Akcija „Bėgu „Ąžuolynui“

Jau 12 kartą surengta tradicija tapusi sveikatingumo ir paramos mokyklai akcija „Bėgu „Ąžuolynui“. Renginiu siekiama populiarinti bėgimą kaip sveikatos šaltinį, stiprinti bendradarbiavimą tarp mokyklos bendruomenės narių, ugdyti patriotiškumą ir pilietiškumą.

Šventės dalyvius pasveikino kūno kultūros mokytojas R. Kučinskas, direktoriaus pavaduotoja ugdymui O. Kanapkienė, dainavo aštuntokai Eisvina ir Agnius, šoko 8c ir 5-ų klasių mergaičių ritminių šokių kolektyvai.

Tradicinėje akcijoje dalyvavo 5-10 klasių mokiniai, mokytojai, mokyklos darbuotojai. Malonu, kad šią idėją vis aktyviau palaiko mokinių tėveliai, sesės, broliai, draugai, šiemet jų neišgąsdino net prasidėjęs lietus. Kaip ir kasmet, šventinio bėgimo nepraleido elektrėnietis bėgikas Saulius Bauras, kuris įveikė 35 stadiono ratus! Daugiausiai – net 32 ratus – nubėgo 5b klasės mokinys Dovydas Laimutis, 30 ratų - 7b klasės mokinys Danilas Drozdovas. Iš viso renginyje nubėgti 4979 ratai, paaukoti 1466 eurai. Šie pinigai bus skirti kompiuterinei klasei įrengti.

5-ų klasių grupėje daugiausiai ratų nubėgo 5b klasės mokiniai, 6-ų – 6d kl., 7-ų – 7b kl., 8 -ų  – 8d klasės mokiniai. Net 98 aktyviausi bėgikai apdovanoti akcijos „Bėgu „Ąžuolynui“ medaliais.

Nuoširdžiai dėkojame mokiniams bei visiems akcijos dalyviams už entuziazmą, geranoriškumą ir mokyklos rėmimą

„Sėkmės paukštė“

Paskutinį gegužės penktadienį mokykloje vykusioje šventėje „Sėkmės paukštė“ buvo pagerbti šauniausi mokiniai ir aktyviausi tėveliai.

2014–2015 m. m. garbingų nominacijų laureatais tapo šie mokiniai:

„Metų penktokas“ – Justinas Lisauskas (5b kl.);

„Metų šeštokas“ – Pijus Norušis (6c kl.);

„Metų septintokas“ – Aurimas Petronis (7d kl.). Aurimas taip pat pelnė „Metų politiko“ nominaciją;

„Metų aštuntokas“ – Karolis Živulskas (8e kl.). Karoliui įteiktas ir „Metų akademiko“ apdovanojimas;

„Metų atradimas“ – Kristina Manomaitytė (8c kl.);

„Metų talentas“ – Augustina Lankutytė (6b kl.)

„Metų aktyvistas“ – Ernesta Zaksaitė (6d kl.);

„Metų visuomenininkas“ – Roberta Rakauskaitė (7d kl.);

„Metų sportininkė“ – Gabija Gedminaitė (6a kl.);

„Metų sportininkas“ – Karolis Krasilnikovas (7a kl.);

Nominantams ir laureatams buvo įteikti padėkos raštai, asmeninės dovanėlės.

Nuoširdžiai dėkojame vicemerui Arvydui Vyšniauskui, aktyviai dalyvavusiam mūsų šventėje ir įteikusiam „Metų politiko“ apdovanojimą.

Renginyje padėkos raštais taip pat apdovanoti aktyviausi „Tėvų klasės“ nariai, prisidėję prie mokyklos gerovės kūrimo, talkinę organizuojant renginius, vedę netradicines pamokas ir kt.: Jurgita Marcinkevičienė, Svetlana Petronienė, Ramunė Krasauskienė, Violeta Kapustinskienė, Vita Norkūnienė, Darius Maleckas, Gintautas Ratkevičius, Leta Gedutienė, Edita Zaks. Tradicinėje šventėje padėkota ir aktyviems, iniciatyviems mokytojams, kurie ruošė mokinius įvairiems konkursams, varžyboms, olimpiadoms, mokė dainų, šokių ir kt.

Penktąją „Sėkmės paukštę“ vedė aštuntokės Kristina Manomaitytė ir Paulina Kornejeva, susirinkusiesiems koncertavo „Talentų dienos“, mokyklos chorų šventės, aerobikos šventės-konkurso, festivalio „Languages open doors“ laureatai, šoko merginų tautinių šokių grupė, 5d kl. šokių ansamblis, dainavo „Nenuoramų klubas“. Baigiamasis šventės akcentas – bendra 6d klasės mokinių ir mokytojų daina „Čia mūsų žemė“...

Linkime visiems nepakartojamų įspūdžių, turiningos vasaros ir iki susitikimo rudenį!

Integruota technologijų ir dailės pamoka „Stebuklingas stiklas“

Mūsų lankėsi stiklo meistrai iš Latvijos. Edukacinio užsiėmimo metu svečiai pasakojo stiklo kilmės istoriją, aiškino gamybos proceso ypatumus, praktinio pritaikymo galimybes šiandien. Anot specialistų, pirmoji žinoma stiklo dirbtuvė datuojama 1370 m. pr. m. e. Tel el Amarnoje (Egiptas). Ten buvo pradėta lydyti neskaidrų spalvotą stiklą nedideliuose moliniuose tigliuose. Iš stiklo buvo presuojami arba lipdomi karoliai, skulptūros ir kiti emaliu bei auksu puošti dirbiniai.
Kryžiaus žygių metu stiklo gaminiai pradėti gaminti ir į Europoje. XIII a. pradėjo vystytis Venecijos stiklo pramonė. Anglijoje (1611 m.) buvo išrasta ir užpatentuota stiklo lydymo krosnis, kūrenta akmens anglimi. 1529 m. stiklo amatas jau minimas ir Lietuvos statute. 1547 m. Žygimantas Augustas suteikė privilegiją Martynui Paleckiui prie Vilniaus steigti stiklo dirbtuvę ir prekiauti stiklo dirbiniais. 1547 m. Vilniuje įsteigta pirmoji stiklo dirbtuvė, kurioje buvo gaminami indai, langų stiklas, stiklinės, buteliai. Vilniaus miesto Stiklių gatvė buvo prekybos stiklo dirbiniais centras. XX d. 10-ajame dešimtmetyje Lietuvoje veikė trys stiklininkystės centrai: Vilniuje, Panevėžyje ir Kaune. Nuo XX a. vid. stiklo gamyba tapo mechanizuota ir automatizuota, rankiniu būdu gaminami tik meniniai ir kai kurie specialūs dirbiniai.
Susitikimas su stiklo meistrais buvo įdomus ir naudingas: per vieną pamoką įgijome dailės, chemijos, biologijos, geografijos bei istorijos žinių, susipažinome su stikliaus profesijos ypatumais, išbandėme stiklo pūtėjo darbą.
Svečiai ne tik priminė stiklo istoriją, bet ir mūsų akyse iš spalvotų stiklo ruošinių pagamino šuniuko skulptūrėlę, kuri, pavadinta Maksu, buvo padovanota 7b klasės mokiniui Lukui Makarevičiui už teisingą atsakymą į klausimą. Kiti mokiniai bei mokytojos už teisingus atsakymus į klausimus apie stiklo keliones po Europą, jo gamybos ir dažymo ypatumus buvo apdovanoti originaliais stiklo dirbiniais.
Visada smagu sulaukti mokykloje svečių, kurie ne tik myli savo profesiją, bet ir stengiasi tą meilę perteikti jauniems žmonėms.

 

Odeta Kanapkienė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

„Languages Open Doors“

Balandžio 30 d. Elektrėnų „Ąžuolyno“ pagrindinė mokykla pasitiko svečius, atvykusius į tradicinį dainų festivalį „Languages Open Doors“.

Renginyje dalyvavo 16 kolektyvų ir 3 solistai iš „Ąžuolyno“, Kietaviškių pagrindinės mokyklos, Semeliškių gimnazijos bei Pastrėvio skyriaus ir „Versmės“ gimnazijos. Šventė prasidėjo festivalio istorijos pristatymu. Buvo ypač malonu sutikti buvusias „Ąžuolyno“ (tuomet Elektrėnų 1-osios vidurinės mokyklos) vokiečių ir rusų kalbos mokytojas A. Sakalinskienę, G. Paulauskienę, O. Maleravičienę ir D. Janulienę, pradėjusias organizuoti dainų popietes. Renginį anglų, rusų, vokiečių ir lietuvių kalbomis vedė 7d kl. mokinė V. Pavlova ir 8e kl. mokinys K. Živulskas. Solistai ir kolektyvai 1980-ųjų stiliumi atliko pasirinktus angliškus, vokiškus ar rusiškus kūrinius. Festivalio pabaigoje „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos vokiečių kalbos būrelio mokiniai parodė savo spektaklį.

Pasibaigus visiems pasirodymams, renginio dalyviai, mokytojai bei svečiai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis, kurias įsteigė Elektrėnų švietimo paslaugų centras, Elektrėnų „Ąžuolyno“ pagrindinė mokykla, Goethe's institutas ir nuolatinė anglų kalbos populiarinimo renginių rėmėja – UAB „Humanitas“. Ačiū jums, kad pradžiuginote net 200 jaunųjų atlikėjų.

 

Vaida Barščevičienė, anglų kalbos mokytoja

Balandžio mėn. mokykloje vyko akcija „Nustokime barti, pradėkime girti“.

„Naktis mokykloje“: kaip mes ją išgyvenome?

Vasario mėnesį mokinių parlamente kilo idėja praleisti naktį mokykloje. Šio renginio tikslas – ugdyti bendruomeniškumą, draugiškumą, geriau pažinti vieniems kitus, mažinti patyčių mastą.

Kiekvieną ketvirtadienį susirinkę mokiniai diskutuodavo, kaip būtų galima praleisti naktį mokykloje. Mokinių prezidentas ir parlamento atstovai atsiklausė mokyklos direktorės nuomonės. Gavę pritarimą džiaugėsi, kad jų idėja palaikoma, ir pradėjo organizuoti „Naktį mokykloje“.

Buvo numatyta renginio data – balandžio 24 d. 20.30 val.–balandžio 25 d. 7.00 val. Pageidavusieji dalyvauti turėjo atnešti tėvelių sutikimus ir pritarti pasiūlytos tvarkos reikalavimams. Mokinių parlamento aktyvas pasiskirstė pareigomis, atsakingai registravo norinčius dalyvauti, rinko ir tikrino sutikimus, tarėsi su mokytojais, kurie galėtų padėti praleisti naktį mokykloje, galvojo užduotis, aktyviai dalyvavo svarstant naktipiečių meniu, pirko maisto produktus. Gera buvo stebėti, kaip vaikai rinko prekes, lygino kainas, skaičiavo pinigus ir kt. Galiu drąsiai teigti – mokinių parlamento nariai turi sveikos gyvensenos įgūdžių, moka elgtis su pinigais, yra atsakingi.

Balandžio 24 d. apie 20.00 val. prie mokyklos durų su miegmaišiais ir pagalvėlėmis rinkosi puikiai nusiteikę „Nakties“ dalyviai. Juos pasitikę mokiniai dar kartą registravo ir davė traukti spalvotus lapelius. Atvykusieji turėjo užrašyti savo nakties lūkesčius. Dauguma tikėjosi gerai praleisti laiką, susirasti draugų, pasportuoti ir pan.

Aktų salėje susirinkusiuosius pasveikino mokyklos direktorė. Mokiniams buvo pristatyti nakties „angelai sargai“ – mokytojos V. Barščevičienė, N. Strasevičienė, O. Ašakienė, N. Sodaitienė, G. Ambrazevičienė, psichologė O. Apanavičienė, spec. pedagogė M. Balčiūnaitė-Kazanavičienė, mokyklos direktorė, žaidimų vadovai E. Zaksaitė, A. Petronis, R. Rakauskaitė, G. Grinkevičiūtė, L. Grežaitė, K. Markina, S. Bartušytė, U. Nasonova, S. Bulaukaitė, A. Kulevičiūtė, M. Ramanauskaitė. Muzikinę programą aktų salėje rengė A. Žemaitaitis, E. Lapovaitė.

Po įžanginių kalbų mokiniai susiskirstė į grupes pagal spalvas. Bendru „apšilimu“ vakarą pradėjo Ernesta, po to visos grupės pabiro į joms skirtas erdves, kuriose laukė žaidimų vadovai. Pvz., „Sumuštinių tepėjų“ komanda keliavo į valgyklą, kurioje pagamino apie 800 įvairių sumuštinių, ir dar spėjo dalyvauti žaidimuose.

00.30 val. užkandus sumuštinių, sausainių, vaisių, atsigėrus arbatos ir šiek tiek pailsėjus prasidėjo estafetės bei žaidimai sporto salėje. Pavargusieji galėjo pailsėti mokytojos V.Barščevičienės „Kino teatre“. 2.00 val. mokiniai susirinko į aktų salę šokti , vėliau iki 4.00 val. traukė karaokės dainas. Paryčiais visi bandė žiūrėti filmus patogiai įsitaisę miegmaišiuose ir ant čiužinių. Užmigti niekam nepavyko – prisnūdusieji buvo žadinami. Savo emocijas, vardus, nuotaikas renginio dalyviai įamžino dideliame piešinyje.

6.00 val. Saulė visus pakvietė į mankštą lauke. Po jos visi pavargę, bet laimingi iškeliavome namo.

Apibendrinant nakties įvykius galima pasakyti – pirmas blynas neprisvilo! Nuobodžiauti nebuvo kada, išnyko amžiaus skirtumai, komandose buvo visi lygūs – ir penktokai, ir aštuntokai. Savo atsiliepimuose mokiniai rašė: „Naktis mokykloje buvo tikrai kažkas nauja. Visi buvome užimti ir nuobodžiauti nebuvo kada... Mokytojai spindėjo energija, o mes mokėmės energijos semtis. Susiradau daug draugų.“ Šokom, kol kojas pradėjo skaudėti ir balsą praradau dainuodama...Patiko nemiegot. Kada vėl galėsim praleisti naktį mokykloje?.. Patiko estafetės. Atradau naujas draugų savybes. Jėga.“ Ačiū nakties angelams sargams“ mokytojams, psichologei, spec. pedagogei, direktorei už energiją ir palaikymą. Dėkojame mokiniams už ištvermę, gerą nuotaiką. Tikiuosi, kad toks renginys mokykloje bus ir ateity.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui D.Vileikienė

Pažintis su vokiečių kalba

Esu penktokas. „Ąžuolyno“ pagrindinėje mokykloje man patinka, nes čia moko geri mokytojai, vyksta daug renginių,  galima lankyti įvairius būrelius. Aš lankau fotografijos būrelį, dalyvauju išvykose ir žinau, kad kitais mokslo metais bus dar įdomiau, nes pradėsim mokytis antrą užsienio kalbą. Su nekantrumu laukiau vokiečių kalbos pristatymo, nes apie šią kalbą žinau mažiau nei apie rusų kalbą.

Ir štai mes, 5-ų klasių mokiniai, buvome pakviesti į aktų salę, kurioje vokiečių kalbos mokytoja Laima Indrišiūnienė kartu su 7d klasės mokiniu Matu Mažeika vedė  žaidimą „Mokykla vokiškai“. Geografijos pamokėlėje sužinojau, kad vokiškai kalba ne tik Vokietijoje, bet ir Austrijoje, Šveicarijoje, Lichtenšteine. Vokiečių kalbos pamokėlėje skaitėme tekstą, kurį nesunkiai supratome, nes buvo daug angliškų žodžių. Per matematiką skaičiavome vokiškai, o kai kurie sugebėjo  vokiečių kalba ir uždavinius sudaryti. Per kūno kultūrą pasimankštinome pagal vokišką skaičiuotę, o muzikos pamokoje pasiklausėme gražios vokiškos dainos.

Po to mūsų laukė staigmena – būrelio „Kalbam ir vaidinam vokiškai“ nariai skambia vokiška daina pakvietė į cirką. Vokiškai į mus kreipėsi cirko direktorė Gabija, taip pat klounai, dresiruotoja, žvėreliai. Buvo labai smagu žiūrėti į klasės draugus Kotryną B.,  Karolį, Saulę, Simoną, Moniką, Ronetą, Kotryną R., kurie dalyvavo šiame spektaklyje ir kalbėjo vokiškai. Aš juos supratau! Linksmą akrobačių Elzės ir Kamilės bei žongliruotojos Ernestos pasirodymą lydėjo Augustinos pianinu atliekama muzika.

Popietės pabaigoje visi padainavome vokiškų dainelių, kurių mus išmokė mokytoja Aldona Kučinskienė.

Po šios popietės tikrai žinau, kad kitais metais rinksiuosi vokiečių kalbą.

 

Domantas  Jarmalavičius, 5b klasės mokinys

KNYGOS MOKO GĖRIO

Žmogus ir knyga per gyvenimą keliauja drauge – nuo pat vaikystės ligi senatvės. Todėl ne veltui visame pasaulyje balandžio 2-ąją minima Tarptautinė vaikų knygos diena, šiemet sutapusi su garsiojo pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno 210 metų jubiliejumi.

Ta proga balandžio 9 d. „Ąžuolyno“ pagrindinėje mokykloje vyko literatūrinė popietė-viktorina 5–6 klasių mokiniams „Knygos moko gėrio.“

Nuolatinės bibliotekos pagalbininkės 7d klasės mokinės Indrė Juodytė, Elžbieta Komparskaitė bei Augustė Zarembaitė pristatė skaidres apie šios gražios šventės tradicijas, supažindino su Hanso Kristiano Anderseno gyvenimu bei žinomiausiomis jo pasakomis. Visi suprato, kad knygos mus moko gėrio, kad labai svarbu turėti gražią ir jautrią sielą, padėti nelaimingam, skriaudžiamam, kitų nesuprastam.

Antroji popietės dalis – literatūrinė viktorina, išradingai parengta mokytojos Vilijos Narvydienės, prikaustė mokinių dėmesį. Visos aštuonios komandos turėjo pasistengti, kad atsakytų ir į lengvesnius, ir į sudėtingesnius klausimus: reikėjo išvardinti žinomiausias A. Lindgren knygas, Vytauto Račicko „Šlepečių istorijas,“ atspėti įvairių knygų personažus, autorius ir kt. Sunkiau sekėsi išmąstyti, ką reiškia iš graikų kalbos kilęs žodis ,,biblioteka“, kokia biblioteka yra didžiausia pasaulyje arba kokio dydžio pati mažiausia knyga. Išgirdę atsakymą, kad mažiausia knyga telpa ant plauko ir ją skaityti įmanoma tik naudojant elektroninį mikroskopą, popietės dalyviai neslėpė nuostabos.

Visos komandos buvo puikiai pasiruošusios. Visgi daugiausiai taškų surinko ir pirmą vietą užėmė 5d kl, antrą – 5a ir 6b kl., trečią – 6a kl.

O knyga ir toliau laukia savojo skaitytojo.

Viena knyga veda prie kitos, ir šis kelias begalinis.
Alan Bennett

Bibliotekos vedėja Julė Mačiulienė

 

„Ąžuolyne“ varžėsi sportiškiausios šeimos

Balandžio 11 d. Elektrėnų „Ąžuolyno“ pagrindinėje mokykloje pirmą kartą surengta Sportiškiausių šeimų šventė. Šios šventės tikslas – skatinti bendruomeniškumą, stiprinti šeimos ir mokyklos ryšius, ugdyti sveiką gyvenseną bei meilę sportui.

Išbandyti savo jėgas panoro 14 šeimų. Šaunu, kad gražų šeštadienio rytą tėveliai rado laiko ir noro pabūti kartu su savo atžalomis, pasidžiaugti gerais sportiniais rezultatais. Ypač smagu, kad sportinėse rungtyse dalyvavo ne tik mokinių tėčiai ir mamos, bet ir seneliai bei proseneliai!

Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarė šventės iniciatorius, kūno kultūros mokytojas Rimvydas Kučinskas. Mokyklos chorų šventės-konkurso nugalėtojai – 8e klasės mokiniai padainavo dainą „Lietaus diena“,  8c klasės merginos, aerobikos šventės laureatės, parodė savo programą, o 5d klasės mokiniai pašoko „Linksmąją polkutę“.

Netrukus prasidėjo sportinės kovos. Pirmiausia šeimos turėjo atsakyti į 15 žinių patikrinimo testo klausimų. Šią užduotį sėkmingiausiai (teisingai atsakė į 12 klausimų) atliko Igno Liužino šeima.

Vėliau dalyviai varžėsi 8 sportinėse rungtyse. Smagu buvo matyti šeimas, pasipuošusias vienoda komandine apranga, su didžiausiu sportiniu entuziazmu atliekančias įvairius fizinio pajėgumo testus. Lanksčiausiomis pripažintos Norkūnų ir Česonių šeimos, daugiausiai atsilenkimų per 30 s padarė Davidavičių šeima, šuoliukų su šokdyne rungtyje nepralenkiami buvo Manomaičiai. Baudas taikliausiai mėtė Zarečnyj šeima, o įvarčius į taikinį tiksliausiai smūgiavo net trys šeimos – Davidavičiai, Kučinskai ir Šablavinskai. Žiedus ant stovo taikliausiai mėtė Janušauskai, pusiausvyros testą geriausiai įveikė Norkūnų šeima. Paskutinė estafetės rungtis lėmė vienodą taškų skaičių surinkusių šeimų užimamą vietą. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad dvi šeimos – Davidavičių ir Janušauskų – surinko vienodą taškų skaičių, tačiau estafetėje greitesni buvo Janušauskai. Tad trečios vietos diplomą ir taurę iškovojo 6c klasės mokinės Gretos Janušauskaitės šeima. Antros vietos diplomas ir taurė įteikta 8b klasės mokinio Dovydo Norkūno šeimai. „Sportiškiausios šeimos“ nominaciją ir taurę pelnė 8c klasės mokinės Kristinos Manomaitytės šeima. Visos šeimos apdovanotos padėkos raštais.

Po apdovanojimų ceremonijos šventės dalyviai buvo pakviesti į mokyklos valgyklą pasivaišinti kava, arbata ir mamų iškeptais pyragais.

Nuoširdžiai dėkojame visiems mokytojams ir mokiniams, padėjusiems organizuoti ir vesti šią puikią šeimų šventę.

Iki susitikimo kitais metais!

Nijolė Strasevičienė

Kūno kultūros mokytoja

Veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ“

„Iki mokyklos viską mačiau šviesiomis spalvomis, tačiau pirmą kartą patyrus patyčias savo pasaulėžiūrą ir meilę žmonėms teko greitai paslėpti po puolimo skydu. Pyktis, kylantis iš nusivylimo žmonėmis, kuriems nepadarei nieko blogo, vis augo, kol vieną dieną supratau, kad mano skriaudėjai yra daug nelaimingesni už mane.“

Merūnas Vitulskis

 

„Atsimenu, kaip mane vadindavo meška, nes niekada nebuvau liesa... Tokie dalykai užkurdavo manyje tikrą užsispyrimo ugnį: „Palaukite, aš jums parodysiu!“ Ir pati kartais paerzindavau kitus. Džiaugiuos, kad greitai supratau – viskas grįžta, jei kitam suteiki skausmo, anksčiau ar vėliau jis tau sugrįš.“

Beata Nicholson

 

Kovo 23–29 d. visuomenės dėmesį į patyčių epidemiją šeštą kartą telkė Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ. Ją organizuoja emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“. Veiksmo savaitėje dalyvavo ir mūsų mokykla. Mokiniai ir mokytojai kalbėjo apie būdus, padedančius išvengti patyčių, mokėsi tolerancijos vieni kitiems. Kiekviena klasė piešė „Draugystės drugelius“, kuriais papuošė mokyklos erdves. 5–6 klasių mokiniai dalyvavo tyrime „Mokinių saugumas mokykloje“ ir dalyvavo diskusijose. Elektrėnų PK specialistė D. Barišauskienė susitikime su mokiniais kalbėjo apie elektronines patyčias, papasakojo apie skaudžius jų padarinius. Klasių valandėlių metu buvo žiūrimi ir aptariami filmai apie patyčias tarp vaikų.

Patyčių prevencijos veikla tęsiama ir balandžio mėnesį – mokinius pakviesime į viktoriną „Knygos moko gėrio“. Tačiau didžiausias mūsų siekis – kad patyčių prevencija taptų tiesiog gyvenimu be patyčių.

Socialinė pedagogė V. Baronienė

Pažintis su profesijomis

Kovo 19 d. 7b klasės mokiniai lankėsi Vilniuje.

Šią kelionę kartu su kitų septintų klasių atstovais laimėjome viktorinoje. Varžėmės konkurse, skirtame profesijų pažinimui. Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykloje daug sužinojome apie įvairias profesijas (lokomotyvo mašinisto, suvirintojo, logisto ekspeditoriaus, kompiuterinio projektavimo operatoriaus), buvome pakviesti išbandyti traukinio valdymo simuliatorių, lankėmės moderniose klasėse, klausėmės dėstytojų pasakojimų.

„Džiugo“ sūrio namuose dalyvavome degustacijoje, skanavome įvairios brandos sūrio, mokėmės ragauti, apibūdinti skonį.

Turininga išvyka įsiminė ilgam. Ačiū mokytojai A. Kučinskienei, suorganizavusiai šią pažintinę ekskursiją.

 

„Temidės“ konkursui pasibaigus

Kovo 19 d. Elektrėnų policijos komisariate vyko savivaldybės mokyklų teisinių žinių konkursas „Temidė“. Konkurso tikslai – ugdyti mokinių teisinį sąmoningumą, supratimą apie teisinę sistemą, kūrybinius gebėjimus, skatinti mokinius tinkamai reaguoti į neigiamus reiškinius savo aplinkoje.

Šiais metais konkurse galėjo dalyvauti ir 8 klasių mokiniai (beje, anksčiau mūsų 10–11 kl. mokinių komandos yra ne kartą laimėjusios prizines vietas). Konkurso dalyviai – A. Žemaitaitis (8a kl.), K. Manomaitytė ir L. Kapustinskaitė (8c kl.), R. Davidavičiūtė (8d kl. komandos  kapitonė) ir K. Živulskas (8e kl.). Iš jų klasių raidžių buvo sudarytas  komandos pavadinimas – ACCDE, vėliau reikėjo sukurti prisistatymą, atsisveikinimą, susipažinti su pagrindiniais teisiniais dokumentais – LR Konstitucijos straipsniais, LR baudžiamojo kodekso, Baudžiamojo proceso ir Administracinių teisės pažeidimų kodeksų straipsniais, LR vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo bei Kelių eismo taisyklių straipsniais, pasimokyti juos praktiškai taikyti. Atrodė, misija sunkiai įmanoma.

Konkurso dieną 4 savivaldybės komandos kūrybiškai prisistatė, dalyvavo teisinių žinių  „Protų mūšyje“ (buvo pateikta 50 įvairaus pobūdžio teisinių klausimų, situacijų, kurioms reikėjo pritaikyti teisinį pažeidimą), taip pat kūrybiškai atsisveikino. Susumavus rezultatus paaiškėjo, jog mūsų komanda laimėjo II vietą! Nors amžiaus grupėje „ąžuolyniečiai“ buvo jauniausi, bet įveikė labai nelengvus teisinius klausimus.  Džiaugiuosi ACCDE komanda, kurios sėkmės garantas – atsakingumas, pareigingumas, susitelkimas, geras humoro jausmas.

Mokyklos direktorė taip pat džiaugiasi puikiu komandos laimėjimu ir linki tolesnės sėkmės įveikiant, kartais atrodo, sunkiai įveikiamas užduotis.

Daiva Vileikienė

Direktoriaus  pavaduotoja  ugdymui

Mūsų moksleiviai – varžybų prizininkai

Elektrėnų moksleivių olimpinio festivalio smiginio varžybose, vykusiose miesto sporto, turizmo ir pramogų centre, tarp „Ąžuolyno“ ir labiau patyrusių „Versmės“ gimnazijos komandų vyko įtempta kova. Ir šiais metais taiklesni buvo gimnazistai (D. Antanavičius ir P. Kumeliauskas). Mūsų aštuntokai Vilius Mikalauskas poroje su Ignu Viktu išlaikė antros vietos poziciją. Trečią vietą iškovojo Beižionių mokyklos vaikinai.

„Ąžuolyniečių“ seserų Ievos (5d kl.) ir Karolinos (7a kl.) Andriulevičiūčiųtandemas minimaliu rezultatu 1:2 pralaimėjo G. Garbatavičiūtei su G Kliokyte. Trečios liko Semeliškių gimnazijos merginos.

Ketvirtadienio turnyras „namuose“ buvo gera repeticija prieš savaitgalį Šiauliuose vykusį Lietuvos MOF čempionatą. Mūsų mokyklos smiginio mėgėjų varžovai „versmiečiai“ ir respublikinėse varžybose buvo stipriausi: vaikinai pasidabino auksu, o merginos – sidabru, įveikę daug šalies smiginio žvaigždžių.

Sveikinime visus šios sporto šakos mylėtojus!

Asta Juknienė

 

Mokykloje paminėta Kovo 11-oji

Kovo 11-osios proga mokykloje jau 15 kartą surengta smagi aerobikos šventė. Šiemet šventės dalyvės, pasipuošusios tautine atributika ir nešinos trispalvėmis vėliavėlėmis, Lietuvos nepriklausomybės jubiliejinės sukakties proga salėje sudarė skaičių „25“. Sugiedojus „Tautišką giesmę“ renginio dalyvius pasveikino mokyklos direktorė A. Skučienė. Skambant M. Mikutavičiaus „Aš labai myliu Lietuvą“ visus smagiai nuteikė 7–8 klasių merginų žaibiškas sambūris (vadinamasis flashmob'as), po kurio prasidėjo pasirodymai. Merginų parengtas programas stebėjo ir vertino žiuri. 7-ų klasių grupėje daugiausiai balų surinko ir I vietą pelnė 7e klasės merginos, tarp aštuntokių I vietą pasidalijo 8c ir 8d kl. merginos. Kitų klasių šokėjų pelnyti įvertinimai buvo labai panašūs.

Visos komandos buvo apdovanotos diplomais ir saldžiais prizais.

Įvairių dalykų pamokose buvo kalbama apie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo svarbą, laisvės kainą, solidarumą su kovojančia Ukraina. Savo pastebėjimus, norus, linkėjimus gimtinei ir žmonėms mokiniai išdėstė esė „Laiškas Lietuvai“. Per dailės pamokas sukurtas plakatas – pano „Šeštokų miestas“ papuošė mokyklos fojė.

 

Apie karjerą – linksmai

Vasario 24 d. mokykloje vyko 7-ųjų klasių protų mūšis „Apie karjerą –  linksmai“.

Visos klasės buvo labai aktyvios, nes varžėsi dėl nemokamos kelionės, kurios metu galės susipažinti su pasirinkta profesija.

Jau antrus metus iš eilės karjeros srityje geriausiai pasirodė 7b klasė. Jai ir bus suteikta galimybė rinktis. Kartu su nugalėtojais į kelionę vyks ir visų kitų 7-ųjų klasių atstovai, dalyvavę konkurse.

 

Profesinis veiklinimas Vievio malūne

Vievio malūnas jau trečius metus moksleiviams suteikia galimybę susipažinti ne tik su įmonėje gaminama produkcija, grūdo sandara, miltų įvairove, bet ir su kepėjo, konditerio profesijomis.

Vasario 11–12 dienomis profesinis veiklinimas Vievio malūne vyko 5d ir 8a klasių mokiniams. Išmokome kepti meduolius, papuošti juos glaistu. Grįžę į namus  savo pagaminta produkcija  pavaišinome artimuosius.

Chorų šventė „Tai gražiai mane augino...“

Pastaruoju metu svarbiausios Lietuvos valstybės datos vis dažniau pažymimos smagiais renginiais: patriotiniais žygiais, varžybomis, koncertais ir pan. „Ąžuolyno“ pagrindinėje mokykloje Vasario 16-osios proga tradiciškai rengiama klasių chorų šventė. Šiemet minėsime vieno iškiliausių tautos poetų Just. Marcinkevičiaus, prieš ketverius metus vasario 16 d.  išėjusio Anapilin, 85-ąsias gimimo metines, tad netradicinio ugdymo dienos – chorų šventės pavadinimu tapo jo eilėraščio eilutės: „Tai gražiai mane augino / Laukas, kelias, pieva, upė...“

Renginys kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo – susirenka ne tik moksleiviai, bet ir jų tėveliai, seneliai, ateina draugų iš kitų mokyklų. Šiemet minėjimo dalyviai stebėjo paties Just. Marcinkevičiaus deklamuojamo eilėraščio „Tai gražiai mane augino“ vaizdo įrašą, dainavo V. Povilionienės dainą „Tu Lietuva, tu mana“, M. Mikutavičiaus „Trys milijonai“. Malonu pažymėti, jog kartu su moksleiviais patriotines dainas dainavo ir renginio svečiai – Elektrėnų savivaldybės meras K. Vaitukaitis, administracijos direktorius A. Vyšniauskas, Švietimo skyriaus specialistės R.V. Sadauskienė ir L. Viktoravičienė.

Šventinį koncertą pradėjęs mokytojų ansamblis savo dainą „Vyšnios“ skyrė pernai spalį mirusios lietuvių kalbos mokytojos A. Šimonienės atminimui. Vėliau keletą dainų pritariant moksleiviams  padainavo Rimvydas Kučinskas.

Klasių pasirinktų dainų atlikimą vertino žiuri: direktoriaus pavaduotoja D. Vileikienė, mokytojai A. Dočkus, M. Balčiūnaitė-Kazanavičienė, N. Ščetininė. Pirmojoje renginio dalyje skambėjo „Tele bim bam“ daina „Mėlynas pasaulis“ (5a kl.), Nedos Malūnavičiūtės „Sena nauja pasaka“ (5b kl.), „Raskila“ (5c kl.), „Gera, kai saulė leidžias“ (5d kl.), V. Kernagio „Kaip gražu miške“ (6a kl.), „Lietuva“ (6b kl.), G. Paškevičiaus „Mano kraštas“ (6c kl.), V. Šiškausko „Mano čia žemė“ (6d kl.). „Nenuoramų klubas“ padainavo M. Mikutavičiaus dainą „Mano žemė“. Vertinimo komisija visus šventės dalyvius apdovanojo padėkos raštais už nuoširdžiausiai, stilingiausiai, išradingiausiai, kūrybingiausiai ir kt. atliktą dainą. Padėkos raštas už geriausiai atliktą dainą įteiktas 6d klasei, mokyklos direktorės A. Skučienės prizas atiteko 6a klasės solistui Mantui Saboniui.

Antroje koncerto dalyje skambėjo 7–10 klasių mokinių atliekamos dainos: „Kastanedos“ „Truputį laimės...“ (7a kl.), „Rondo“ „Laukų gėlė“ (7b kl.), „Mano kraštas“ (7c kl.), „Žemyn upe“ su instrumentiniu pritarimu (7d kl.), aštuntokai, be populiarios „Juodos orchidėjos“ (8a kl.), padainavo V. Šiškausko dainą „Lietuva“ (8b kl.), pritariant gitara, gražiai skambėjo 8c kl. atliekama daina „Laisvė“, 8d kl. – „Pavasaris gimtinėj“, 8e kl. – „Božolė“ choro „Lietaus diena“, maloniai nuteikė devintokų daina „Rugpjūtis“, dešimtokų „Lietuva“. Visos dainos, skirtos Lietuvai, skambėjo jaudinamai ir įtikinamai. Vertinimo komisija moksleivių pastangas įvertino padėkos raštais už nuoširdumą, darną, stilistiką ir kt. Diplomas už geriausiai atliktą dainą įteiktas 8e klasei.

Šventinį renginį išradingai vedė jo iniciatorė Vilija Valiukienė bei 8e klasės mokiniai Viltė Liutkevičiūtė ir Karolis Živulskas.

Dėkojame visiems mokytojams, mokinių tėveliams, etnologei Rimai Sasnauskaitei, prisidėjusiems prie netradicinio ugdymo dienos – chorų šventės „Tai gražiai mane augino...“ organizavimo. Visi kartu auginame tikrai gražų jaunimą, mylintį Lietuvą ir mokantį prasmingai švęsti svarbiausią jos šventę.

Minėjome laisvės gynėjų dieną

Sausio 13-ąją paminėjome Laisvės gynėjų dieną. Kaip ir kasmet, pirmoji pamoka prasidėjo degant atminimo žvakelėms: 10 min. klausėme mokytojų pasakojimų apie tragiškus 1991 m. sausio įvykius, žiūrėjome vaizdo medžiagą. Mokyklos fojė buvo parengta memorialinė ekspozicija. Šiemet atminimo akcijos simboliu pasirinktas neužmirštuolės žiedas visiems priminė – niekas neužmiršta, niekas nepamiršta, ir atmintis gyva, nes liudija.

Kalėdinis smiginio turnyras

Prieš pat moksleivių žiemos atostogas „Ąžuolyno“ pagrindinėje mokykloje surengtas tradicinis  kūrybingų, talentingų moksleivių koncertas „Ieškome talentų“, kurį gražiai vedė 8c klasės moksleivės Kristina Manomaitytė ir Paulina Kornejeva (scenarijų kūrė direktorės pavaduotoja ugdymui Odeta Kanapkienė). Savo meniniais gebėjimais visus džiugino Pijus Norušis, saksofonu atlikęs Bruno Mraso kūrinį „Mary you“, Augustina Lankutytė, pianinu pagrojusi pjesę „Flows in you“, Emilis Lučko, grojęs trimitu, Gabrielė Korovkinaitė, skambinusi pianinu, Jogilė Gužytė, padainavusi dainą „Rixton me and my broken heart“, Ernesta Zaksaitė ir Neringa Petravičiūtė, atlikusios dainą „Vaiduoklis“, Orestas Monkevičius, padainavęs Barto dainą „Pirmą kartą“, savo sukurtus šokius šoko Kamilė Zarembaitė ir Laura Vaicekauskaitė bei mokytoja Larisa Kertenienė. Vertinimo komisija, kurią sudarė mokytojai A. Dočkus, D. Balčėnienė, M. Balčiūnaitė-Kazanavičienė, V. Valiukienė, N. Ščetininė, padėkos raštais apdovanojo G. Korovkinaitę (5a kl.), O. Monkevičių (6b kl.) ir visas šokėjas. Talentų koncerto laureatais tapo P. Norušis (6c kl.), E. Lučko (6a kl.), J. Gužytė (8e kl.) bei duetas – E. Zaksaitė ir N. Petravičiūtė (6d kl.). „Laureatų laureato“ nominaciją ir diplomą pelnė 6b klasės mokinė A. Lankutytė. Koncerto pabaigoje visą salę kartu dainuoti ir šokti įkvėpė Oresto su tėčiu Sergejumi  atlikta daina „Juoda orchidėja“.

Renginyje taip pat buvo apdovanoti kalėdinių dekoracijų, dailyraščio ir klasės nuotraukų konkursų laimėtojai. Klasės nuotraukos konkurse I vieta skirta 5d klasei, II – 7a klasei, III – 7d ir 9 klasėms. Akcijos-konkurso „Kalėdinė dekoracija“ laimėtojai – 6b klasė ir Deimantė Jurjevaitė su Brigita Zmejevskaite, 7e klasė ir 8d klasės mokinė Kamilė Smilgevičiūtė.

Džiaugiamės moksleivių pasiekimais ir linkime visiems sėkmės naujaisiais 2015 metais.

Talentų diena

Prieš pat moksleivių žiemos atostogas „Ąžuolyno“ pagrindinėje mokykloje surengtas tradicinis  kūrybingų, talentingų moksleivių koncertas „Ieškome talentų“, kurį gražiai vedė 8c klasės moksleivės Kristina Manomaitytė ir Paulina Kornejeva (scenarijų kūrė direktorės pavaduotoja ugdymui Odeta Kanapkienė). Savo meniniais gebėjimais visus džiugino Pijus Norušis, saksofonu atlikęs Bruno Mraso kūrinį „Mary you“, Augustina Lankutytė, pianinu pagrojusi pjesę „Flows in you“, Emilis Lučko, grojęs trimitu, Gabrielė Korovkinaitė, skambinusi pianinu, Jogilė Gužytė, padainavusi dainą „Rixton me and my broken heart“, Ernesta Zaksaitė ir Neringa Petravičiūtė, atlikusios dainą „Vaiduoklis“, Orestas Monkevičius, padainavęs Barto dainą „Pirmą kartą“, savo sukurtus šokius šoko Kamilė Zarembaitė ir Laura Vaicekauskaitė bei mokytoja Larisa Kertenienė. Vertinimo komisija, kurią sudarė mokytojai A. Dočkus, D. Balčėnienė, M. Balčiūnaitė-Kazanavičienė, V. Valiukienė, N. Ščetininė, padėkos raštais apdovanojo G. Korovkinaitę (5a kl.), O. Monkevičių (6b kl.) ir visas šokėjas. Talentų koncerto laureatais tapo P. Norušis (6c kl.), E. Lučko (6a kl.), J. Gužytė (8e kl.) bei duetas – E. Zaksaitė ir N. Petravičiūtė (6d kl.). „Laureatų laureato“ nominaciją ir diplomą pelnė 6b klasės mokinė A. Lankutytė. Koncerto pabaigoje visą salę kartu dainuoti ir šokti įkvėpė Oresto su tėčiu Sergejumi  atlikta daina „Juoda orchidėja“.

Renginyje taip pat buvo apdovanoti kalėdinių dekoracijų, dailyraščio ir klasės nuotraukų konkursų laimėtojai. Klasės nuotraukos konkurse I vieta skirta 5d klasei, II – 7a klasei, III – 7d ir 9 klasėms. Akcijos-konkurso „Kalėdinė dekoracija“ laimėtojai – 6b klasė ir Deimantė Jurjevaitė su Brigita Zmejevskaite, 7e klasė ir 8d klasės mokinė Kamilė Smilgevičiūtė.

Džiaugiamės moksleivių pasiekimais ir linkime visiems sėkmės naujaisiais 2015 metais.

Pagerbti mokslo pirmūnai

Įpusėjus gruodžiui galima pasverti rezultatus – mokykloje pagerbti mokslo pirmūnai. Gruodžio 16 dieną prie atidengtos garbės lentos susirinkusius geriausius mokinius pasveikino mokyklos direktorė.

Kieme visų mokslo pirmūnų laukė autobusas ir staigmena – išvyka į Valdovų rūmus. Gera valanda kelio neprailgo, netrūko pašmaikštavimų, smagaus bendravimo. Katedros aikštėje nusifotografavome prie eglutės. Valdovų rūmuose mus pasitiko gidas. Mokinių nemažai, tad teko pasidalinti į dvi grupes. Keliaudami iš salės į salę, kildami vis aukščiau, įdėmiai klausėmės pasakojimo. Sužinojome negirdėtų dalykų apie eksponatų išsaugojimą, senovės gydymo būdus, gobelenų siužetus, heraldikos detales, net rūmų tualetą...

Pasistiprinę iš mokyklos įsidėtu lauknešėliu – kibinais, pasivaikščiojome senamiesčio gatvelėmis. Kas aplankė Rotušės eglę, kas dovanėlę mamai nupirko, o kas šiaip pasigrožėjo Vilniumi. Įspūdžių užteko visiems.

Autobuse laukė prizų viktorina. Direktorė buvo dosni – saldainių užteko visiems, kurie atidžiai klausėsi gido pasakojimo.

Mokinius kelionėje lydėjo mokyklos direktorė Aldona Skučienė, mokytojos   Jurgita Davidavičienė ir Dainora Januškienė.

Dailyraščio konkursas

Minėdami Tolerancijos dieną, visų klasių mokiniai dailyraščiu rašė nurodytą teksto ištrauką. Dailyraščio konkurso geriausiais darbais, atitinkančiais visus vertinimo kriterijus, pripažinti Kotrynos Cibulskaitės (5a kl.), Austėjos Žilinskaitės (5a kl.), Patricijos Voišel (7b kl.), Kristinos Manomaitytės (8c kl.), Gretos Grinkevičiūtės (8e kl.),  Nedos Pacauskaitės (8e kl.) ir Gabijos Kavaliauskaitės (9 kl.) darbai.

Jaunieji „Ąžuolyno" fotografai įvertinti padėkos raštais

„Ąžuolyno" pagrindinės mokyklos fotobūrelio „Sustabdytos akimirkos" nariai sėkmingai dalyvavo Elektrėnų viešosios bibliotekos fotografijų konkurse „Gera prisiminti...".  Mokiniai turėjo pateikti porą kurio nors savivaldybės objekto nuotraukų: vieną – darytą praeityje, kitą – dabartiniu metu. Savo nuotraukas konkursui pateikė ketvertas kūrybingiausių penktokų: Greta Pakėnaitė ir Laura Pakėnaitė (5a), Domantas Jarmalavičius ir Rokas Urbanavičius (5b). Dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis – knygomis apie fotografiją. Konkursas surengtas įgyvendinant projektą „Elektrėnų krašto istorija ir dabartis fotografijose“.

 

J. Davidavičienė

Mokiniai išsirinko savo prezidentą

Spalio 23 d. surengtuose mokyklos prezidento rinkimuose daugiausia balsų surinko 7d klasės mokinys Aurimas Petronis. Jis tapo mokinių prezidentu. Viceprezidente išrinkta 7e klasės mokinė Elinga Markevičiūtė.

"Sveikatos bangelė"

Kasmet spalio pabaigoje mokykloje rengiama sveikuoliško maisto šventė „Sveikatos bangelė“. Aštuntų klasių merginos mokosi estetiškai serviruoti stalus, ruošia sveiko maisto patiekalus, stiprina sveikos gyvensenos įgūdžius. „Sveikatos bangelę“ visuomet aplanko Elektrėnų sveikuolių klubo narės, šiemet moksleivių patiekalus vertino bei savo valgiais vaišino sveikuolės B. Vasiliauskienė ir A. Palaimienė.  Sveiko maisto receptais taip pat dalijosi mokytojai. Renginį kuravo

 

O. Ašakienė.

Tradicinės penktokų krikštynos

Spalio 20 d. mokykloje vyko tradicinė krikštynų šventė, šiemet jos tema „Piratai“. Po 4 pamokų penktokai buvo pagrobti „piratų“ – šeštokų, aprengti spec. marškiniais – maišais, nuvesti į aktų salę ir susodinti į „laivus“. Įėję į salę mokiniai scenoje išvydo savo auklėtojas surištomis rankomis ir kojomis. Pirmiausia jas reikėjo „išvaduoti“, t. y. sukurti kuo tikslesnes charakteristikas, po to visi kartu turėjo įveikti sportines užduotis ir pasižadėti būti tikrais mokyklos patriotais. Jauniausi mokyklos mokiniai ne tik prisiekė nesuteršti penktokų vardo, bet ir puikiai atliko savo dainą pagal M. Mikutavičiaus hitą „Pasveikinkit vieni kitus“. Po smagaus šeštokių šokio penktokai buvo pakrikštyti ąžuolo gilėmis ir sūriu jūros vandeniu, kad būtų stiprūs ir nebijotų plaukioti beribiame žinių vandenyne, pašlakstyti ąžuolo sula, suteikiančia ištvermės bei jėgų, ir paženklinti „ąžuolyniečio“ ženklu. Jų auklėtojoms buvo įteiktos simbolinės dovanėlės. Išklausę direktorės A. Skučienės sveikinimą ir sudainavę „Ąžuolyno“ mokyklos dainą, visi šventės dalyviai išsiskirstė į klases.

Nariuotakojai mokykloje

Spalio 15 d. mokykloje lankėsi Palangos insektariumo – vienintelio Lietuvoje specializuoto nariuotakojų zoologijos sodo – atstovai, kurie pristatė edukacinę programą „Nariuotakojai mokykloje“.

Mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti gyvus egzotiškus eksponatus: vorus, vabalus, gyvalazdes, maldininkus, tarakonus, šimtakojus, net imperatoriškąjį skorpioną! Edukacinės programos dalyviai sužinojo daug naudingos informacijos apie šiuos gyvūnus, išsiaiškino, kurie iš jų nuodingi, o kurie valgomi ir daugybę kitų įdomių dalykų.

Mokiniams ir mokytojams labai patiko edukacinė programa, žavėjo malonus bendravimas su  jos organizatoriais.

Mokomės pykti konstruktyviai

„Kvailas yra tas, kuris negali supykti, bet išmintingas tas, kuris nesupyksta“ (E. Zelleris,  filosofas)

Spalio 10 d. yra Pasaulinė psichikos diena. Minint šią dieną „Ąžuolyno“ mokykloje šeštų klasių mokiniams buvo vedami praktiniai užsiėmimai apie pykčio valdymą ir konstruktyvų jo  išreiškimą. Mokiniai analizavo, kas kelia pyktį, kokie jo slopinimo padariniai, kokie pokyčiai vyksta organizme, kai žmogus susierzina.

Pyktis kyla dėl išorinių ar vidinių veiksnių. Galima supykti ant žmogaus (bendraklasio, mokytojo, tėvų), įvykio ar situacijos (mokytojas įrašė neigiamą pažymį, triukšmas pamokos metu), pykti ant savęs (kad nerimauju ar nuolat galvoju apie asmenines problemas). Prisiminimai apie nemalonius išgyvenimus, traumuojančius įvykius taip pat gali sukelti pyktį.

Pykti nėra blogai, tačiau svarbu, kaip tai išreiškiame, kaip elgiamės. Blogiau, jei pyktis tampa nekontroliuojamu, destruktyviu reiškiniu, kuris gali kenkti gyvenimo kokybei. Todėl reikia mokytis valdyti pyktį. Tam reikalingos nuolatinės treniruotės.

Mokiniai susipažino su keliais pykčio valdymo būdais. Tai kvėpavimas ir skaičiavimas, pykčio piešimas ir lipdymas, laikraščio plėšymas ar balionų pūtimas, humoras (reikia įsivaizduoti oponentą nuogą ar labai mažą). Nuleisti garą padeda bet kokia fizinė veikla: bėgiojimas, pritūpimai, šokinėjimas, pagalvės ar bokso kriaušės mušimas, taip pat tam tikros frazės kartojimas, kai artinasi pykčio grėsmė: „būk ramus“, „atsipalaiduok“ ir pan. Naudingas išsirėkimas miške, garsios muzikos klausymas, savęs įsivaizdavimas skriaudėjo vietoje ir t. t. Visi šie būdai padeda konstruktyviai išreikšti pyktį ir bendrauti be agresijos.

Mokiniai išbandė vieną iš pykčio valdymo technikų – pykčio lipdymą. Jie turėjo prisiminti situaciją ar žmogų arba tiesiog pagalvoti, su kuo jiems asocijuojasi pyktis, ir nulipdyti pykčio skulptūrėlę, simbolį ar figūrėlę. Tai padarius, reikėjo pakeisti kūrinį taip, kad pyktis taptų gėriu. Dirbti su plastilinu ir modelinu mokiniams buvo smagu ir linksma. Jie smalsiai stebėjo bendraklasius ir paskui dalijosi mintimis, kam koks pykčio valdymo būdas priimtinesnis.

Dalyvaudami tokiuose užsiėmimuose mokiniai mokosi atpažinti savo jausmus, juose susivokti, įvardyti ir išreikšti emocijas sau ir kitiems priimtinais būdais. Jie skatinami ieškoti elgesio būdų, padedančių sumažinti nemalonių išgyvenimų keliamą įtampą arba pakeisti probleminę situaciją ir pasijusti geriau neįskaudinant kitų.

 

Psichologė Oksana

Rudens kraitė

Rugsėjo 26 d. mokykloje buvo surengta tradicinė rudens gėrybių paroda „Rudens kraitė“. Parodą surengė mokytojos Rita Šabūnienė, Janina Vėželienė ir Lina Alimienė. Aktyviausi buvo 5–6 klasių mokiniai, pvz., 6d. kl. mokinys Džiugas Vyšniauskas pagamino 2 darbelius, 8e klasės mokinė Simona  Bartušytė – net 3. Vertinimo komisija Elektrėnų savivaldybės derliaus šventei atrinko 19 eksponatų. Tai V. Lekevičiūtės (5d. kl.) „Ežys krauna rudens kraitį“, A. Žilinskaitės ir K. Cibulskaitės (5a kl.) „Vėžliukas“, K. Garčinskaitės ir U. Adomaitytės (5a kl.) „Stovyklautojai“, M. Barščevičiūtės (5a kl.) „Cukinijų žmogeliukai“, M. Morkūno (5a kl.) „Čipolino kalėjimas“, D. Monkevič (5d kl.) „Įvairybių kraitė“, K. Semikolenovo (6b kl.) „Ežys“, O. Monkevičiaus (6b kl.) „Gėlių medis“, G. Valentinavičiūtės (6b kl.) „Rudenėlis jau čia“, G. Čugunovaitės (6b kl.) „Pasivaišinkime“, D. Vyšniausko (6d. kl.) „Ežiai“ ir „Rudens kepurės“, L. Kazlauskaitės (7a kl.) „Stebuklingoji kraitė“, S. Makūnaitės (7d. kl.) „Ar iš balos tas gražumas“, D. Deltuvaitės (8b kl.) „Ruduo“, S. Bartušytės (8e kl.) „Rudens gėrybės“, taip pat etninės kultūros būrelio (vadovė D. Januškienė) sukurtos rankinės. Dėkojame dalyvavusiems ir lauksime jūsų darbų kitą rudenį.

 

Biologijos mokytoja  metodininkė Lina Alimienė

Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 d. Europoje minima Europos kalbų diena. Jos tikslas – paskatinti žmones mokytis kuo daugiau kalbų, nes tai atveria didesnes galimybes studijuoti, įsidarbinti, pritapti prie besikeičiančių gyvenimo aplinkybių.

Šiai dienai moksleiviai ruošėsi iš anksto – per anglų, vokiečių, rusų, lietuvių kalbos pamokas gamino spalvingus plakatus, rašė pasisveikinimo frazes Europos kalbomis, mokėsi dainų ir kt. Per pertraukas mokyklos fojė susirinkę moksleiviai dainavo rusiškas, angliškas, vokiškas dainas, šoko skambant Europos šalių muzikai.

Rugsėjo 1-oji – Mokslo ir žinių diena

Šiemet Rugsėjo 1-osios skambutis į mūsų mokyklą pakvietė 108 naujus mokinius – penktokus, kuriuos atlydėjo tėveliai, močiutės ir seneliai. Visus juos, būrį vyresniųjų moksleivių ir mokytojus Rugsėjo 1-osios proga pasveikino mokyklos direktorė Aldona Skučienė, Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius Arvydas Vyšniauskas, Seimo nario Broniaus Bradausko padėjėjas Stasys Lančinskas, Elektrėnų policijos komisariato Prevencijos skyriaus viršininkė Neringa Bubelevičienė, „Raudonojo kryžiaus“ pirmininkė Birutė Grybauskienė. Skambant „Tautiškai giesmei“ valstybės vėliavą pakėlė geriausio moksleivio vardą pelnęs Karolis Živulskas (8e kl.) ir geriausia sportininke nominuota Sabina Bartušytė (7e kl.), simboliniu skambučiu į klases palydėjo aktyviausios moksleivės titulą pelniusi Ernesta Zaksaitė (6d kl.) ir geriausiu šeštoku nominuotas Aurimas Petronis (7d kl.). Mokytojai Aivaras Dočkus, Nijolė Strasevičienė ir Virgina Galiauskienė, linkėdami smagaus ėjimo Ąžuolyno taku – mokslo ir žinių keliu, visą bendruomenę pasveikino lyriška daina.