER“ puikiai atliko 6E klasė, užkariavusi visų žiūrovų simpatijas.

Komisijai išėjus skaičiuoti balsų, salę linksmino 8C klasė su spektakliu „CINDERELLA“, 5E klasės mokinė Elinga deklamavo savo kūrybos eiles.

Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkomis, o laureatai – ir saldžiaisiais prizais.

2013 m. angliškų dainų konkurso „ENGLISH OPENS DOORS“ laureatais tapo 6B kl., 8C kl., 5B kl., 7D kl.

 

 

                                                            Anglų k. mokyt. Asta Makarevičiūtė

STAŽUOTĖ ČEKIJOJE

2013 m. gegužės 12–18 d. „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos mokytojai   A. Makarevičiūtė, A. Kučinskienė ir N. Strasevičienė stažavosi Čekijoje. Tai buvo Elektrėnų sav. Švietimo paslaugų centro vykdyto projekto „Mokytojų, tėvų ir vaikų partnerystės ir bendradarbiavimo tinklo kūrimas nacionaliniu lygmeniu“ dalis. Stažuotės tikslas buvo kuo išsamiau susipažinti su mokyklos bendruomenės kūrimo būdais ir metodais bei pasidalinti patirtimi.

            Pirmiausia susipažinome su Čekijos švietimo sistema, aplankėme Jičino miesto Lepaȓová vidurinę mokyklą, Libereco vaikų darželį, Mlade Boleslovo gimnaziją, Základní škola spaciální mokyklą. Stažuotės metu turėjome galimybę stebėti mokinių veiklą pamokų bei pertraukų metu, susipažinome su neformaliuoju ugdymu, mokytojų darbo ypatumais. Išanalizavome tėvų ir mokytojų bendradarbiavimo, informavimo sistemas. Didžiausią įspūdį paliko netradicinės pamokos, kai mokiniai savaitei iškeliauja į kalnus, kur mokosi, slidinėja, irkluoja kalnų upėmis.

                  Aktyviai dalyvavome diskusijose, turėjome galimybę palyginti Čekijos ir Lietuvos švietimo sistemas. Didelių skirtumų tarp Lietuvos ir Čekijos švietimo sistemų nėra. Mokslo metai prasideda rugsėjo 1 dieną ir baigiasi birželio 30 dieną. Švietimo sistemos struktūra:

Ikimokyklinis ugdymas, 3–6 metų ugdytiniai. Bendras pavadinimas yra Mateřská škola (MŠ).

Pradinis ugdymas, 6–15 metų ugdytiniai. Bendras pavadinimas yra Základní škola (ZŠ)
Vidurinis ugdymas, 15–19 metų ugdytiniai. Bendras pavadinimas yra Střední škola (SŠ) arba Gymnázium (Pastaba: kai kuriose iš šių mokyklų taip pat mokosi 11–19 metų mokiniai).

            Visuomet smagu, kai darbą, mokymąsi galima suderinti su pramoga, kultūriniu pažinimu. Negalima nepaminėti nuostabios Čekijos gamtos, aplankėme Prahą, Prachovo uolas, Sychrovo pilį, Bohemijos „Šveicariją“, Pilzeną bei Moraviją. Grįžome pilnos puikių įspūdžių.

 

 

                                                                                                            

                                                                                     Mokytoja Asta Makarevičiūtė

Ugdymas karjerai. Moksleiviams – išskirtinė policijos kinologų ir „Aro“ pareigūnų pamoka

Gegužės 15 d. Elektrėnų "Versmės" bei Vievio gimnazistams ir Elektrėnų "Ažuolyno" bei Kietaviškių pagrindinių mokyklų moksleiviams ypač pavyko - juos į svečius pakvietė Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro Odorologinių tyrimų ir kinologijos valdybos bei Antiteroristinių operacijų rinktinės "Aras" pareigūnai.
Jei pas policijos kinologus įvairaus amžiaus moksleiviai - labai dažni svečiai, tai viešnagė pas "ariečius" - tikrai išskirtinis įvykis!
Lietuvos policijos kinologijos centre jaunuosius svečius pasitiko pats viršininkas Aleksandras Aleksandravičius. Didžiąją dalį jaunimo sudarė vienuoliktokai ir dvyliktokai. Šie jaunuoliai netrukus rinksis profesiją, tad juos domino galimybė tapti policijos pareigūnais.
Kinologijos skyriaus vyriausiasis patrulis Gintautas Bivainis, su augintiniu pademonstravęs "nusikaltėlio sulaikymą", kitus dresūros elementus, atkreipė dėmesį, kad policijos kinologo kasdienybė - nuolatinės treniruotės. "Policijos kinologai nuolat sportuoja, kasdien su augintiniu bent tris kilometrus nubėga", - akcentavo pareigūnas.
Be abejo, jam moksleiviai turėjo nemažai klausimų: kokių specializacijų tarnybiniai šunys talkina mūsų pareigūnams, ar kiekvienas keturkojis pasiduoda dresūrai, kaip taisyklingai dresuoti šunį ir pan.
Kriminalistinės odorologijos skyriaus viršininkė Violeta Valickaja itin įdomiai papasakojo jaunimui, kokie svarbūs nusikaltėlio paieškai kvapų pėdsakai, parodė filmuką, kaip dirba vadinamieji šunys detektoriai.
Nemažą profesinę patirtį sukaupusi pareigūnė pateikė ne vieną pavyzdį, kaip kalėjimo mokyklą išėję nusikaltėliai mėgina pergudrauti keturkojus pareigūnų pagalbininkus - purškiasi kvepalais, trinasi aštraus kvapo medžiagomis. "Ir nė vienam iš jų tokie triukai nepavyko. Svarbiausia - profesionaliai paimti kvapo pėdsakus iš nusikaltimo vietos", - akcentavo V. Valickaja.
Todėl policijos kinologui reikia ne tik būti susipažinusiam su šuns dresavimo bei odorologijos pagrindais, mylėti augintinį bei savo darbą, bet ir turėti teisės žinių - šiems pareigūnams dažnai tenka dalyvauti teismuose, atsakinėti į prokurorų, advokatų bei teisėjų klausimus.
Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinėje "Aras" pareigūnas Linas supažindino su rinktinės pareigūnų kasdienybe: nuolatinėmis treniruotėmis ir specialiosiomis operacijomis - sausumoje, jūroje, ant aukštų pastatų ir pan., pristatė "ariečių" ginkluotę ir ekipuotę: ginklus, derybininko liemenę ir lagaminėlį, šarvuotį, išminavimo įrangą.
Merginos smalsavo, ar sunku įveikti atranką į antiteroristinių operacijų rinktinę. "Ariečiai" sutinka, kad kandidatams tenkantys intelekto, psichologijos ir fiziniai išbandymai tikrai nelengvi. Bet jaunimui nereikėtų baimintis šio iššūkio - svarbiausia, gerai mokytis ir nuolat treniruotis.

Iš Elektrėnų ,,Ąžuolyno“ mokyklos į susitikimą su pareigūnais važiavo 8e klasės mokiniai Agnė Karvelytė, Ingrida Samušytė, Tadas Jakovlevas, Povilas Zaremba, Džiudas Telinskis ir 8c klasės mokiniai Nerijus Kaminskas ir Žygimantas Grinevičius. Ekskursiją organizavo Elektrėnų ,,Versmės“ gimnazijos ugdymo karjerai koordinatorė Danutė Liutkevičienė.

                                                           Direktorės pavaduotoja ugdymui                Odeta  Kanapkienė

Tęsiame „Sveikatiados“ projektą

„Sveikatiadoj“ šok ir nesustok"!
Pirmadienį, po pamokų, 5–7 klasių mokiniai buvo pakviesti į aktų salę pašokti.
Susirinko daug mokinių. Šokiams vadovavo choreografijos mokytoja V.Galiauskienė. Scenoje mergaitės, lankančios šokių būrelį, rodė žingsnelius. Mokiniai pramoko 2 linijinius šokius. Geriau sekėsi tiems, kurie yra lankę šokių užsiėmimus.
Mokiniams renginys patiko, nes pakėlė nuotaiką, jie džiaugėsi galėję smagiai pajudėti.
Daugelis pageidauja, kad tokie pasišokimai vyktų dažniau, galbūt netgi per kūno kultūros pamokas.

Viktorina „Linksmoji matematika“

  Viktorina  „Linksmoji matematika“ Elektrėnų savivaldybėje buvo organizuojama ne kartą, bet joje varžydavosi tik 5–6 klasių moksleiviai. Šiais metais Elektrėnų „Ąžuolyno“ pagrindinėje mokykloje tokia viktorina pirmąkart surengta 7–8 klasių mokiniams. Viktoriną suorganizavo ir užduotis moksleiviams parengė „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos matematikos ir informacinių technologijų mokytojai.

      Renginyje dalyvavo Pastrėvio pagrindinės mokyklos mokiniai su matematikos mokytoja Leokadija Vyšniauskiene, Kietaviškių pagrindinės mokyklos komanda ir mokytojos Danutė Gudelienė bei Elena Janavičienė, „Ąžuolyno“ pagrindinei mokyklai atstovavo 8e klasės mokiniai su mokytoja Aldona Sabaliauskiene.

     Renginys prasidėjo komandų prisistatymu. Pastrėvio moksleivių komanda paruošė nuotaikingą vaidinimą, kuriame parodė, kaip gyvenimiškose situacijose gali būti panaudotas aritmetinio vidurkio skaičiavimas. Kietaviškių moksleiviai padainavo dainą apie meilę matematikos mokslui ir savo mokyklai. „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos mokiniai prisistatė skambia skanduote ir daina.

     Moksleivių komandos varžėsi penkiose stotelėse, kuriose reikėjo atlikti įvairias užduotis. Pirmojoje stotelėje viktorinos dalyvių laukė mokytoja Lina Adomavičiūtė, kuri pateikė matematinių kryžiažodžių. Antrojoje stotelėje komandoms teko spręsti  mokytojo Ramūno Saliutos parengtus kryžiažodžius. Trečiojoje, „Poezijos“, stotelėje mokiniai kūrė eilėraščius apie matematiką. Jų darbo rezultatą vertino mokytoja Antanina Čerkasovienė. Pasak viktorinos dalyvių, smagiausios užduotys buvo ketvirtojoje ir penktojoje stotelėse. Čia mokiniai kūrė patarles ir priežodžius su matematikoje naudojamais terminais bei žaidė smiginį. Šių stotelių užduotis paruošė ir vertino mokytojos Aldona Sabaliauskienė ir Giedra Ambrazevičienė.

     Kol vertinimo komisija sumavo rezultatus, Kietaviškių ir Pastrėvio  moksleivių komandos kartu su mokytoja Danguole Vankevičiene aplankė mokykloje įsikūrusį Literatūros ir meno muziejų.

     Viktorinos nugalėtoja tapo Kietaviškių pagrindinės mokyklos komanda,    „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos atstovai užėmė II vietą, trečia liko Pastrėvio pagrindinės mokyklos komanda.

                                                                                                                               Lina Adomavičiūtė

Tėvų savivaldos diena ,,Ąžuolyno“ pagrindinėje mokykloje

 Tėvų savivaldos diena mokykloje organizuojama jau trečius metus. Svarbiausias tikslas – nuolat tobulinti bendradarbiavimą su tėvais, ieškoti vis naujesnių bendravimo su jais būdų, taip pat siekiame supažindinti tėvus su mokyklos kasdienybe, mokytojo darbo specifika, kartu ieškoti netradicinių, aktyvesnių ugdymo metodų.

Nuo pat ryto mokykloje vyravo  neįprasta nuotaika: mokiniams buvo labai įdomu, ko mokys jų tėvai, ką kalbės, kaip savo profesijos dalykus susies su pamokos tema ir t. t. Tėveliai turėjo galimybę pristatyti savo profesiją, papasakoti, kokių mokslų reikia, norint tapti gydytoju, teisininku, virėju ar ekonomistu ir pan. Pertraukų metu tėveliai bendravo su mokyklos administracija, dalijosi įspūdžiais.

Mamos ir tėčiai tapo mokytojais

7a klasėje (auklėtoja A. Kučinskienė) visas pamokas suorganizavo mokinių tėvai. Rolandas Bučys vedė įdomią integruotą kūno kultūros ir istorijos pamoką ,,Gyvenimiškos istorijos“ – mokiniai net nuskambėjus skambučiui nenorėjo išeiti iš sporto salės. Vytautas Kasperavičius pristatė teisininko profesijos ypatybes, Loreta Leskauskienė matematikos pamokoje (7a ir 6b klasėse) mokė suskaičiuoti darbo užmokestį, skatino mokinius siekti aukštesnių tikslų, aiškino, kaip pradėti savo verslą. Rasa Simankovienė ir jos padėjėja akordeono mokytoja Jovita Janavičiūtė vedė integruotą fizikos ir muzikos pamoką ,,Muzikos garsai“. Mokiniai grojo įvairiais muzikos instrumentais, dainavo, klausėsi mokytojų pasakojimų. Apie policijos komisariato darbą ir policininko profesiją papasakojo Edgaras Telinskis, apie gydytojos darbą – Edita Paberalienė. Vilma Narkauskienė 7b klasėje vedė istorijos pamoką-viktoriną, Jolanta Šyškienė 7c klasėje atidarė ,,Menines dirbtuves“ ir mokė vaikus pasigaminti sveikinimo atvirukus. 7d klasėje Ramunė Žigutienė surengė užsiėmimą laisva tema ,,Madų pristatymas ir gaminių reklama“. Ramunė su mokiniais aptarė artėjančios Motinos dienos šventės scenarijų, priminė mokiniams, kad reikia pasveikinti ir mamas, ir tėčius, nes Tėvo diena taip pat artėja. Marija Belickienė 8d klasėje vedė pamoką ,,Aš ir planeta esam visuma“, kalbėjo apie dvasinį žmogaus pasaulį. 8b klasėje Jolita Okuškienė pasakojo apie prokuroro profesiją ir parodė tris prevencinius filmus apie narkotikų žalą, pinigų padirbinėjimą bei sprogstamąsias medžiagas. 6e klasėje vokiečių kalbos pamoką vedė iš Vokietijos atvykę Orintos seneliai – Vida ir Peteris Meyeriai. 8c klasėje Edita Kaminskienė su mokiniais kalbėjo apie paauglių bendravimo problemas ir vedė klasės valandėlę. 5a klasėje Aušra Mokšeckienė surengė kūno kultūros pamokas, 7c klasėje Vida Apanavičienė vedė lietuvių kalbos pamoką, Aigun Shukurova 6a klasės mokiniams  papasakojo apie tolimąjį Ažerbaidžaną. 8e ir 9 klasėse karjeros planavimo pamokas vedė karjeros planavimo konsultantė Giedrė Užkurėnaitė, su lietuvių liaudies papročiais ir buitimi 5b klasės mokinius supažindino Literatūros ir meno muziejaus direktorė Jurgita Chmieliauskienė bei muziejaus darbuotoja Rima Sasnauskaitė, suteikti pirmąją pagalbą  ekstremaliose situacijose 8d ir 8b kl. mokinius mokė pirminės sveikatos priežiūros specialistė Rūta Zacharovienė. Smagią kūno kultūros pamoką baseine 6b klasės mokiniams suorganizavo Kristina Žamoit ir T. Kriaučiūnienė. Mokytojais dirbo ir kiti tėveliai: Gintvilė Janavičiūtė (7d kl.), Vigimantas Tatarūnas (7d kl.), Silvija Bulaukienė (5b, 8e kl.), I. Petravičienė (5a kl.), L. Voišel (5b kl.), E. Ašmenienė (5b kl.) .

Moksleivių įspūdžiai

Paklausėme  mokinių, ką jie mano apie tokias netradicines ugdymo dienas. Štai keleto mokinių atsakymai: ,,Man labai patiko ši diena. Nes pas mus yra klasiokas iš Azerbaidžano ir jo mama mums papasakojo apie Azerbaidžaną, man labai patiko...Vertinimas 10/10“. (Lukas Petrovičius, 6a); „Man labai patiko ši diena. Įdomu išgirsti įvairių faktų ar pasakojimų apie tėvų profesijas, pamoką praleisti kitaip nei visada. Vieni tėvai pasakojo apie savo profesiją teoriškai, kiti rodė, kaip savo išsilavinimą panaudoti praktiškai. Manau, kad ši diena labai reikalinga ir kitais, ir dar kitais metais, nes iš žurnalų, knygų, nesužinosi tiek, kiek iš žmogaus“ (Giedrė Barščevičiūtė, 7a); ,,Mano nuomone, reikėtų dažniau rengti tokias dienas. Tokių pamokų metu mes išmokstame ne tik tų pačių dalykų, kaip matematikos, fizikos ar dar kokio, bet ir pasimokome gyvenimiškų dalykų, kurių mažai moko įprastose pamokose. Manau, reikėtų dažniau rengti tokias netradicines pamokas. Mokiniams tai tik į naudą“ (Ugnė Sabaliauskaitė, 8d); „Man labai patinka tokia diena , nes mokykloje pamokos būna įdomesnes, netradicinės, tėvai ar seneliai linksmesni,  todėl būna linksmiau!!! Galima išmokti įvairių žaidimų, darbelių ar dar ko nors įdomesnio“(Voišel Patricija, 5b).

Mokyklos administracija, mokytojai ir mokiniai džiaugiasi, kad sulaukė tiek daug geranoriškai nusiteikusių, išradingų tėvų, ir nuoširdžiai jiems dėkoja. Tikimės, kad ateityje tėvų ir mokyklos bendradarbiavimas bus dar glaudesnis ir bendruose projektuose bei kituose renginiuose norinčių dalyvauti tėvelių bus dar daugiau.

    

Direktorės pavaduotoja ugdymui  

 Odeta Kanapkienė

Akcija „Padovanok bibliotekai knygą“

   Jau keletą metų Elektrėnų „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos biblioteka rengia akciją „Padovanok bibliotekai knygą.“ Ir šiemet kovo mėnesį moksleiviai buvo pakviesti pasidalinti su draugais savo jau perskaitytomis knygomis arba padovanoti naujas.  

   Moksleivių, tėvelių, auklėtojų bei mokytojų dėka knygų lentynos pasipildė 35 puikiomis populiariomis vaikams bei paaugliams skirtomis knygomis.

   Pirmieji akciją mielai pradėjo bei papuošė 6b klasė. Jie atskubėjo nešini savo jau perskaitytomis, bet dar naujomis, tvarkingomis knygomis, simboliškai papuoštomis ąžuolo lapeliais. Knygas dovanojo Diana Deltuvaitė, Danielius Kriščiūnas, Rugilė Ratkevičiūtė, Remigijus Gudeliūnas, Deimantas Šerelis, Gintarė Bujaitė, Edvinas Buivydas, Kornelija Jankauskaitė, Eglė Leskauskaitė,Vijonė Riabcevaitė. Taip pat biblioteką praturtino ir kitų klasių mokiniai: 6a- Tautvydas Rikteris, Paulius Dauksevičius, Egidijus Binkulis, Kamilė Varškevičiūtė, Vilius Mikalauskas, Skaidrė Tubiūtė, Modesta Bružaitė. 6e - Orinta Rikterytė, Greta Grinkevičiūtė, 7 a – Viktorija Diadkina, Vilius Bučys, Andrius Simenkovas, 5a – Livija Kazlauskaitė, 8c - Jonė Palaimaitė.  Visiškai naujas, ypač skaitytojų pamėgtas knygas įteikė 6a, 6d, 6e, 7b, 8a, 8c, 8e klasės.

   Džiugu, kad daugelis likote neabejingi šiam renginiui, parodėte savo geranoriškumą ir atnešėte skaitymo džiaugsmą kitiems. „Jeigu su draugu pasidalinai obuolį, abu gavote po pusę, bet jei pasidalinote knyga – kiekvienas paskaitė po dvi“ (N. Vineris).

 

                                                                                                   Bibliotekos vedėja

                                                                                                    Julė Mačiulienė

Energetikos diena mūsų mokykloje

Balandžio 17 d. Kauno regioninės energetikos specialistai apsilankė ,,Ąžuolyno“ pagrindinėje mokykloje ir papasakojo mokiniams apie klimato kaitą žemėje bei energijos taupymo buityje svarbą.

Renginyje dalyvavo 8–10 klasių mokiniai. Jie sužinojo, kaip galima taupyti energiją, keičiant savo kasdieninius įpročius: tereikia išjungti nenaudojamus elektros prietaisus, taupiai naudoti vandenį, į mokyklą važiuoti dviračiais ir t. t.

Renginio vedėjai paprastai, bet įdomiai pristatė aktualią temą, parodė keletą animacinių filmukų, uždavė įdomių klausimų, surengė viktoriną. Mokiniai dalyvavo geriausio šūkio energijos taupymo tema konkurse. Geriausiai renginyje pasirodė 8b klasė, nedaug nuo jų atsiliko 10-okai, gerai sekėsi ir 8e, 8a kl. Visos klasės buvo apdovanotos diplomais ir saldžiais prizais. Individualiose klausimų–atsakymų rungtyse  greičiausiai į klausimus atsakė ir asmeninius prizus gavo 8d kl. mokiniai Ervinas Šatavičius ir Tomas Butvila bei 8e kl. mokinė Ingrida Samušytė.

Elektrėnų savivaldybė siekia  prisijungti prie tarptautinės iniaciatyvos – Merų pakto. Ši iniciatyva skatina Europos miestus ir savivaldybes aktyviai veikti energetikos srityje, mažinti energijos vartojimą ir aplinkos taršą. Energetikos dienų metu svarbu supažindinti jaunimą – būsimus didžiausius energijos vartotojus – su energijos taupymo svarba ir nauda.

 

Dir. pav. ugdymui                    Odeta Kanapkienė

VIKTORINA ,,MANO VAIKYSTĖS KNYGOS“

  ,,Knygas skaityti turi būti mums toks pat reikalas, kaip ir pavalgyti“, – dar XX a. pradžioje sakė lietuvių klasikas J. Tumas–Vaižgantas. „Žmonės nustoja mąstyti, kai nustoja skaityti!“ – perspėjo prancūzų švietėjas D. Didro. Todėl malonu, kad ir šiais modernių technologijų laikais vis dar yra vaikų, draugaujančių su knyga. Tokie  mėgstantys skaityti „Ąžuolyno“ mokyklos penktokai balandžio 16 dieną po pamokų susirinko į viktoriną, parengtą pagal populiariausių vaikų rašytojų kūrybą. Tokiu originaliu būdu mokiniai kartu su savo lietuvių kalbos mokytojomis dar kartą prisiminė Tarptautinę vaikų knygos dieną.

  Skaitymo varžybos buvo įtemptos. „Sportinį“ azartą kaitino tai, kad viktorinoje, parengtoje su PowerPoint programa, buvo skaičiuojami taškai, buvo galima gauti papildomų balų, jei varžovų komanda nežinodavo atsakymo į klausimą... Paaiškėjo, kad penktokai geriausiai išmano Astridos Lindgren knygas, pažįsta jų veikėjus, pačią rašytoją iš nuotraukos taip pat pažino be jokio vargo. Mėgstamas vaikų yra ir Otfrydas Proisleris, sukūręs įsimintinus personažus – vaiduokliuką, mažąjį vandenį, raganiukę ir kitus. Neatsiliko nuo savo užsieniečių kolegų ir lietuvių rašytojas Vytautas Račickas – penktokai skaitė visas keturias jo „Šlepetės“ istorijas bei „Nebaigtą dienoraštį“. Sunkiau sekėsi su italų rašytojo Džanio Rodario personažais, bet tai suprantama – jo knygų bibliotekoje labai trūksta...

  Viktorinoje nugalėjo visi vaikai, kurie po šio renginio skubės į biblioteką ieškoti  knygos, kurios dar nebuvo spėję perskaityti, vaikai, kurie dar ir dar kartą žavėsis Pamelos Trevers nuostabiąja aukle Mere Popins, vaikai, kurie visam gyvenimui išmoks Antuano de Sent-Egziuperi ,,Mažojo princo“ pamokas. Beje, pagal griežtos lietuvių kalbos mokytojų komisijos suskaičiuotus taškus laimėjo 5b klasė, surinkusi net 1700 balų! Nedaug atsiliko 5e klasė, surinkusi 1400 taškų. Trečia su 900 balų – 5d klasės komanda. Visos komandos buvo apdovanotos gražiais mokytojos D. Balčėnienės sukurtais padėkos raštais.

  Penktokai jau žino, kad „Perskaityta knyga visam laikui pasilieka mumyse, mums net nejaučiant“ (Just. Marcinkevičius), tad linkiu dar daug malonių susitikimų su knygų herojais!

 

         Lietuvių kalbos mokytoja Vilija Narvydienė

Rusiškų dainų popietė

Balandžio 8 d. mokykloje surengta rusiškų dainų popietė. 6–10 klasių moksleiviai, besimokantys rusų kalbos, paskatinti mokytojos V. Valiukienės dainavo dainas iš populiarių kino filmų, animacinių filmukų, traukė žinomas rusų estrados dainas.

Vaikiška knyga

 

Kaip nuostabu yra skaityti

Ir pamatyti, kas gi vyksta,

Kada raidelės tampa žodžiais,

O žodžiai knygomis pavirsta.

 

Pat Mora „Skaitymo džiaugsmas“

  

 

Balandžio 2-ąją, danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo dieną, švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena. Šią dieną daugybėje šalių rengiamos vaikų ir jaunimo literatūros savaitės, vyksta konkursai, parodos, konferencijos, renkamos geriausios vaikiškos knygos.

Balandžio 9 d. penktų klasių mokiniai buvo pakviesti į Vaikų knygos dienos popietę. Renginį pradėjo bibliotekos vedėja J. Mačiulienė, pristačiusi šią gražią šventę ir jos tradicijas: kasmet vis kitos šalies Tarptautinės vaikų knygos tarybos skyrius gauna teisę kurti Tarptautinės vaikų knygos dienos plakatą ir kreipimąsi į skaitytojus. 2013 m. ši teisė atiteko Jungtinėms Amerikos Valstijoms. Mokiniai klausėsi eiliuoto Pat Mora kreipimosi į jaunuosius skaitytojus ir grožėjosi dailininko Ashley Bryano sukurtu plakatu.

„Klausimų lietus“ dar kartą mokiniams priminė, be ko nebūtų knygos: be popieriaus, raidžių, bibliotekos ir t. t. Vieni, išgirdę teisingus atsakymus į klausimus, galėjo papildyti savo žinių lagaminą, teisingai atsakiusieji galėjo džiaugtis gautais prizais.

Ši popietė 5a ir 5d klasių mokiniams buvo puiki proga pristatyti savo sukurtų pasakų knygas. Vaikai ne tik kūrė, bet ir patys iliustravo kūrinius. Drąsiausi mokiniai kūrybiniu džiaugsmu pasidalijo su kitais, skaitė savo pasakas: L.Kurmilavičiūtė „Laiminga moneta“, G. Lekevičius „Liepos vestuvės“, D. Marcinkevičiūtė „Užburta pilis“, M. Mažeika „Ąžuolas ir senolis“, I. Juodytė „Stebuklingoji gėlelė“, R. Ašmena „Drakono pilis“. Ir pasakos, ir knygos klausytojus suintrigavo, daugeliui kilo klausimų: ar pasakos tik apie seneles ir senelius? nuo ko reikia pradėti, kad sukurtum tokią knygą? kas gali padėti sukurti tokią knygą ir t. t. Visi, susidomėję savo draugų kūryba, pasakų knygas ras mokyklos bibliotekoje, galės skaityti ir  grožėtis iliustracijomis.  

 Knygų pristatymo ir popietės pabaigą lydėjo daugybė plojimų, nes bibliotekos vedėja padėkos raštais apdovanojo mokyklos bibliotekoje daugiausiai skaitančius mokinius. Pasinaudodama tinkama proga  penktų klasių mokinius dar kartą paraginau labiau atsigręžti į knygą, naujai atrasti skaitymo malonumą, dvasingiau įprasminti laisvalaikį. Taip pat kviečiu visus mokinius kurti, nes tik taip kiekvienas jų gali tapti pasauliu – gali atsidurti visur, būti bet kuo...

 

Lietuvių kalbos mokytoja Neringa Sodaitienė

KREPŠINIO ŠVENTĖ „ĄŽUOLYNE“

Jau tryliktą kartą „Ąžuolyno“ mokykla sukvietė savo buvusius mokinius –  krepšinio mėgėjus į tradicinį krepšinio turnyrą V. Bertašiaus taurei laimėti.

Į mokytojo R. Kučinsko kvietimą atvykti atsiliepė teisininkai, verslininkai, treneriai, mokytojai, policininkai, įvairių kitų profesijų atstovai, kuriuos vienija krepšinis ir noras sugrįžti į mokyklą. Kartu su žmonomis ir vaikais jie ieškojo senose stendų nuotraukose savo vaikiškų veidų.

Šventės pradžioje tradiciškai buvo įnešta mokyklos vėliava, kurią iškėlė Vilius Bertašius jaunesnysis, prieš tai papasakojęs apie tėvo meilę krepšiniui ir   mokiniams. Šventę aerobikos šokiu papuošė 7a klasės merginos ir varžybų organizatoriaus R. Kučinsko daina.

Mokykla nuo ankstyvo ryto kvepėjo kibinais ir gardžiomis bandelėmis. Valgyklos darbuotojos sulaukė komplimentų už malonų aptarnavimą ir puikų maistą.

Varžybose dalyvavo aštuonios komandos. Po atkaklių, tačiau draugiškų, korektiškų ir nuotaikingų varžybų jaunesniųjų grupėje taurę iškovojo Karolio Jovaišos, vyresniųjų – Skirmanto Valiuko komandos.

Skirmantas po varžybų džiaugėsi: „Kiekvienais metais turnyras yra labai laukiamas, kadangi tai galimybė susitikti su senais draugais, mokytojais,  pažaisti taip mėgstamą krepšinį pakovojant ir dėl taurės. Turnyro organizatorius, mokytojas ir treneris Rimvydas Kučinskas prieš daugelį metų įskiepijo meilę krepšiniui, todėl suburti komandą nėra sunku. Būdami mokiniais, laukdavome savo eilės norėdami patekti į salę ir pažaisti krepšinį, mat norinčiųjų būdavo  daug. Mūsų komanda taurę laimėjo jau trečią kartą, ir nors jau esame vyresniosios kartos atstovai, dažnai būname tarp favoritų. Tikimės, kad turnyras gyvuos dar ilgai ir taps pavyzdžiu jaunesnėms kartoms.

Mokytojui Rimvydui linkime neprarasti energijos ir toliau burti mus sportiniam „Ąžuolyno“ pavasariui.“

Mokykla dėkoja Mantui Rikteriui, Audriui Gaidžiui, Kęstui Vitkauskui, Artūrui Zaikauskui, Vytui Komparskui, Skirmantui Valiukui ir jo komandai, taip pat Ramūnui Žukauskui bei visiems kitiems, palaikantiems šią tradiciją, ir kviečia atvykti kitais metais.

 

Vilija Valiukienė

„Ąžuolyniečiai“ paminėjo Žemės dieną

 Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 metais. Šiai dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – nuostabus laikas, kai įvairiuose Žemės kampeliuose, išskyrus poliarines sritis, dienos ir nakties ilgumas suvienodėja. Prasideda astronominis pavasaris – diena ilgėja, o naktis trumpėja.

Šią dieną diskutuojama aplinkosaugos temomis ir raginama priimti palankius aplinkai sprendimus. Tai diena, kai kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus, apie visuomenės darnios raidos būtinybę, kad mūsų veikla žydinčioje planetoje nebūtų skirta tik beatodairiškam mūsų pačių gerovės ir patogumo kūrimui, negalvojant apie ateities kartas.

,,Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos mokiniai kovo 20 d. susirinko į netradicinę pamoką, skirtą Žemės dienai paminėti.

7B klasės mergaitės, vadovaujamos mokytojos V. Kubilienės, pristatė savo namų darbą: praktiškai parodė, kokias atliekas galima dėti į popieriui, stiklui ir plastikui skirtus konteinerius, paaiškino, kad užterštą tarą reikia išplauti, pademonstravo, kokių atliekų į minėtus konteinerius negalima mesti.

5A klasės mergaitės pristatė drabužių iš panaudotų medžiagų kolekciją – tikrą madų šou. Drabužius kurti padėjo ir mergaičių mama, kuri šventės dieną   padėjo dukroms pasiruošti pristatymui.

 Mokytoja G. Daugėlienė kartu su mokiniais aptarė parodytą filmą apie Žemės vietą Visatoje, jos dydį ir svarbą mums.

Pamokos pabaigoje mokiniai kartu su mokytoja L. Alimiene aptarė Žemei gresiančius pavojus, pasakojo, kaip galima patiems prisidėti prie Žemės gamtos, gyvūnijos ir išteklių išsaugojimo, atsakė į iš anksto paruoštus klausimus.

Svarbiausia šioje netradicinėje pamokoje tai, kad vaikai suprato, jog už mūsų gražiosios planetos Žemės ateitį esame atsakingi visi.

 

 Chemijos ir fizikos mokytoja V. Kubilienė

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ „Ąžuolyne“

 

Kovo 18–24 d. jau 4-ą kartą vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, iki šiol žinoma pavadinimu „Savaitė BE PATYČIŲ". Projekto iniciatorė – emocinės paramos telefonu tarnyba „Vaikų linija" . Renginiuose bandyta išsiaiškinti, kodėl vaikai tyčiojasi vieni iš kitų ar lieka abejingi matydami, kaip tyčiojamasi iš draugo, garbaus amžiaus žmonių. Patyčios reiškia tyčinius veiksmus,   t. y. tie, kurie tyčiojasi, dažniausiai supranta, kad savo veiksmais skaudina kitą, ir daro tai sąmoningai. Toks elgesys būna pasikartojantis. Agresyvus veiksmas, kuris įvykdytas vieną kartą, dar nėra patyčios. Patyčiomis vadiname tokį elgesį, kuris kartojasi sistemingai tam tikrą laiką. Patyčių situacijoje dažniausiai būna psichologinė ar fizinė jėgos persvara. Vadinasi, puolamas žmogus jaučiasi silpnesnis už skriaudėjus ir negali nuo jų apsiginti. Patiriančiajam patyčias neretai būna sunku pačiam išspręsti šią problemą, todėl būtina, kad į tai įsitrauktų ir jam pagelbėtų kiti žmonės.

         Ar mūsų mokykloje vaikai tyčiojasi vieni iš kitų? Dažniausiai bijome prisipažinti. Kartais  manome, jog tai nieko tokio – neva tik pasijuokiau, juk visi juokiasi. Bet ar pagalvojame, kaip jaustumėmės būdami to berniuko ar mergaitės, iš kurių nuolat tyčiojamasi, vietoje? Į šį klausimą mūsų mokyklos mokiniai bandė atsakyti rašinėliuose apie draugystę, piešiniuose – traukinuke, keliaujančiame į DRAUGYSTĘ.  Tegu kelionė į didesnį saugumą ir draugystę nesibaigia šia veiklos savaite. Būkime tolerantiški vieni kitiems, būkime drąsūs ir nebijokime apginti draugą, iš kurio kas nors tyčiojasi.

 

                                               Virginija Baronienė

 Elektrėnų „Ąžuolyno“ pagrindinės

mokyklos socialinė pedagogė

Vaidiname ir dainuojame vokiškai

 

Artėja mokslo metų pabaiga, o mūsų jauniausiems – penktokams – atėjo laikas pasirinkti antrąją užsienio kalbą. Tad kovo 20 d. penktokai susirinko aktų salėje ir nekantriai laukė jiems paruoštos programos.

 

7a klasė su auklėtoja A. Kučinskiene padainavo keletą vokiškų dainų ir pristatė projektą „Mano karta Vokietijoje“. Mokytojos L. Indrišiūnienės vadovaujamo būrelio „Vaidinam vokiškai“ nariai vokiečių kalba suvaidino pasaką „Ropė“. Žiūrovai nesunkiai suprato pasakaitės idėją, jog kai kurie dalykai tik bendromis jėgomis išsprendžiami. Tą pačią dieną aplankėme Elektrėnų pradinės mokyklos mokinius, kuriems taip pat dainavome ir vaidinome. Visi džiaugėsi, kad jiems taip šauniai buvo pristatyta vokiečių kalba.

 Rimantė Jagelavičiūtė, 8a klasė

Inkilų diena

Kovo 18 dieną mokykloje paminėta Inkilų diena. Per technologijos pamokas moksleiviai gamino inkilėlius, kuriuos vėliau dovanojo visiems pageidavusiems juos įsigyti.

„Pusryčių fiesta“

Š. m. kovo 12–15 d. dalyvavome Sveikatiados projekto inicijuotoje akcijoje „Pusryčių fiesta“.

Renginyje dalyvavo 5–7 klasių moksleiviai. Kiekvieną rytą budinčioji klasė paruošdavo valgyklą, kad moksleiviai prie specialiai pažymėtų savo klasės stalų galėtų patogiai suvalgyti pusryčiams atsineštą maistą. Valgyklos darbuotojos išvirdavo arbatos ir košės, tad iš namų valgio neatsinešę vaikai galėjo jo nusipirkti ir papusryčiauti.

Keletas moksleivių minčių pasibaigus „Pusryčių fiestai“:

 „Man patiko pusryčiauti kartu, tai suartino klases ir mes visi galėjom pabendrauti. Dar patiko ką nors iškepti ir visus vaišinti“ (Aušrinė P., 6e kl.);

„Man labai patiko „Pusryčių fiesta“. Visi valgėm, dalinomės, teko paragaut visokių sausainių. Norėčiau tai pakartot“ (Orinta R., 6 e kl.);

„Man patiko kartu valgyt. Manau, kad visi labiau susidraugavom. Buvo labai linksma“ (Gintarė P., 6e kl.);

,,Man labai patiko „Pusryčių fiesta“, nes pripratau kas rytą valgyt pusryčius“;

„...Dar svarbu tai, kad visi draugiškai sustodavome ratu, nereikėdavo grūstis eilėse, tiesiog draugiškai pavalgydavome“ (Gabrielė S., 6e kl.).

Smagiai paminėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

Kovo 8 d. mokykloje surengta tradicinė aerobikos šventė Lietuvos Nepriklausomybės dienai – Kovo 11-ajai – paminėti. Mokyklos bendruomenę bei svečius šios valstybinės šventės ir Tarptautinės moterų dienos proga pasveikino mokyklos direktorė Aldona Skučienė, nuotaikingą dainą atliko kūno kultūros mokytojas Rimvydas Kučinskas. „Versmės“ gimnazijos moksleivių grupė pristatė savo parengtą aerobikos šokį, 8a kl. vaikinai pašoko breiką.

Aerobikos šventėje dalyvavo dešimt 7–8 kl. mergaičių komandų. Kiekviena jų parengė aerobikos šokį su privalomaisiais sportiniais elementais. Merginos pademonstravo išties sudėtingas, originalias, nuotaikingas kompozicijas, vertas žiūrovų plojimų ir susižavėjimo. Visos komandos buvo apdovanotos padėkos raštais ir saldžiais prizais – „Skruzdėlynais“.

                                                                                                      Aldona Mickevičienė

                                                                                                   Kūno kultūros mokytoja                  

Technologijų savaitė

Kovo 4–8 d. mokykloje vyko Technologijų savaitė.

Pirmadienį į atvirą pamoką pakvietė mokytojas Ričardas Pabijanskas. Antradienį po 3 pamokų I ir II a. fojė šurmuliavo tradicinė Kaziuko mugė. Vieni moksleiviai pardavinėjo savo keptus kulinarijos gaminius, tekstilės, medžio ir kt. dirbinius, kiti juos noriai pirko. Trečiadienį technologijų mokytojas Zigmas Mažeika pakvietė į popietę „Gamtos išdaigos tautodailininko rankose“. Moksleivius ypač sudomino iš gamtoje rastų šakų, kelmų, medžio grybo ir kt. pagaminti darbai: įvairios vazos, gyvūnai, dubenys ir kt.

Ketvirtadienį vyko susitikimas su dizainere Rima Čepiene. Dailininkė moksleives supažindino su įvairiais aprangos stiliais, naujausiomis mados tendencijomis, atsakė į klausimus.

Vasario 16-ajai – moksleivių chorų šventė

Asmenybė negali būti visapusiška be ryšio su tauta. Tik per tautos dvasią žmogaus sąmonė atskleidžiama moksle, mene, moralėje. (Vydūnas)

 

Vasario 15 d. Elektrėnų ,,Ąžuolyno“ pagrindinėje mokykloje vyko chorų šventė, skirta    Vasario 16-ajai paminėti. Renginį pradėjo mokyklos direktorė Aldona Skučienė, visus pasveikinusi  Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo 95-ųjų metinių proga. Nuskambėjus „Tautiškai giesmei“, renginio vedėjos – mokytoja Vilija Valiukienė ir 9 klasės mokinė Erika Bujavičiūtė pristatė mokytojų chorą, atlikusį lietuvių liaudies dainą „Žydi bijūnai“. Labai džiaugėmės sulaukę garbingų svečių – šventėje dalyvavo Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius Arvydas Vyšniauskas, Elektrėnų sav. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Deimantas Tarulis, mokinių  tėveliai, buvę mokyklos mokiniai. Naujai suskambo žinomos lietuvių liaudies dainos: ,,Plaukė žąselė“ (5b kl.), ,,Išėjo tėvelis į mišką“ (6a kl.), ,,Ar aš tau, sese, nesakiau“ (6e kl.). Liaudišką melodiją neretai papildė instrumentų pritarimas: ,,Anksti rytą kėliau“ dainavusiems 10-okams pritarė kanklės, 6a kl. chorui gitara pritarė Agnius Žemaitaitis, 6d klasė „Klumpakojo“ ritmą mušė lietuviškomis medinėmis klumpėmis. Kartu su auklėtiniais dainavo ir juos paruošę auklėtojai: Rimvydas Kučinskas ir 7e atliko nuotaikingą dainą ,,Sužibo tūkstančiai žvaigždžių“, Lina Alimienė ir 8c klasė kartu traukė sutartinę ,,Oi, tu, strazde, strazdeli“, Vilija Valiukienė ir 9-okai padainavo dainą ,,Alytė“. Skambėjo ir gana retai atliekamos senosios Mažosios Lietuvos dainos – 7d klasė ypač originaliai ir profesionaliai padainavo dainą ,,Stinta-pūkis“.Ypač darniai, vieningai ir patriotiškai skambėjo 6b klasės, vadovaujamos mokytojos  Ritos Šabūnienės, daina „Marš marš, kareivėliai“. Skambiai ir vieningai nuskambėjo 7a klasės atliekama daina ,,Sėk, sesula, žalią rūtą“, 7c klasės choras romantiškai padainavo apie malūną, snaudžiantį prie kelio, gražiai nuskambėjo 6c klasės choro atliekama daina ,,Palinko liepa“ ir ,,Giedu giesmelę“, kurią darniai padainavo 5e klasė. Ištisus spektaklius suruošė 8b klasė, padainavusi dainą ,,Šių naktelį per naktelį“, ir 6e klasė, ,,surepavusi“ dainą „Ar aš tau, sese, nesakiau“. 8e klasės moksleiviams, nuotaikingai atlikusiems smagią dainą „Ralio karvytės“, sėkmės palinkėjo patys „Liūdni slibinai“... Džiugu, kad chorų šventėje pirmą kartą dalyvavo ir mokyklos darbuotojų choras, padainavęs senovinę liaudies dainą ,,Devynios naktys“. Mokiniams pasiruošti renginiui padėjo klasių auklėtojai, muzikos mokytoja Larisa Kertenienė,   režisierė, neformaliojo ugdymo pedagogė Rima Sasnauskaitė, lietuvių kalbos mokytoja Daiva Balčėnienė.

Į chorų šventę gražiai įsiliejo mokytojos Virginos Galiauskienės vadovaujami šokėjų kolektyvai: 7a kl. šokių būrelis pašoko polką „Opa-opa“ ir „Gransverą“, 5-6 klasių mergaitės sukūrė šokį pagal Ievos Narkutės  dainą ,,Raudoni vakarai“, 8 klasių merginų tautinio šokio grupė pašoko lietuvių liaudies šokį „Siaudelė“.

Taigi „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos bendruomenė labai kūrybingai, nuoširdžiai ir smagiai paminėjo Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo 95-ąsias metines.

 

Odeta Kanapkienė

Direktoriuas pavaduotoja ugdymui

Užgavėnės mokykloje

 Mūsų mokyklos mokiniai aktyviai puoselėja senąsias tradicijas. Vasario 12 dieną aštuntokai (8c klasė) bei etninės kultūros būrelio nariai entuziastingai varė žiemą ir stengėsi kuo greičiau prišaukti pavasarį.

            Jau prieš mėnesį pradėjome mokytis dainų, žaidimų, repetavome šmaikščias scenas su Užgavėnių personažais, tarp kurių buvo ir ožkelė, ir čigonės, ubagai, giltinės, gydytojai, ragana. Visgi svarbiausi buvo Kanapinis ir Lašininis (Žygimantas Grinevičius ir Nerijus Kaminskas): prireikė daug išmonės ir pastangų kaukėms pasigaminti, apsirengti taip, kad niekas neatpažintų. Kiekvienas stengėsi kuo įdomiau atrodyti.

            Užgavėnių rytą patraukėme miesto gatvėmis, pasveikinome turgaus prekeivius, banko darbuotojus, mažų parduotuvėlių savininkus. Viešojoje bibliotekoje pašokome ,,Meškutį“, Kanapinis ir Lašininis aiškinosi, kuris stipresnis... Aplankėme neįgaliuosius, senelius, seniūną, pradinės mokyklos mokytojus. Pavargę, bet kupini įspūdžių grįžome į mokyklą. Ir čia žiemai kaip reikiant davėme į kaulus: ėjome iš klasės į klasę, šokome, dainavome, vaidinome. Prisivalgę ypač skanių blynų (ačiū direktorei), mokyklos kieme sudeginome Morę. Tikrai išvarėme žiemą, nes kitą dieną didesnio šalčio jau nebebuvo...

           

                                                                        Lietuvių kalbos mokytoja Dainora Januškienė

Meninio skaitymo konkursas

Vasario 5 dieną mokykloje vyko Meninio skaitymo konkursas (savivaldybės turas), kuriame dalyvavo geriausiai savo mokyklose pasirodę moksleiviai. Mūsų mokyklai šiame konkurse atstovavo devyni skaitovai: Emilija Kasperavičiūtė (7a kl.), deklamavusi J. Erlicko eil. „Keistas senelis“ ir A. Liobytės „Sunki mama“; Roberta Rakauskaitė (5d kl., A. Čeredėjevaitės eil. „Lakstantis agurkas“); Rūta Levansevičiūtė (5e kl., J. Erlicko eil. „Slieko gyvenimas“ ir sakmė  „Kodėl gegutė vaikų neperi“); Dominyka Vidrevičiūtė (6e kl., D. Urnevičiūtės „Po paparčiais“ ir R. Černiausko „Direktorius“); Mykolas Chmieliauskas (5b kl., V. Ražicko „Euriečiai“); Modesta Bružaitė (6a kl., Just. Marcinkevičiaus „Važatkiemis“ ir A. Marčėno „Mėnulyje niekas negyvena“); Kristina Manomaitytė (6c kl., J. Erlicko „Uodas“); Dominykas Petkevičius (6e kl., D. Urnevičiūtės „Pirštinė“ ir J. Erlicko „Mokyklinis paveikslėlis“); Jonė Palaimaitė (8c kl., V. Mykolaičio-Putino „Jei aš tave sutikčiau“ ir J. Erlicko „Kaip aš kuriu“).

Savivaldybės konkurse nugalėtoja tapo Emilija Kasperavičiūtė (mokyt. V. Narvydienė). Padėkos raštai įteikti Jonei Palaimaitei (mokyt. A. Jurgelevičienė) ir Dominykui Petkevičiui (mokyt. V. Narvydienė.

Projektas „Sveikatiada“ tęsiasi

„Ąžuolyno“ pagrindinė mokykla yra sveikatą stiprinančių šalies mokyklų sąraše. Antrus metus dalyvaujame projekte „Sveikatiada“, kurį organizuoja labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“.

Mokykloje kiekvieną mėnesį vyksta vis kitokia sveikatinimo akcija. Sausio mėnesį buvo pristatyta „Mankštiada“. Savaitę trukusi akcija daugeliui moksleivių paliko malonių įspūdžių. Pateikiame keletą penktokų minčių: 

„Man labai patiko mokykloje kasdien daryti mankštą po 5 min. Mankšta – tai energijos ir geros nuotaikos šaltinis!“ (Roberta, 5 bkl.);

„Mankšta mokykloje labai naudinga – pakelia nuotaiką ir jautiesi žvalesnis. Manau, ši akcija paskatins mokinius daryti mankštą ir namuose. Man labai patiko“ (Erika M., 5b kl.);

„Man labai patiko pradėti rytą mokykloje su mankšta. Aš manau, kad sportuoti sveika, nes būni žvalesnis, nesurūgęs. Dabar stengsiuosi kiekvieną rytą mankštintis!“ (Patricija V., 5b kl.);

„Smagu, kai kiekvieną rytą įjungiama linksma muzika ir vaikai kartu mankštinasi. Po mankštos visi būna linksmi, žvalūs.“ (Haroldas, 5b kl.);

„Per 5 mankštos dienas man sekėsi geriau mokytis, pagerėjo pažymiai ir nuotaika geresnė. Buvau žvalesnis.“ (Rytis, 5b kl.);

„Man labai patiko šitie 5 rytai, ir buvo taip naudinga pasimankštinti. Mankšta pakelia nuotaiką, nebenori miego...“ (Aida, 5b kl.);

„Man tą savaitę buvo labai įdomu, nes darėme rytais mankštą, buvome linksmesni, ne tokie užsimiegoję...“ (Aivaras, 5b kl.).

 

Ona Ašakienė

Projekto  koordinatorė

Spalvingi gruodžio renginiai

Gruodis – paskutinis metų mėnuo. Šį mėnesį mokykloje tradiciškai gausu įvairių renginių.

Advento popietėje, kurią parengė lietuvių kalbos mokytoja Daiva Balčėnienė, dalyvavo etnologė, folkloristė Veronika Povilionienė.

Gyvenimo būdo ir karjeros planavimo paskaitą mokiniams skaitė žinomas dainininkas Gabrielius Liaudanskas -Svaras.

Antro aukšto fojė puošė moksleivių kalėdinių atvirukų su sveikinimais anglų kalba ekspozicija.

Pirmo aukšto fojė akį traukė spalvingų originalių kalėdinių eglučių, sukurtų naudojant netradicines medžiagas ir būdus, paroda.

Baigiamasis gruodžio renginys – nuotaikinga Kalėdų popietė, kurią inicijavo ir vedė Mokyklos mokinių parlamentas.

Karjeros ugdymo užsiėmimai EPMC

Gruodžio 3–7 d. septintų klasių moksleiviai dalyvavo karjeros ugdymo užsiėmimuose Elektrėnų profesinio mokymo centre. Technologijų pamokų metu septintokams buvo pristatytos įvairios profesinio rengimo programos, darbo rinkos perspektyvos, papasakota apie karjeros planavimo naudą. Moksleiviai aktyviai dalyvavo praktiniuose ir teoriniuose užsiėmimuose.

Kūrybinė-praktinė veikla „Ieškome talentų“

Lapkričio 23 d. mokykloje buvo organizuojama kūrybine-praktinė veikla „Ieškome talentų“. Nuo ryto iki 12 val. buvo vedamos netradicinės pamokos: kuriamas spektaklis, žaidžiamas stereotipų žaidimas, sprendžiami kryžiažodžiai, piešiamos  iliustracijos, gaminami dirbiniai ir pan.

Po penkių pamokų aktų salėje surengtas talentingų moksleivių koncertas. Ypač gausiai šiame koncerte dalyvavo 5-6 klasių mokiniai. Koncertą vedė 8b klasės mokinės Ina Galinaitytė ir Ieva Toropovaitė. Vertinimo komisija išrinko pačius gabiausius mokinius. Laureatais tapo 7a kl. mokinys Andrius Simankovas,  lyriškai pagrojęs saksofonu „Oh, Champs Elysse“, 8b kl. mokinė Vita Malažinskaitė, pianinu atlikusi  kūrinį „Rivers flows in yuo“. Įspūdį dar labiau sustiprino ant aktų salės sienos pademonstruotos puikios nuotraukos. Laureatėmis taip pat tapo šeštokės Greta Grinkevičiūtė (6e kl.) ir  Kornelija Jankauskaitė (6b kl.), puikiai pašokusios gatvės šokį, ir 5b kl. mokinė Saulė Bulaukaitė, komisiją sužavėjusi kūno lankstumu ir elegancija.

Mokyklos skaitykloje meniškų nuotraukų parodą parengė 5d klasės mokinys Deimantas Radiun ir 5a klasės mokinys Deividas Ingilerdas. Vertinimo komisijos nuomone, nuotraukų paroda verta išskirtinio dėmesio, tad Deividas su Deimantu taip pat pripažinti laureatais.  Kiekvienais metais išrenkamas pats geriausias pasirodymas ir skelbiamas „Metų talentas“. Šiemet komisija 2012 m. „Metų talentu“ vieningai pripažino 6e kl. mokinę Dominyką Vidrevičiūtę, kuri atliko Adeles dainą „Rolling in the deep“. Visi laureatai buvo apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis.

Po koncerto mokyklos direktorė Aldona Skučienė apdovanojo ir kitų konkursų, vykusių mokykloje, nugalėtojus. Geriausios klasės nuotraukos konkurso rezultatai šiemet tokie: I vieta ir 100 Lt dovanų kuponas atiteko 7d klasei (auklėtoja Asta Makarevičiūtė), II vieta ir 70 Lt dovanų kuponas – 10 klasei (auklėtoja Larisa Kertenienė), III vietą ir 50 Lt dovanų kuponus pelnė 7b klasė (auklėtoja Laima Indrišiūnienė) ir 8e klasė (auklėtoja Alma Jurgelevičienė).

Padėkos raštai taip pat įteikti mokiniams, tapusiems konkurso „Raštingiausias „ąžuolynietis“ laimėtojais. I vietą (nepadarė nė vienos klaidos) laimėjo 8c kl. mokinė Akvilė Valytė ir 7c kl. mokinė Joana Izabela Šyškaitė, II vieta atiteko 8e kl. mokiniui Povilui Zarembai ir 7a kl. mokinei Giedrei Barščevičiūtei, III vieta – 8b kl. mokiniams Titui Kutyrevui ir Gretai Ladanauskaitei, 8a kl. mokinei Aurelijai Černiauskaitei ir 8e kl. mokinei Simonai Pučinskaitei bei 7d kl. mokinei Godai Laimutytei ir 7e kl. mokinei Urtei Piliponytei.

Socialinė pedagogė Virginija Baronienė apdovanojo mokykloje vykusios prevencinės savaitės dalyvius.

 

Odeta Kanapkienė

„KNYGŲ KALĖDOS“ kviečia papildyti mokyklų bibliotekas

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kviečia prisijungti prie akcijos „Knygų Kalėdos“ ir papildyti mokyklų bibliotekas naujomis knygomis.

 

Pernai visi susitelkę surinkome 17 tūkstančių knygų šalies viešosioms bibliotekoms. Sukurkime kalėdinį stebuklą ir šiais metais!

 

„Per šias Kalėdas kiekvienas galime grįžti į savo mokyklą. Grįžti ne tuščiomis, o su naujomis ir įdomiomis knygomis. Iš jų Lietuvos vaikai mokysis mąstyti, kurti ir pažinti pasaulį!“, – kviečia Prezidentė.

 

Mokyklų bibliotekoms labai trūksta naujų vaikų ir jaunimo knygų, enciklopedinių leidinių ir žodynų. Daugiau nei 1000 mokyklų parengė reikalingiausių knygų sąrašą, kurį rasite: www.knygukaledos.info

 

Naujų knygų savo krašto mokyklai galite nupirkti dovanų iš „Knygų Kalėdų“ lentynos, kuri įsikurs knygynuose „Vaga“, „Pegasas“ ir „Knygų namai“ lapkričio 19 – sausio 6 dienomis. Akcijoje dalyvaujančios knygos bus pažymėtos specialiu lipduku ir joms bus taikoma 20 proc. nuolaida.

 

Jei norite tiesiogiai padovanoti knygų mokykloms, susisiekite:

Daina Karlonaitė, Ugdymo plėtotės centras

Tel. (8 5) 204 5497; Mob. (8 647) 85 908

daina.karlonaite@upc.smm.lt

 

 

 

Skaitykime, dovanokime, dalinkimės!

 

 

 

 

Pirmūnų šventė

 

Lapkričio 14 d. buvo pagerbti geriausi mūsų moksleiviai – mokslo pirmūnai. Šventę pradėjo mokyklos direktorė Aldona Skučienė, atidengusi naują pirmūnų garbės lentą. Po to geriausieji mokiniai buvo pakviesti į aktų salę, kurioje juos pasitiko 7a klasė. Mokytojos Aldonos Kučinskienės auklėtiniai puikiai suorganizavo šventę: šoko šokius, vedė viktoriną ir sukūrė pirmūnų himną. Geriausiai šventėje pasirodę moksleiviai buvo apdovanoti prizais už įdomius, šmaikščius atsakymus. Visi pirmūnai pasirašė garbės knygoje ir pasivaišino skaniu tortu.

 

Direktorė padėkojo 7a klasei ir jų auklėtojai Aldonai Kučinskienei už renginio organizavimą, visiems moksleiviams palinkėjo sėkmės. Šventė baigėsi spalvingu fejerverku.

 

Odeta Kanapkienė

 

 

 

 

Paminėtos Maironio 150-osios gimimo metinės

Šių metų spalio 21 d. vienam žymiausių tautos poetų Maironiui būtų sukakę 150 metų. Šios sukakties proga 2012-ieji paskelbti Maironio metais: visoje šalyje vyko ir tebevyksta Maironio eilėraščių skaitymo, rašinių konkursai, organizuojamos šventės, parodos, pristatomi kiti kūrybiniai projektai (iliustracijų ir kt.).

Spalio paskutinę savaitę Maironis skambėjo ir mūsų mokykloje: buvo prisimintas jo gyvenimo kelias, skaitomi eilėraščiai, rašomi rašiniai, iliustruojama kūryba. Penktadienį visų klasių moksleiviai žiūrėjo filmą „Pasivaikščiokim po Maironio muziejų“, pertraukų metu skambėjo aktoriaus L. Noreikos skaitoma poezija. Geriausi septintokų ir aštuntokų rašiniai apie Lietuvos praeitį, atsispindinčią poeto kūryboje, bus išspausdinti specialiame mokyklos laikraštėlio „Ąžuoliukas“ numeryje, skirtame Maironio jubiliejui.

Spalis – žalingų įpročių prevencijos mėnuo

Spalį mokykloje buvo vykdoma žalingų įpročių prevencija. 5–6 klasių mokiniai domėjosi energinių gėrimų istorija, sudėtimi, žala ir nauda organizmui. Spalio 23 d. penktokai, spalio 25 d. šeštokai dalyvavo integruotoje viktorinoje. Penktų klasių grupėje 1 vietą užėmė 5e klasė, šeštų – 6e klasė. Viktoriną vedė Kaišiadorių savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė A. Petraškienė.

7–10 klasių moksleiviai, vadovaudamiesi respublikinio konkurso „Blaivi klasė“ teorinių žinių apie žalingus įpročius parengta apklausa, savarankiškai ieškojo atsakymų į pateiktus klausimus.

Moksleiviai piešė energinių gėrimų antireklaminius plakatus. Plakatai eksponuojami mokyklos antrajame aukšte. Geriausių darbų autoriai bus apdovanoti dovanėlėmis.

Mokykloje lankėsi BARCLAYS banko projektų vadovė

Spalio 24 d. mokykloje vyko susitikimas su BARCLAYS banko projektų vadove Greta Tarasonyte. Buvusi mūsų mokyklos mokinė 8-10 klasių mokiniams vaizdingai, įdomiai, remdamasi ir savo asmenine patirtimi, papasakojo apie karjeros planavimą bei sėkmingos karjeros prielaidas.

Renginyje moksleiviams buvo parodyti filmukai, iliustruojantys visus keturis karjeros planavimo žingsnius.

Projektas - "Aš žalias"

Mūsų mokykla dalyvavo projekte „Aš – žalias“. Spalio 18d. mokyklą aplankė projekto personažas Žaliasis konteineriukas su savo komanda ir parodė nuotaikingą spektaklį apie atliekų rūšiavimo naudą ir būtinumą, apie visų mūsų norą gyventi švarioje, sveikoje aplinkoje, kurią mes ir galime kartu kurti.

       Visi 5-tų klasių mokiniai buvo apdovanoti edukaciniais stalo žaidimais, knygutėmis, ženkliukais, lipdukais su „Aš – žalias“ logotipu.

       Penktų klasių mokiniai surengė darbelių iš atliekų parodėlę. Gražiausių eksponatų autoriai buvo apdovanoti prizais. Juos laimėjo S.Bulaukaitė 5B „Šachmatai“, K.Gaidukovas 5B „Robotas“, M.Žilionis 5D „Geriausias koncertas“, A.Kapitanovas 5B „Mašina“, E.Mikalajūnaitė 5B „Kačiukas – žaisliukas“, P.Voišel 5B „Gėlė“, A.Mokšeckaitė 5A „Žaisliukas – paršiukas“, U.Gedutytė 5A „Žaislas – raketa“, R.Levansevičiūtė 5E „Paveikslėlis“, G.Galakvoščius 5D ,,Gėlės“.  

Gamtamokslių savaitė

Spalio 23–26 d. mokykloje vyko Gamtamokslių savaitės renginiai. Penktos klasės dalyvavo projekte „Aš – žalias“. Šeštų klasių moksleiviai savo žinias pasitikrino integruotoje viktorinoje apie energinius gėrimus. Septintokai rungėsi viktorinoje „Fizika – gamtos mokslas“. Pirmą vietą užėmė 7c klasė.

Aštuntų klasių moksleiviams surengta netradicinė gamtos mokslų pamoka Molėtų observatorijoje.

9–10 klasių mokiniai dalyvavo ekologijos pamokoje-paskaitoje, gilino žinias apie atliekų rūšiavimą, perdirbimą ir kt.

Mokyklos vardadienio šventėje – kūrybiniai projektai ir penktokų krikštynos

Spalio 16 d. įprastų pamokų nebuvo: tądien buvo švenčiamas mokyklos vardadienis. 5-6 klasių moksleiviai organizavo šventę – tradicines penktokų krikštynas, o 7-10 klasių moksleiviai dalyvavo projekte „Mano mokyklos istorija“. Pirmąją pamoką šių klasių mokiniams vedė dalykų mokytojai. Jie pasirinktais būdais supažindino su  mokyklos istorija, pasiekimais, organizavo pažintines viktorinas. Antrą pamoką buvo organizuojamas konkursas „Raštingiausias „ąžuolynietis“: moksleiviai rašė diktantą „Tėvų žemė“. Trečią pamoką visos vyresnės klasės rengė projektą „Mano klasė po ąžuolo šakom“: kūrė improvizuotą savo klasės pristatymą, improvizuotos klasės vėliavą, dainą, šūkį, emblemą ir kt. Ketvirtą pamoką aktų salėje vyko kūrybinių projektų pristatymas laisvai pasirinkta forma. Vėliau moksleivių sukurti darbai papuošė II aukšto fojė.

5–6 pamokų metu moksleiviai dalyvavo atkrentamosiose kvadrato varžybose. Jose nugalėjo 7e kl., antra liko 8d kl., trečia – 8c kl.

Konkurso „Raštingiausias „ąžuolynietis“ rezultatai:

I vieta – Akvilė Valytė, 8c kl., Joana Izabela Šyškaitė, 7c kl.

II vieta – Povilas Zaremba, 8e kl., Giedrė Barščevičiūtė, 7a kl.

III vieta – Titas Kutyrevas, 8b kl., Greta Ladanauskaitė, 8b kl., Aurelija Černiauskaitė, 8a kl., Simona Pučinskaitė, 8e kl., Goda Laimutytė, 7d kl., Urtė Piliponytė, 7e kl.

Rudenėlio šventė

Rugsėjo 27–28 dienomis mokykloje surengta tradicinė Rudenėlio šventė, kurioje moksleiviai demonstravo iš rudens gėrybių sukurtus darbelius. Parodėlėje eksponuoti 26 mokinių kūrinėliai. Geriausius darbelius buvo galima pamatyti sekmadienį vykusioje savivaldybės šventėje „Gėrybių kraitė“. Parodai pristatyti šie darbeliai: Gintarės Kulikauskaitės „Ežiukas“, Saulės Bulaukaitės „Avyčių kalnelis“, Manto Baryso „Stebuklingos rankos“ (visi trys iš 5b kl.), 5b kl. mokinių „Rudeninis tortas, Lauros Kurmilavičiūtės (5a kl.) „Rudeninė puokštė“, Auros, Ketrinos, Ugnės, Gusto (6d kl.) „Rudeninė paukštė“, Danieliaus Žamoit (6b kl.) „Žiemai pakaks...“, Mindaugo Bauro (7a kl.) „Mano naminis gyvūnėlis“, Urtės Petraškaitės (7a kl.) „Ar iš pelkės tas gražumas...“, Edvino Baradulino (8d kl.) „Pingvinai“ ir „Lotoso žiedas“. Kūrybinių darbų autoriai bus apdovanoti mokyklos vardadienio šventėje.

Rugsėjo 1-osios šventė „Ąžuolyne“

„Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos moksleiviams pirmasis naujų mokslo metų skambutis nuskambėjo rugsėjo 3 d. Lietuvos valstybės vėliavą iškilmingai įnešė geriausi mokyklos moksleiviai – aštuntokas Povilas Zaremba, septintokė Emilija Kasperavičiūtė ir šeštokas Renatas Kedikas. Šventės proga moksleivius, jų tėvelius ir mokytojus pasveikino mokyklos direktorė A. Skučienė, Seimo narys B. Bradauskas, Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius A. Vyšniauskas.

Šiemet į mokyklos bendruomenę įsiliejo penkios penktokų klasės: 5a kl. (auklėtoja G. Daugėlienė), 5b kl. (auklėtoja D. Januškienė), 5c kl. (auklėtoja A. Šimonienė), 5d kl. (auklėtoja N. Sodaitienė), 5e kl. (auklėtoja D. Vankevičienė). Iš viso mokysis apie 550 moksleivių.