Akcijoje „Bėgu „Ąžuolynui“ pasiektas rekordas

„Ąžuolyno“ progimnazijos bendruomenė mokslo metus baigė tradicine sporto ir labdaros akcija „Bėgu „Ąžuolynui“. Labai džiaugiamės, kad į keturioliktąjį bėgimą susirinko rekordinis dalyvių skaičius. Buvo malonu matyti prie  akcijos simboliu jau tapusio  Sauliaus Bauro prisijungiančius moksleivių tėvelius, mamas, brolius, seseris, senelius. Dėkojame jiems už jaunimui rodomą puikų pavyzdį.

Renginys prasidėjo dalyvių eisena  į stadioną. Po šventinio atidarymo ir mokyklos direktorės sveikinimo žodžio buvo duotas startas vienos valandos bėgimui.

Susumavus rezultatus  paaiškėjo, kad šiais metais surinkta rekordinė pinigų suma –  2120 eurų. Mokyklos bendruomenės sprendimu (buvo surengta apklausa), už šiuos pinigus mokykloje bus įrengtos mokinių poilsio erdvės.

Iš viso akcijos metu nubėgta 7013 ratų. 20 ir daugiau ratų įveikė 115 mokinių, jie buvo apdovanoti atminimo medaliais. Daugiausia ratų nubėgusios klasės apdovanotos pereinamosiomis taurėmis. Kitąmet vyksiančioje 15-ojoje sporto ir labdaros akcijoje laukiame dar didesnio būrio bėgikų. Sieksime rekordų!

Rimvydas Kučinskas

Projekto „Būkime sveiki ir aktyvūs“ dalyvių susitikimas su Elektrėnų visuomenės sveikatos biuro specialistėmis

Gegužės 10 d. „Ąžuolyno“ progimnazijos aštuntokai susitiko su Elektrėnų visuomenės sveikatos biuro

specialistėmis Julija Ramanauskaite ir Julija Liaudanskiene. Užsiėmimo metu mokiniai naudodamiesi
prevencijos vaizdinėmis priemonėmis galėjo panagrinėti, kaip psichotropinės medžiagos veikia žmogaus
organizmą ir kokias pasekmes sukelia. Užsidėję specialius akinius, imituojančius girtumo būseną, bei
dirbtines „rankas-pirštines“, jie tyrinėjo, kaip alkoholis veikia savęs suvokimą aplinkoje, mąstymą,
reakcijos greitį ir judesių koordinaciją. Aštuntokai įsitikino, kaip smarkiai narkotikai apriboja galimybę
veiksmingai atlikti paprastas  užduotis.
Mokiniams buvo demonstruojama 3D „Atgrasioji pono rūkoriaus burnos” kopija. Atvertus modelį
matomi tabako gaminių pažeisti dantys, liežuvis ir burnos ertmė (dantenų uždegimas, vėžys, kariesas).
Aštuntokams taip pat buvo demonstruojama „Lėlė rūkalė“. Pripumpavus lėlės balionėlį, dervos
susikaupia tūbelėje, kuri yra jos „plaučiai”. Mažas rankinis modelis iš tikrųjų „surūkė“ cigaretę ir ant
krūtinės ląstos rentgeno nuotraukos susikaupė dervų. Teršalus, sudėtus į plastikinius maišelius, mokiniai
galėjo apžiūrėti iš arčiau.
Susitikime visi mokiniai buvo aktyvūs, domėjosi psichotropinių medžiagų žala organizmui, mažose
grupelėse nagrinėjo psichotropinių medžiagų vartojimo priežastis, „teigiamas“ ir neigiamas pasekmes.
Kiekvienas mokinys, atlikdamas užduotį „Nupieškite ir užrašykite“, įvertino savo žinias ir požiūrį į
narkotines medžiagas. Dėkojame visiems aštuntokams ir Elektrėnų visuomenės sveikatos biuro
specialistėms už labai įdomų ir naudingą praktinį užsiėmimą.

Psichologė Oksana Apanavičienė

„Šok į tėvų klumpes“

Balandžio 27-oji „Ąžuolyno“ progimnazijoje jau trečią kartą buvo skirta ugdymui karjerai. Mokiniai galėjo pusdienį praleisti savo tėvų (senelių, vyresnių seserų, brolių ar kaimynų) darbovietėse. Džiugu, kad tėveliai stengėsi vaikams parodyti įvairiausias profesijas. Žinoma, jie darbo kasmet nekeičia, tad šį kartą ieškojo galimybių kitur supažindinti savo atžalas su juos dominančiu darbu.

Savo veiklą užfiksavę nuotraukose, klasės valandėlių metu mokiniai aptarė ugdymo karjerai renginį. Įdomiausios nuotraukos patalpintos „Šok į tėvų klumpes“ stende.

Kai kurie moksleiviai jau dabar žino, kad tęs šeimos tradicijas ir rinksis tėvų profesijas. Kiti suprato, kad tai, ką dirba tėvai, nėra jų mėgstamiausias užsiėmimas ir ateityje pasuks kitu keliu.

Džiaugiamės, kad mokiniams, neradusiems darbovietės, jau ne pirmą kartą į pagalbą atėjo Elektrėnų savivaldybė, Darbo birža, policijos komisariatas, Elektrėnų profesinio mokymo centras. Dėkojame šioms įstaigoms už bendradarbiavimą.

Aldona Kučinskienė

Akcija „Tylos stebuklinga versmė“

Balandžio 24–28 d. „Ąžuolyno“ progimnazijoje vyko triukšmo prevencijos renginiai. Akcijos „Tylos stebuklinga versmė“ metu mokinius į pamokas kvietė gamtos garsus primenantis skambutis.  Apie tylos naudą mokyklos erdvėse priminė patarlės ir garsių žmonių mintys, visur buvo iškabinti ženklai, raginę vengti triukšmo.

Muziejuje per pertraukas vyko 6–8 kl. mokinių proto mūšiai „Kalbos skrynią atvėrus“, kuriuose mokiniai susipažino su XX a.  trečiajame dešimtmetyje vartotais žodžiais. Nugalėtojai (6d, 7a, 8d kl. mokiniai) buvo apdovanoti prizais.

Penktų klasių mokiniams vyko paskaitos apie triukšmo žalą ir tylos reikšmę savijautai. Vaikai susipažino su „Tapingo“ metodika, mokėsi atpalaiduoti kūną, vėliau sprendė kryžiažodį apie triukšmą.

Psichologė Oksana Apanavičienė

Sveikos gyvensenos pamokos mokykloje

Balandžio 26 d. Elektrėnų ,,Ąžuolyno“ progimnazijoje pradinių klasių mokiniams surengtos integruotos sveikos gyvensenos pamokos, kurias vedė UAB ,,Gravitas Partners“ darbuotojai. Progimnazija dalyvauja Vaisių vartojimo skatinimo programoje, vaisius mokinukams tiekia  UAB ,,Gravitas Partners“. Šiandien sunku sutikti žmogų, kuris nebūtų girdėjęs apie vaisių ir daržovių naudą, tačiau Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojamą jų kiekį – 400 g, padalytų į penkias porcijas per dieną, suvartoja tik 3,3 proc. lietuvių. „Jei vaikas nevalgo daržovių, tai nebūtinai reiškia, kad jis jų nemėgsta. Kartais daržovės būna paruoštos vaikams nepatraukliu būdu. Matome, kad daugeliui vaikų nepatinka virtos morkos, tačiau jie mielai valgo šiaudeliais supjaustytas pakepintas morkas, kurias gali sugriebti pirštukais, – pasakojo biologijos mokytoja, supažindinusi vaikus su įvairių daržovių nauda organizmui.

Pradinukams buvo suorganizuotos sportinės varžybos, piešinių konkursas ir šviečiamoji viktorina.

O. Kanapkienė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

„Vaiko Konstitucija“ – penktokams

Balandžio 26 d. kiekvienas Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos penktokas gavo dovanų „Vaiko Konstituciją“. Leidinys, parengtas vadovaujantis Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencija, visų pirma skirtas vaikams, taip pat jų tėveliams, seneliams bei mokytojams. Šias knygeles mokiniams įteikė Elektrėnų savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Aldutė Jaseliūnė ir vyriausioji specialistė Nijolė Kanapickienė. Moterys šiltai bendravo su penktokais, klausė jų, kokias savo teises ir pareigas jie žino.

„Vaiko Konstitucijoje“ surašytos ne tik vaikų teisės ir pareigos, bet ir pateikiama naudinga informacija, kur galima kreiptis pagalbos, pasidalyti sunkumais ir kt. Vaikams svarbūs suaugę asmenys, turėdami šį leidinį, dažniau atkreips dėmesį į mažųjų teises ir pareigas, kalbės apie jas su vaikais, siedami pokalbius su šiandieninio gyvenimo aktualijomis.

O. Kanapkienė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Sėkmė 49 – ajame Jaunųjų filologų konkurse

Daugiau nei šimtas mokinių iš visos Lietuvos balandžio 12–14 dienomis rinkosi Palangoje, Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje: čia vyko tradicinis Jaunųjų filologų konkursas, jau keturiasdešimt devintas. Šį konkursą sumanė poetas Justinas Marcinkevičius, idėjai pritarė tuometinė Švietimo ministerija ir Lietuvos rašytojų sąjunga. Pirmą kartą jaunieji literatai susitiko 1965 metais Vilniuje.

Ar anais, ar šiais laikais būti pakviestam į konkursą – nemenkas laimėjimas. Finalo dalyviai yra patyrę atranką savo rajonuose ar miestuose. To negana: reikli žinovų komisija iš daugybės į Vilnių atsiųstų darbų vėl atrenka geriausius. Šiemet sulaukta dviejų šimtų septynių darbų.

Komisijos nariai – žinomi rašytojai, literatūros ir lietuvių kalbos mokslo darbuotojai, tautosakos tyrinėtojai, vertėjai, žurnlistai. Literatūrinių premijų laureatės Laura Sintija Černiauskaitė, Giedrė Kazlauskaitė, kadaise ir pačios sėkmingai dalyvavusios Jaunųjų filologų konkursuose, ir rašytoja Kristina Gudonytė  vertino prozos sekcijos dalyvių darbus. Komisijai šiemet pirmininkavo literatūrologas, eseistas Regimantas Tamošaitis.

 

Poezijos, prozos, tautosakos, kalbos, literatūros kritikos, eseistikos ir publicistikos, vertimų sekcijose jaunieji filologai susitinka ne tik lenktyniauti. Ne menkiau svarbus bendravimas su komisijos nariais, savo srities žinovais. Kiekvienas darbas yra aptariamas, analizuojamas. Tad dalyvaudama darbų pristatyme ir aptarime ,,Ąžuolyno“ progimnazijos šeštokė Rugilė  Gaja  Suslavičiūtė savo lietuvių kalbos mokytojai Daivai Balčėnienei atviravo, kad nelengva būti jauniausia tarp kūrybingų gimnazistų, kad ir kalbėti tokiais sudėtingais terminais  dar nemokanti, tačiau tai įdomu, nauja ir suteikia motyvacijos ateičiai.

Be abejo, konkurse daugiausia gimnazistų darbų, tačiau tarp atrinktų geriausių šiemet buvo ir Elektrėnų ,,Ąžuolyno“ progimnazijos 6 klasės mokinės Rugilės  Gajos Suslavičiūtės  prozos darbas ,,Kitoks dienoraštis“. Smagiausia yra tai, kad Rugilė Gaja iš respublikinio filologų konkurso, net būdama jauniausia dalyve, negrįžo tuščiomis rankomis. Ji buvo apdovanota Švietimo ir mokslo ministerijos garbės raštu ir knyga.

Lietuvių kalbos mokytoja D.Balčėnienė

 

Išvyka į Kauno karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą

Kovo 30 d. važiavome į Kauną susipažinti su Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centru. Nuvykę sužinojome, kad šis centras yra viena didžiausių profesinio mokymo įstaigų Lietuvoje, turi savo padalinius pajūryje, Aukštadvaryje, Juknaičiuose, bendradarbiauja su užsienio šalių partneriais. Mokykloje siūlomos patrauklios ir perspektyvios profesijos, įrengti modernūs kabinetai ir kt. Mes susipažinome su siuvėjo, floristo, socialinio darbuotojo padėjėjo, apsaugos darbuotojo, paramediko specialybėmis, bet didžiausią įspūdį paliko garso ir vaizdo operatoriaus darbas. Ne vienas pagalvojome, kad ateityje būtų visai įdomu išbandyti šią profesiją.

Iš kelionės grįžome kupini gerų įspūdžių.

Kotryna Balnytė, 7b kl. mokinė

Projektas „Būkime aktyvūs ir sveiki“ „Ąžuolyno“ progimnazijoje

Nuo š. m. vasario mėnesio „Ąžuolyno“ progimnazijoje vykdomas psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektas „Būkime aktyvūs ir sveiki“. Šiuo projektu siekiama apsaugoti paauglius nuo tabako, alkoholio ir kitų narkotinių medžiagų vartojimo, padedant organizuoti užimtumą ir aktyvų laisvalaikį be svaigalų.

Vasario–kovo mėnesiais vyko integruotos biologijos ir psichologijos pamokos „Narkotinės medžiagos – tai lengvai pasiekiama, bet ar verta?“, kurias vedė  mokytojos Lina Alimienė, Kristina Stankevičienė, psichologė Oksana Apanavičienė. Mokiniai gilino žinias apie psichiką veikiančias medžiagas, atliko eksperimentą, kaip jos veikia atmintį, nagrinėjo  medžiagų sukeltas pasekmes fizinei ir psichinei sveikatai, atlikdami užduotis ir vaidindami įvairias gyvenimiškas situacijas mokėsi išreikšti aktyvią nuostatą gyventi sveikai, įtvirtinti atsisakymo įgūdžius.

Kovą ir balandį 7 klasių mokiniai su mokytoja Aldona Kučinskiene per žmogaus saugos pamokas žiūri  ir aptaria laidos „0 laipsnių“ įrašus, diskutuoja sveikos gyvensenos klausimais.

Balandžio 3 d.  7–8 kl. mokiniai dalyvavo susitikime su visuomenės sveikatos specialiste Julija Liaudanskiene, žiūrėjo filmuką „Alkoholis  irgi narkotikas“. Renginyje Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų  policijos komisariato vyr. tyrėja Erika Čaikovskaja supažindino su nepilnamečių administracine atsakomybe vartojant psichoaktyvias medžiagas. Renginio tikslas – akcentuoti psichiką veikiančių medžiagų keliamą pavojų bręstančiam organizmui, ugdyti nepilnamečių savimonę ir suvokimą, kad jie patys atsakingi už padarytus pažeidimus, supažindinti su nusikalstamos veiklos pasekmėmis.

Psichologė Oksana Apanavičienė

Netradicinis daržovių panaudojimas mitybos pamokose ir meno terapijoje

Kovo 27–30 d. mokykloje vyko integruotos technologijų ir meno terapijos pamokos, kurias vedė Neringa Ščetininė ir Oksana Apanavičienė. Penktokai mokėsi išpjauti iš daržovių įvairias formas, po to jas naudojo tapydami „Rožių krūmo“ paveikslus. Mokiniai piešdami klausėsi relaksacinės muzikos. Vaikai labai džiaugėsi savo darbais, gyrė bendraklasių piešinius. Kiekvienas stengėsi nutapyti kuo gražesnį paveikslą, nes tai puiki dovana artimam žmogui. Geriausi mokinių darbai balandžio mėnesį eksponuojami mokyklos skaitykloje.

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ

Kovo 20–26 d. „Ąžuolyno“ progimnazijos mokiniai jau aštuntą kartą įsitraukė į visoje Lietuvoje vykusį renginį – veiksmo savaitę „Be patyčių“. Renginio tikslas – sukurti mokykloje tokią aplinką, kurioje kiekvienas galėtų jaustis saugiai. Mokiniai šiai akcijai ruošėsi iš anksto. Pradinukai gamino „švelnukus“ ir dovanojo savo klasės draugams. Vyresniųjų klasių mokiniai savaitę prieš akciją rašė komplimentus bendraklasiams, vėliau spalvingi „komplimentų medžiai“ papuošė mokyklos kabinetų duris. Pirmadienį visi piešė „šypsenėles“, stabtelėti ir susimąstyti skatina mokyklos erdvėse išrašytos įžymių žmonių mintys apie gerumą. Klasės valandėlių metu mokiniai vykdė pasirinktą individualią veiklą: vieni stebėjo ir aptarė animacinius filmukus apie patyčias, kiti nagrinėjo įvairias situacijas, piešė piešinius, rašė eilėraščius apie draugystę. Aštuntokai žiūrėjo N. Vujičičiaus videosiužetą „Patyčios turi bagtis“.

Ypatingą dėmesį šiai savaitei skyrė mokinių parlamentas. Jo  nariai organizavo meditacijos – ramybės pertraukas, apskritojo stalo diskusiją, per pertraukas kvietė į draugystės mankštą aktų salėje, fojė piešė emociją „Man nepatinka patyčios“. Mokiniams veikla patiko, jie sakė, kad ir ateityje savo emocijas bandys išsakyti piešiniais.

Įvairi veikla, skatinanti patyčių mažėjimą, kurianti palankią ugdymuisi aplinką, organizuojama nuolat, ne tik veiksmo savaičių metu. „Ąžuolyno“ progimnazija taip pat dalyvauja patyčių prevencijos OLWEUS programoje, į kurią yra įsitraukusi visa mokyklos bendruomenė.

Socialinė pedagogė Virginija Baronienė

 

Pažintis su Vilnius geležinkelio transporto ir paslaugų verslo mokykla

Kovo 15 d. 7d klasė svečiavosi Vilniaus geležinkelio transporto ir paslaugų verslo mokykloje. Mūsų tikslas buvo susipažinti su įdomiomis profesijomis.

Mokiniai išklausė pasakojimą apie mokyklą, kuri turi savo bendrabutį, nuosavą valgyklą ir yra be galo jauki. Ten kartu su profesija galima įgyti ir vidurinį išsilavinimą.

Vizito metu turėjome galimybę simuliatoriuje išbandyti traukinio vairavimą. Iš pradžių tai atrodė sudėtinga, tačiau visas procesas gana paprastas ir smagus! Taip pat galėjome pasigaminti vizitines korteles, su specialiais akiniais žiūrėjome 5D filmus, kurie paliko didžiulį įspūdį.

Kelionės pabaigoje sužinojome apie skirtingas transporto priemones, kas jomis gabenama. Taigi susipažinome su daugeliu įdomių profesijų – mašinistų, logistų ir kt. Gal kai kurie vaikai netgi apmąstys galimybę mokytis šioje mokykoje.

Kamilė Bušeikaitė, 7d. kl. mokinė

Kovo 11-osios šventė „Ąžuolyno“ progimnazijoje

Nepriklausomybės atkūrimo diena mokykloje, kaip ir dera, paminėta jaunatviškai, nuotaikingai. Į renginio vedėjų Pijaus Norušio ir Pauliaus Skučo (8c kl.) istorinę apžvalgą gražiai įsiliejo patriotinės dainos „Laisvė“ (5f kl.), „Mūsų namai“ (5b kl.), „Skamba Lietuva“ („Nenuoramų klubas“), solistės Radvilės Kragnytės (5f kl.) „Gerumo sparnai“, 5–8 klasių mokinių dainavimo studijos daina „Kad ne auksinės vasaros“. Lyriškas dainas keitė 7–8 klasių merginų aerobikos šokiai. Smagiai nuteikė Meninio skaitymo konkurso laureato Roko Kurmilavičiaus (6a kl.) skaitoma ištrauka iš V. Račicko knygos „Kartą gyveno Lukošiukas“, nuotaikinga 7–8 klasių berniukų ansamblio  kūno ir garso perkusija.

Mokyklos direktorė, sveikindama visus iškilminga proga, pabrėžė, jog Kovo 11-oji – atkurtos laisvės  šventė, todėl smagu, kad ji pasitinkama entuziastingai, smagiai, su šypsena.

Ačiū visiems šventės dalyviams ir organizatoriams.

Regioninio konkurso laureatė

Vasario 24 d. Prienų kultūros centre susirinko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso regioninio etapo dalyviai – skaitovai iš Trakų, Varėnos, Šalčininkų, Kaišiadorių, Vilniaus, Alytaus, Prienų, Birštono, Druskininkų rajonų. Elektrėnų savivaldybei 5–8 klasių grupėje atstovavo „Ąžuolyno“ progimnazijos 8c klasės mokinė Arvilė Paliokaitė. Nurungusi dešimt konkurentų Arvilė tapo pirmosios vietos laimėtoja. Komisijos pirmininkė Danutė Vaigauskaitė, Klaipėdos universiteto docentė, humanitarinių mokslų daktarė, skaitovei palinkėjo sėkmės respublikiniame etape.

Sveikiname nugalėtoją ir linkime sėkmės Šakiuose!

Lietuvių kalbos mokytoja Dainora Januškienė

Vasario 16-oji „Ąžuolyno“ progimnazijoje

Valstybės atkūrimo dienos minėjimui „Ąžuolyno“ moksleiviai ir mokytojai kasmet pradeda rengtis mažiausiai prieš mėnesį: mokytojai planuoja netradicines šventines pamokas, mokiniai repetuoja dainas, skirtas Lietuvai, tobulina šokių judesius. Bendrų pastangų rezultatas – graži tradicinė klasių chorų šventė „Užaugau Lietuvoj, šalelėj mylimoj...“

Vasario 15 d. nuo pat ryto mokykloje buvo organizuojamos netradicinės tautiškumo ugdymo pamokos Literatūros ir meno muziejuje ir kabinetuose (mokyt. V. Barščevičienė, D. Subačienė, N. Užkurėnienė, A. Augustinaitienė, O. Apanavičienė, I. Kybartienė), „Linksmosios estafetės“ (mokyt. R. Kučinskas ir D. Subačienė), „Linksmoji matematika“ (mokyt. Z. Sajienė ir D. Vankevičienė), „Mano gimtinė vaizduose ir eilėraščių posmuose“ (mokyt. A. Augustinaitienė, V. Kubilienė), kūrybos pamokos „Kuriu Lietuvai“ (mokyt. Z. Mažeika, N. Ščetininė, I. Kybartienė). Visgi, ko gero, labiausiai visi laukė klasių chorų koncerto. Pradinukai Lietuvai skyrė liaudies dainas: „Šaltyšius“, „Išėjo tėvelis“, „Raudonėkis raudonoja“, „Tupi žvirblis“, šokį „Gintariniai riešutai“, mažųjų dainavimo studija, vadovaujama D. Liubinienės, padainavo dainą „Kalvelis“.

Nuskambėjus „Tautiškai giesmei“ ir sveikinimo kalbai dauguma 5–6 klasių mokinių irgi dainavo žinomas lietuvių liaudies dainas: „Balnokim, broliai, žirgus“ (5a kl., vad. D. Balčėnienė), „Tirlir dūda“ (5c kl., vad. D. Liubinienė), „Plaukė žąselė“ (5d kl., vad. D. Januškienė), „Aš pasėjau kanapėlę“ (5e kl., vad. G. Daugėlienė), „Klausė žvirblis“ (6d kl., vad. A. Makarevičiūtė), gražiai skambėjo ir patriotinės dainos: „Mano namai“ (5b kl. vad. K. Stankevičienė), „Laisvė“ (5f kl., vad. N. Sodaitienė), „Euforija“ (6a kl., vad. V. Narvydienė), „Tu, Lietuva“ (6b kl., vad. R. Šabūnienė), „Jeigu karalium būčiau“ (6e kl., vad. A. Čerkasovienė). Neformaliojo ugdymo būrelis „Nenuoramų klubas“ (vad. R. Šabūnienė) atliko dainą „Visa Lietuva“, o 7d klasės tautinių šokių kolektyvas, vadovaujamas šokių mokytojos V. Galiauskienės, pašoko liaudišką šokį „Šustas“.

Vyresniųjų moksleivių koncertas prasidėjo 8 klasių merginų šokiu „Brolužėlis“. Tikrą meistriškumo pamoką jauniesiems dainininkams parodė svečių kolektyvas – kamerinis ansamblis „Con moto“ (vad. A. Stepankevičiūtė), sugiedojęs sutartinę. Šioje koncerto dalyje skambėjo šiuolaikinių kūrėjų patriotinės dainos: „Lietuva“ (7a kl., vad. L. Cvilikienė), „Laisvė“ (7b kl., vad. L. Indrišiūnienė), „Gimtinė“ (7c kl., vad. G. Ambrazevičienė), „Visko daug“ (7d kl., vad. A. Kučinskienė), „Mūsų kaimas“ (8a kl., vad. J. Davidavičienė), „Kur bėga Šešupė“ (8b kl., vad. A. Jurgelevičienė), taip pat liaudies dainos „Ant kalno karklai siūbavo“ (8c kl., vad. L. Alimienė) ir „Vėl eisim“ (8d kl., vad. N. Strasevičienė). Visus sujaudino lyriška 6–8 kl. mokinių dainavimo studijos daina „Kad ne auksinės vasaros“, o daugiausia plojimų sulaukė jungtinis mokyklos bendruomenės choras, padainavęs liaudies dainą „Tykus vakars“.

Mokyklos direktorė, sveikindama visus Valstybės atkūrimo dienos proga, padėkojo renginio organizatorei D. Liubinienei, visiems mokytojams, padėjusiems mokiniams pasiruošti ir kartu dainavusiems, tėveliams, renginio vedėjams Monikai ir Remigijui, Radvilei, Agotai ir Lukui, fotografams, garso operatoriams ir kt. Klasių chorams buvo įteiktos padėkos, jų vadovams – simbolinės atminimo dovanėlės. 8b ir 8d kl. suteikta teisė dainuoti šventiniame koncerte Elektrėnų miesto aikštėje.

Džiugu, kad Vasario 16-oji visus mus suvienija, sutelkia ir skatina džiaugtis savo laisva Tėvyne.

Pamokos skaitykloje

Sausio–vasario mėn. lietuvių kalbos mokytoja N. Sodaitienė mokyklos skaitykloje vedė  gimtosios kalbos pamokas „Informaciniai leidiniai, enciklopedijos, periodinės ir grožinės literatūros skirtumai“, „Bibliografijos panaudojimas bibliotekoje. Mokomės naudotis dalykų rodykle ir informaciniais leidiniais“, „Projektinio darbo „Kaip gimsta knygos“ pristatymas. Mokinių sukurtų knygų parodos apžiūra ir aptarimas“.

Viktorina „Apie karjerą linksmai“

Vasario 21 d. 6-ų klasių mokiniams surengta viktorina „Apie karjerą linksmai“. Viktorinos dalyviai kovojo dėl prizo – vizito į Vilniaus Belmonto žirgyną: kovo 16 d. šeštokai ten galės susipažinti su Raitosios policijos darbu ir pajodinėti žirgais. Viktorinoje visos klasės pasirodė puikiai, bet atkakliausiai dėl prizo varžėsi 6a ir 6b klasės. Pergalę 6a klasei padėjo iškovoti  ne tik geros dalykinės žinios, bet ir Roko Kurmilavičiaus vaidyba bei dainavimas.

Skaitovų konkurse lydėjo sėkmė

Vasario 7 d. miesto bibliotekos salėje susirinko savivaldybės mokyklų meninio skaitymo konkurso nugalėtojai. „Ąžuolyno“ progimnazijai atstovavo dešimt 5–8 klasių mokinių. Skaitovų vertinimo komisijai vadovavo aktorė Goda Piktytė. Išklausiusi moksleivių skaitomus tekstus, komisija išrinko geriausius.

Ugnė Doninaitė, 6b klasės mokinė (mokyt. D. Balčėnienė), skaičiusi ištrauką iš V. Račicko knygos „Svečiuose pas mešką“, gavo paskatinamąjį prizą. Vertintojų taip pat buvo pastebėti 6a klasės mokiniai Rokas Kurmilavičius ir Smiltė Vaičekauskaitė (mokyt. V. Narvydienė). Rokas skaitė ištrauką iš V. Račicko knygos  „Gyveno kartą Lukošiukas“, Smiltė – T. Dirgėlos „Apie raganą Šiokiątokią“.  Jiems taip pat įteikti paskatinamieji prizai.

Labiausiai sekėsi aštuntokams, 8c klasės mokiniams (mokyt. D. Januškienė). Pijus Norušis laimėjo trečiąją vietą. J. Gimberio tekstas „Testas. Ar Jūs agresyvus žmogus“ linksmai nuteikė klausytojus ir komisijos narius. Aistė Kulevičiūtė, jautriai ir įtaigiai skaičiusi G. Morkūno „Mūsų spuoguoti paaugliai“, apdovanota antrosios vietos diplomu. Pirmąją vietą užėmė Arvilė Paliokaitė, nuoširdžiu žodžiu atskleidusi paprastą tiesą – dar yra skaitančių vaikų. G. Morkūno „Kvėpuoti pamirštantys vaikai“ privertė suklusti visus žiūrovus. Vasario 24 d. Arvilė Paliokaitė atstovaus Elektrėnų savivaldybei regioniniame meninio skaitymo konkurse Prienuose.

Sveikiname mokinius, jų mokytojas ir tėvelius.

Lietuvių kalbos mokytoja Dainora Januškienė

Socialinė partnerystė

Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai ne tik puikiai atlieka savo tiesiogines pareigas, bet ir yra atsakingi „Ąžuolyno“ progimnazijos socialiniai partneriai. Daugelis jų  yra baigę mūsų mokyklą ir noriai padeda ugdyti bei auklėti jaunąją kartą: inicijavo jaunųjų ugniagesių komandos susibūrimą, supažindina moksleivius su savo kasdienine veikla, veda praktinius užsiėmimus, kasmet padeda organizuoti mokyklos mokomąją evakuaciją.  Sausio 27 d. penktųjų klasių mokiniai turėjo išskirtinę galimybę stebėti, kaip gelbėjamas ežere  įlūžęs žmogus. Ugniagesiai ne tik demonstravo įvairius gelbėjimo būdus, bet ir patiems mokiniams leido naudojant virves pabandyti išgelbėti vandenyje atsidūrusį žmogų.

Didžiuojamės savo buvusiais mokiniais ir džiaugiamės, kad jie rodo puikų pavyzdį dabartiniams moksleiviams.

Aldona Kučinskienė

,,Ąžuolyno“ progimnazijoje – mobilusis planetariumas

Netradicine pamoka  2016 m. gruodžio 12 d. pradėjo gamtamokslių dalykų mokytojos Lina Alimienė, Kristina Stankevičienė ir Odeta Kanapkienė. Tą dieną progimnazijoje gamtos pažinimo pamokos vyko  mobiliajame planetariume, kuriame mokiniai stebėjo mokslo populiarinimo filmus. 3–8 klasių mokiniai grožėjosi 3D efektais ir mokėsi skraidyti  kartu su filmo ,,Svajonė skraidyti“ herojais. Naudojant puikius vaizdo efektus filme pasakojamos skrydžio į dangų, lėktuvų ir oro balionų atsiradimo istorijos. Mažiausieji mokinukai, pirmokai, kartu su filmo herojais pingvinais pabuvojo porialinėje naktyje.  Pamokos buvo įdomios, vaizdžios, tikimės, ilgam išliks mokinių atmintyje.

Meninio skaitymo konkursas mūsų progimnazijoje

Meninis tekstų skaitymas yra vienas iš saviraiškos būdų: ugdo kūrybinį ir kritinį mąstymą, skatina protinę veiklą, kalbos įgūdžius, padeda ugdyti dėmesio koncentraciją. Skaitydamas žmogus įsivaizduoja tai, ko nėra matęs, pasineria į teksto herojaus išgyvenamas emocijas. Šiemet skyrėme konkursą K.Bradūno metams paminėti, todėl konkurso pradžioje nuskambėjo poeto K.Bradūno eilėraščiai.  Žinoma, svarbiausia yra tai, kad mūsų progimnazijoje vykstančios meninio skaitymo šventės – vadinu jas taip dėl puikiai pasirengusių skaitovų, gerų ir įdomių pasirinktų tekstų, dėl sunkiai nustatomų lyderių – sutelkia kasmet vis daugiau norinčių skaityti. Šiemet mokykliniame meninio skaitymo konkurso etape dalyvavo 26 skaitovai – patys geriausieji iš klasėse vykusių atrankų. Iš jų 10 buvo atrinkti į antrąjį savivaldybės meninio skaitymo turą. Džiugu, kad ir ten mūsų skaitovai buvo tarp geriausiųjų savo amžiaus grupėje. Pirmąją vietą laimėjo Arvilė Paliokaitė (mokytoja D.Januškienė), antrąją – Aistė Kulevičiūtė ( mokytoja D.Januškienė), trečiąją – Pijus Norušis (mokytoja D. Januškienė). Ne mažiau džiugina ir paskatinimais apdovanoti Rokas Kurmilavičius (mokytoja V.Narvydienė), U.Doninaitė (mokytoja D.Balčėnienė) bei padėkas gavusieji Nojus Oras (mokytoja D. Januškienė) , Augustė Bubelevičiūtė (mokytoja N.Sodaitienė), Smiltė Vaičekauskaitė (mokytoja V.Narvydienė), Rokas Sodaitis (mokytoja N.Sodaitienė).

Linkiu visiems skaitovams skaityti knygas, ieškotis patinkančių tekstų, neprarasti vilties tobulėjant, o ARVILEI – sėkmės regioniniame meninio skaitymo konkurse.

Mokytoja D.Balčėnie

 

2017 METŲ


MENINIO SKAITYMO KONKURSO


LAUREATAI

Nojus Oras – 5b klasė

Augustė Bubelevičiūtė – 5f klasė

Smiltė Vaičekauskaitė – 6a klasė

Rokas Kurmilavičius – 6a klasė

Ugnė Doninaitė – 6b klasė

Rokas Sodaitis – 6d klasė

Gabija Kulbokaitė – 6e klasė

Aistė Kulevičiūtė – 8c klasė

Arvilė Paliokaitė – 8c klasė

Pijus Norušis – 8c klasė


VERTINIMO KOMISIJA

Knygų dovanojimo akcijai pasibaigus

Sausio 6 d. baigėsi jau šeštą kartą Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“. Akcijos tema – knygos, kurios keičia pasaulį.

„Ąžuolyno“ progimnazijos biblioteka pakvietė mokyklos bendruomenę dalyvauti akcijoje, dovanoti knygas – pamokančias, patariančias, motyvuojančias. „Knyga gali pakeisti gyvenimą: įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipresniam, kovoti už savo teises ir ateitį“.

Renginio proga bibliotekos patalpas šventiškai papuošė dailės mokytojos Audronės Pocienės, technologijų mokytojos Neringos Ščetininės, muzikos mokytojos Larisos Kertenienės mokinių kūrybinių darbų parodos.

Labai džiugu, kad knygas mielai dovanojo moksleiviai, mokytojai, akcijos ,,Vaikas – vaikui“ dalyviai. Iš viso bibliotekos lentynas papildė 63 nauji populiarūs leidiniai, kurie sudomino tiek mažuosius, tiek vyresniuosius bibliotekos lankytojus.

Dėkojame akcijos dalyviams: Giedriui Sinkevič, 4 kl., Ugnei Belickaitei, 5c kl., Mantui Matkevičiui, 6a kl., Vakarei Rutkauskaitei, 6a kl., Violetai Smorodkinai, 6d kl., Viktorui Vosyliui,

6d kl., Mykolui Liutkevičiui, 7d kl., Sandrai Smorodkinai, 8c kl., 8b klasei ir jų auklėtojai Almai Jurgelevičienei, mokytojoms Vilijai Narvydienei, Aldonai Kučinskienei, skaityklos darbuotojos sūnui Andriui Tilvikui, akcijos ,,Vaikas – vaikui“ organizatorėms Ritai Šabūnienei ir direktoriaus pavaduotojai Daivai Vileikienei.

Puikios knygos jau laukia savojo skaitytojo.

 

Bibliotekos vedėja Julė Mačiulienė

Šventes prisiminus...

Praėjo Kalėdos ir Naujieji metai – gražiausios metų šventės. Jos mums primena vaikystę, nes puošiame mokyklos erdves, eglutes, laukiame dovanų ir stebuklų.

Šiais metais mūsų mokykla šventes pasitiko pasipuošusi baltomis eglutėmis ir įspūdingais sniego seniais. Smagu prisiminti, kiek besišypsančių „seniukų“ pasitikdavo mus prie kabinetų durų. Mūsų noras ir pastangos papuošti mokyklą buvo įvertintos – laimėjome III vietą interjero ir eksterjero šventinės puošybos konkurse „Žiemos pasaka“, kurį suorganizavo Elektrėnų švietimo paslaugų centras. Saldainiais vaišinosi ir mokyklos konkurso „Mes nulipdėm sniego senį“ laureatai: 6d (klasės auklėtoja A. Makarevičiūtė), 7d (klasės auklėtoja A. Kučinskienė), 7a klasės mokiniai (klasės auklėtoja L. Cvilikienė), kurių „nulipdyti“ seneliukai buvo originaliausi. Paskatinamaisiais prizais įvertinti 5c (klasės auklėtoja D. Liubinienė), 8c (klasės auklėtoja L. Alimienė), 8d (klasės auklėtoja N. Strasevičienė) klasių mokiniai.

Mūsų originaliomis  puošybos idėjomis galėjo pasidžiaugti ir visa Elektrėnų miesto bendruomenė. „Ąžuolyno“ progimnazijos eglutė papuošė miesto aikštę šalia didžiosios Elektrėnų eglės. Nors eglutė atrodė kukli, nedidukė, bet buvo labai puošni, miela, o ją saugoję elniukai žadino pačius šilčiausius Elektrėnų miesto gyventojų jausmus. Mūsų eglutė daugumai elektrėniečių labai patiko, tad neatsitiktinai Elektrėnų seniūnijos paskelbtoje akcijoje „Papuoškime Elektrėnų miesto aikštę Kalėdų eglutėmis“ laimėjome II vietą. Dėkojame technologijų mokytojams N. Ščetininei, A. Vainiūnienei ir Z. Mažeikai už originalias idėjas, entuziazmą ir norą papuošti ne tik mokyklą, bet ir miestą.

Linkiu visai „Ąžuolyno“ progimnazijos bendruomenei puikių 2017 metų, sėkmingų dvylikos mėnesių, pilnų naujų startų, novatoriškos dvasios ir neatrastų žvaigždynų.

 

Direktorė A. Skučienė

Sausio 13-oji „Ąžuolyno“ progimnazijoje

Ankstų rytą visų mokyklos kabinetų ir koridorių languose sužibo Laisvės gynėjų atminimo žvakelės. Pirmąją pamoką mokiniai su mokytojais diskutavo, ką Lietuvai reiškia Sausio 13-oji, kaip dramatiški įvykiai pakeitė visų žmonių gyvenimą, kodėl turime atminti tragiškus savo šalies istorijos momentus. Mokyklos erdvėse buvo eksponuojami 1–8 klasių mokinių piešiniai tema „Lietuvą kuriu AŠ“. Moksleiviai žiūrėjo dokumentinį filmą „Mes dainuosim“, supažindinantį su tragiškais 1991 m. sausio įvykiais, kitą filmuotą medžiagą, klausėsi patriotinių dainų „Broli, neverk“, „Šaukiu aš tautą“ ir kt.

Sausio 13-ajai atminti I aukšto fojė buvo parengta memorialinė ekspozicija, prie kurios budėjo tautiniais drabužiais pasipuošę 7d klasės mokiniai (vad. A. Kučinskienė). Informacinį stendą apie 1991 m. sausio įvykius paruošė neformaliojo ugdymo būrelis „Nenuoramų klubas“ (vad. R. Šabūnienė). Moksleivių dėmesio sulaukė ir skaitykloje veikusi nuotraukų, dokumentų, atsiminimų paroda, kurią parengė bibliotekos darbuotoja D. Tilvikienė.

Odeta Kanapkienė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Talentų diena „Ąžuolyno“ progimnazijoje

Šiemet netradicinio ugdymo diena „Ieškome talentų“ buvo kiek kitokia nei kasmet – scenoje gabių, talentingų moksleivių pasirodymus keitė mokykloje besimokančių dvynukų poros, kurios atliko nuotaikingas užduotis. Renginį vedė 6d klasės mokinė Monika Rimkutė ir jos mama Justina Rimkienė.

Pasak šventės vedėjų, tai gamtos talentas sukurti identiškus dvynius. Pirmokės Saulė ir Upė Veiknytės pirmosios pademonstravo sugebėjimą atspėti viena kitos mintis ir emocijas, vėliau įvairias užduotis atliko kitos dvynukų poros – 7b klasės mokiniai Ema ir Nedas Sadauskai, Monika ir Kipras Grabliauskai, 8c klasės mokiniai Aurimas ir Gintarė Pališauskai, 7a klasės mokinės Laura ir Greta Pakėnaitės. Dvynių šou dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Talentų dienos koncertą pradėjo solistės – 7a klasės mokinė Kamilė Vanagaitė ir 7d klasės mokinė Kamilė Bušeikaitė. Po jų pianinu grojo 5e klasės mokiniai Titas Bagdonas ir Markas Jonas Jasudas, 5b klasės mokinė Adrija Kuznecovaitė. 7–8 klasių merginų ansamblis (Ernesta Zaksaitė, Liveta Grežaitė, Simona Levansevičiūtė, Monika Grabliauskaitė, Agota Buginytė ir Saulė Papartytė) padainavo D. Montvido dainą „Viskas bus gerai“, o 5f klasės solistė Viltė Ratkevičiūtė – L. Remeikienės ,,Tuk tuk, širdele“. Žiūrovai ypač entuziastingai sutiko naują vaikinų ansamblį (Dainius Medekša, 5a kl., Emilis Navickas, 6b kl., Artūras Česonis, 7a kl., Edvinas Kolesnikovas, 8a kl.), kuris vadovaujamas muzikos mokytojos Larisos Kertenienės originaliai atliko kūrinį „Linksmos mūsų šventės“. Renginyje kaip ir kasmet pasirodė 8b klasės mokinio Oresto Monkevičiaus bei jo tėčio Sergejaus duetas. Šį kartą skambėjo S. Povilaičio daina „Švieski man vėl“.

Talentų dienos laureatais pripažinti akordeonu groję 5b klasės mokinys Marius Bauras ir 7d klasės mokinė Greta Matukaitytė, energingai ir ritmiškai hiphopą šokęs 6a klasės mokinys Rokas Kurmilavičius, pianinu „Seno jūrininko dainą“ pagrojęs 6a klasės mokinys Paulius  Sagevičius,  piešinių parodą paruošusi 5f klasės mokinė Vakarė Antanavičiūtė (mokinę pristatė klasės auklėtoja Neringa Sodaitienė). 2016 m. „Talentų talento“ diplomas įteiktas 5f klasės mokinei Radvilei Kragnytei, atlikusiai L. Remeikienės dainą „Gerumo sparnai“.

Po koncerto buvo paskelbti ir kitų konkursų nugalėtojai. Geriausios klasės nuotraukos konkurso paskatinamuosius prizus laimėjo 6a kl. (vad. V. Narvydienė),  7a kl. (vad. L. Cvilikienė) ir 5f kl. (vad. N. Sodaitienė), III vietą užėmė 7c kl. (vad. G. Ambrazevičienė), II vieta atiteko dviem klasėms – 7d (vad. A. Kučinskienė) ir 6d (vad. A. Makarevičiūtė). Konkurso nugalėtoja tapo 7b klasė (vad. L. Indrišiūnienė).

„Ąžuolyno“ progimnazijos administracija nuoširdžiai dėkoja 6d klasės mokinei Monikai Rimkutei ir jos mamai Justinai už profesionalų Talentų dienos renginio vedimą.

Odeta Kanapkienė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Kvadrato varžybos

Tęsiasi Lietuvos mokyklų žaidynių kvadrato varžybos. „Ąžuolyno“ progimnazijos vaikinų komanda, savivaldybėje užėmusi pirmą vietą, puikiai pasirodė ir gruodžio 3 d Ukmergėje vykusiose zoninėse varžybose. Nugalėję Ukmergės, Kaišiadorių ir Rudaminos komandas, „ąžuolyniečiai“ pateko tarp 16 stipriausių Lietuvos komandų. Sausio 21 d. mūsų mokyklos komanda varžysis dėl patekimo į finalą.

Kitokia gamtos mokslų pamoka

2016 m. gruodžio 9 d. 5b klasės mokiniai (vad. K. Stankevičienė) lankėsi Vilniuje, Energetikos ir technikos muziejuje. Čia vyko edukacinė pamoka „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?” Pamokoje mokiniai pagilino gamtos mokslų žinias, sužinojo, kas yra iliuzijos, kaip jos susidaro, kas yra miražas, pamatė, kaip kuriamos dirbtinės perspektyvos, patys dalyvavo eksperimente, stebėjo optines apgaules, kaip paprasti paveikslai tampa kinu ir kt.

Po pamokos penktokai apžiūrėjo „stebuklingų“ įrenginių kambarius, kuriuose savarankiškai galėjo daryti eksperimentus. Vaikai turėjo galimybę pasisverti Jupiteryje, sukurti elektros grandinę, pagroti vamzdžiais, pažaisti su spalvotais šešėliais, išbandyti įvairius kitus eksponatus.

Muziejuje gautą teigiamą perteklinę energiją vėliau mokiniai išeikvojo Vilniaus batutų parke.

Kristina Stankevičienė, biologijos mokytoja

Pirmūnų šventė

Lapkričio 30 d.  8 val. I aukšto fojė rinkosi mokyklos pirmūnai. Čia jų laukė siurprizas – naujai parengta garbės lenta ir direktorės sveikinimas. Atidengus garbės lentą šauniausi moksleiviai buvo pakviesti vykti į ekskursiją „Vilniaus legendos ir mitai“. Sostinėje pirmiausia nusifotografavome prie didžiausios šalyje kalėdinės eglės ir pradėjome pažintį su mistinėmis legendomis apipintu senamiesčiu. Apžiūrėję daugybę senų architektūrinių paminklų, neaplenkėme ir šiuolaikinio „Akropolio“. Važiuodami atgal taip pat nenuobodžiavome - atsakinėjome į direktoriaus pavaduotojos O. Kanapkienės paruoštus klausimus. Geriausiai atsakiusieji buvo apdovanoti saldžiais prizais. Grįžusių į mokyklą moksleivių dar laukė karšta arbata su bandelėmis...

Šventės organizatoriai

Mokinių prezidento rinkimai "Ąžuolyno" progimnazijoje

Mokinių savivalda mokykloje kasmet stiprėja. Jaunesni mokinių parlamento nariai iš vyresniųjų mokosi diskutuoti, reikšti savo nuomonę, kritiškai vertinti klaidas. Šiemet pavasarį mokyklos parlamentą palikus labai aktyviems aštuntokams, taip pat ir mokyklos prezidentui, jų vieton atėjo jaunesnių klasių mokiniai. Rugsėjo mėnesį  buvo  aptarta mokinių savivaldos  veikla.  Laukė  svarbus  darbas – mokinių prezidento rinkimai. Spalio pradžioje buvo parengta rinkimų tvarka, sudaryta rinkimų komisija. Laukėme kandidatų. Norą dalyvauti rinkimuose pareiškė keturi kandidatai. Pagal tvarką jie turėjo surinkti po  keturiasdešimt palaikančių mokinių parašų. Kruopščiai patikrinus lapus su parašais, kandidatais pripažinti 5f klasės mokinė Giedrė Bušinaitė, 6a klasės mokinys Paulius Sagatavičius, 7a klasės mokinė Neila Andrėja Dovydovaitė, 8b klasės mokinė Ugnė Kučinskaitė.

Rinkimų kampanija buvo intensyvi. Spalio 24 d. kandidatų laukė „karštosios  kėdės“  ir A. Kulevičiūtės bei N. Narakaitės parengti klausimai, reikėjo dar kartą prisistatyti, apginti savo programą, atsakinėti į mokinių klausimus. Rinkėjai buvo labai aktyvūs – aktų salė tris pertraukas iš eilės buvo pilna. Spalio 26 d. rinkimų komisija paruošė salę, sunešė suolus, įrengė slapto balsavimo vietas, išdėliojo sąrašus, rašymo priemones, susitarė dėl tvarkos. Buvo aptarta rinkimų savaitė, mokiniai teigė pastebėję ir nekorektiško elgesio atvejų.

Spalio 27 d. mokykloje nuo ryto jautėsi lengvas šurmulys. Prasidėjus rinkimams komisijos  pirmininkas D. Bučelis labai atsakingai paskirstė darbus, stebėjo eigą, padėjo komisijai dirbti. Balsavimas vyko pertraukų metu. Rinkimuose dalyvavo ir 3–4 klasių mokiniai. Mokiniai labai džiaugėsi balsuoti atėjusiais mokytojais, mokyklos darbuotojais.

Pasibaigus balsavimui buvo suskaičiuoti rinkėjų parašai. Atplėšus antspauduotą balsadėžę iš viso rasta 415 biuletenių, iš jų aštuoni pripažinti sugadintais. Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad mokyklos prezidente tapo Ugnė Kučinskaitė, surinkusi 239 balsus. Taigi po atostogų laukia nauji darbai ir prezidento programos vykdymas.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Vileikienė

Sveikatos bangelė

Spalio 20 d. „Ąžuolyno“ progimnazijoje vyko tradicinė sveikos mitybos popietė „Sveikatos bangelė“. Kasmet ši popietė suburia 8-ų klasių mokines pabendrauti, pasidalinti sveiko maisto idėjomis, paragauti sveikuoliškų patiekalų, populiarina sveiką gyvenseną ir mitybą. Popietėje dalyvavo sveikuolė Bronė Vasiliauskienė, sveikos gyvensenos puoselėtoja, renginio idėjos autorė Ona Ašakienė, mokyklos administracija ir kt. Renginio tikslas – propaguoti sveiką mitybą, valgymo kultūrą, suteikti žinių apie sveiką gyvenseną.

Skaitome kartu su rašytoju

Spalio 18 d. popietę mokykloje svečiavosi jaunas, linksmas ir šmaikštus knygelių vaikams  „Apie raganą Šiokiątokią“ ir „Domas ir Tomas. Dingusios šluotos byla“  autorius Tomas Dirgėla. Popietėje kartu su rašytoju knygelę – detektyvą apie dingusią mokyklos valytojo Valiaus šluotą skaitė „Ąžuolyno“ progimnazijos ir Semeliškių gimnazijos penktų klasių mokiniai, o rašytojui prisistatyti padėjo 6b klasės mokinių grupė ir projekto moderatorius J. Žitkauskas. Rašytojas stebino mokinius šmaikščiu žodžiu, humoru, todėl ir penktokai greitai įsidrąsino,  įsitraukė į linksmą klausimų-atsakymų diskusiją. Popietės pabaigoje rašytojas kantriai dalijo autografus jauniesiems skaitytojams ir dalyvavo fotosesijoje.

Popietė skirta Bibliotekų metams, surengta vykdant skaitymo skatinimo programą. Susitikimą su rašytoju suorganizavo Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos biblioteka ir lietuvių kalbos mokytojos.

Lietuvių kalbos mokytoja Daiva Balčėnienė

Mokyklos vardadienis.

Spalio 14-oji „Ąžuolyno“ progimnazijoje – ir netradicinio ugdymo diena, ir didelė šventė. Šią dieną prisimenama mokyklos istorija, skamba dainos apie „Ąžuolyną“, kuriamos eilės, piešiami plakatai, rengiamos sporto varžybos, o svarbiausia – penktokai gauna tikrą mokyklinį krikštą. Šiemet šventiniai renginiai prasidėjo pradinių klasių grupėse: mokytojai Rimvydas Kučinskas ir Nijolė Strasevičienė kartu su mokinukais varžėsi estafetėse ir sportiniuose žaidimuose. Paskui mažiausieji  piešė plakatus „Mano svajonių mokykla” ir stengėsi gražiai parašyti dailyraštį. Tuo metu 5–6 klasių mokiniai, parašę dailyraštį, skubėjo į aktų salę, kurioje turėjo įvykti penktokų krikštynos. Šeštokai, vadovaujami klasių auklėtojų, atrodė labai paslaptingi – jiems teko misija krikštyti penktokus. Jų sugalvotos užduotys buvo labai įdomios, smagios, reikalaujančios išradingumo ir žinių. Penktokai pasirodė šauniai – puikiai prisistatė, gražiai piešė, dainavo, gal tik šokti buvo kiek sunkiau, bet iki kitų metų laiko dar daug – išmoks. Kol sporto salėje šėlo penktokai ir šeštokai, vyriausieji mokiniai buvo užsiėmę dar rimtesniais darbais: septintokai per pirmą pamoką aktų salėje dalyvavo mokytojos  D. Liubinienės parengtoje ir vedamoje muzikinėje viktorinoje. Laimėtojais tapo 7b klasės mokiniai, sugalvoję daugiausia dainų, prasidedančių žodžio  ĄŽUOLYNIETIS raidėmis. Aštuntokams patiko integruotos  istorijos, anglų, šokių ir muzikos pamokos, kurias suorganizavo muzikos mokytoja L. Kertenienė. Per trečią pamoką aštuntokai stebėjo filmą  su Niku Vujičičiumi „Drugelių cirkas”, sukėlusį įdomią diskusiją. Paskutinė mokyklos vardadienio pamoka – tradicinis simbolinis žinių apie savo mokyklą įtvirtinimas – testas „Ąžuolynas” mintyse ir širdyje“ pagal stebėtą mokyklos 40-mečio videomedžiagą.

Graži „ąžuolyniečių“ tradicija šitaip paminėti savo mokyklos vardadienį. Ugdome ir ugdomės pilietiškumą, garbės ir orumo jausmą, kai kalbame apie savo mokyklą, suvokiame, kad kiekvienas privalome žinoti savo šeimos, savo miesto, savo šalies ir savo mokyklos istoriją.

Lietuvių kalbos mokytoja Daiva Balčėnienė

Išbandė saugos diržų imitavimo įrenginį

Spalio 5 d. Vievio „Automagistralė“ aštuntokams ir 7d klasės mokiniams vėl suteikė galimybę išbandyti automobilių saugos diržų efekto imitavimo įrenginį. Be to, moksleiviai, teisingai atsakę į klausimus, kodėl reikia segėti saugos diržą ir ką reikia daryti, kad tamsiu paros metu būtume matomi, buvo apdovanoti atšvaitais.

Tarptautinės mokytojų dienos šventė

Spalio 5 d. – Tarptautinė mokytojų diena. Šiemet mokytojų pagerbimo šventę surengė 8b klasė (vad. A. Jurgelevičienė). Moksleivių pasirinkta Disko tema, 1980-ųjų apranga, aksesuarai, įvairios blizgančios detalės mokytojams priminė jų jaunystės laikus. Atėjusiems į darbą pedagogams aštuntokai užsegė šviečiančias apyrankes su sveikinimo žodžiais. Fojė esančios kolonos iš vakaro buvo papuoštos senomis kompaktinėmis plokštelėmis, ant kurių mokytojai užrašė savo gyvenimo credo. Smagios šventės linkėjo ir fojė sieną papuošęs sveikinimo šūkis.

Per ilgąją pertrauką moksleiviai vaišino mokytojus šventine arbata, kava, pačių keptais pyragais, vaisiais. Vietoj įprasto mokyklinio skambučio į pamokas kvietė populiarių 1980-1990 m. grupių melodijos.

Po pamokų aktų salėje susirinkusių mokytojų laukė aštuntokų parengta programa. Mokiniai parodė pačių sumontuotą humoristinį videosiužetą, pateikė linksmųjų klausimų, už teisingus atsakymus mokytojams skyrė prizus – saldainius. Merginų grupė su mokyt. Virgina Galiauskiene parengė nuotaikingą disko šokį, į kurį įtraukė visus salėje buvusius pedagogus, vėliau skaitė Just. Marcinkevičiaus, J. Degutytės irk t. eiles. Galiausiai padainavę dainą „Aš kadais šventai tikėjau…“ moksleiviai palinkėjo mokytojams niekada neprarasti vilties, tikėjimo savimi, mokiniais ir gyvenimu.

Šventės proga dainas mokytojams taip pat skyrė „Nenuoramų klubo“ (vad. R. Šabūnienė) ir Dainos studijos (vad. D. Liubinienė) dainininkai. 8c klasės (vad. L. Alimienė) mokiniai buvusiems mokytojams įteikė simbolines dovanėles – keptas rožytes.

Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 d. mokykloje tradiciškai minima Europos kalbų diena. Šią dieną mokinius pasitiko Europos šalių vėliavomis padabintas medis (mokyt. Gražina Grigonienė), per pertraukas skambėjo dainos anglų ir vokiečių kalbomis. Vokiečių kalbos mokytojos Aldonos Kučinskienės suburtas choras dainavo smagias vokiškas daineles, šoko „Laurenciją“, mokė šokti žiūrovus. Būrelio „Kalbam ir vaidinam vokiškai“ nariai (mokyt. Laima Indrišiūnienė) padainavo dainelę apie gimtadienio dovanas. Muzikos mokytojos Dalios Liubinienės vadovaujama Dainos studija padainavo keletą angliškų dainų, o anglistų Aivaro Dočkaus ir Natalijos Arlauskienės parengti mokiniai savo daineles palydėjo šokiais. Europos kalbų diena paminėta išties smagiai.

Rudenėlio šventė

2016 m. rugsejo 23 d. mokykloje vyko Rudenėlio šventė, kurios tema buvo „Voro vestuvės“. Šiemet tai buvo išskirtinė šventė, nes pateikta net 100 eksponatų. Iš jų komisija atrinko 24 darbelius, kurie rugsėjo 25 d. buvo eksponuojami savivaldybės šventėje „Gėrybių kraitė“. Aktyviausi dalyviai buvo pradinukai ir 5b klasės mokiniai. Šventę organizavo mokytojos Rita Šabūnienė ir Lina Alimienė.

Dėkojame visiems šventės dalyviams už gražius darbelius.

Beata Žilinskaitė, Beatričė Janauskaitė, 7a kl.

Pažintis su profesijomis

Rugsėjo 22 d. 7d klasės mokiniai (vad. A. Kučinskienė) lankėsi Vilniaus kinologijos centre ir Raitosios policijos žirgyne. Kinologijos centre mokiniai sužinojo daug įdomių dalykų. Daugelis stebėjosi išgirdę, kad dresuojami šuneliai kaip ir žmonės laiko egzaminus, įgyja specialybes. Jie gali ieškoti narkotinių medžiagų, dingusių žmonių ir t. t Kai kuriems septintokams taip patiko šunų dresūra, kad nutarė tapti kinologais. Raitosios policijos žirgyne mokiniai galėjo žirgus šerti, glostyti, vėliau jodinėjo.

Taigi vienoje išvykoje moksleiviai praktiškai susipažino su dviem profesijomis.

Rugsėjo 1 d. "Ąžuolyno" progimnazijoje

Seniausiai Elektrėnų ugdymo įstaigai šis rugsėjis neeilinis – mokykla tapo progimnazija. 2016–2017 m. m. čia mokysis 547 moksleiviai. Rugsėjo 1-ąją vaikus pasitiko atnaujintos erdvės, už akcijoje „Bėgu „Ąžuolynui“ surinktus pinigus įrengtos poilsio zonos. Materialinę įstaigos bazę praturtino ir ŠMM dovana – mokyklinis autobusiukas.

Rugsėjo 1-osios proga mokyklos bendruomenę pasveikino „Ąžuolyno“ progimnazijos direktorė Aldona Skučienė, direktoriaus pavaduotoja Odeta Kanapkienė, Elektrėnų sav. tarybos narys Arūnas Kulboka, taip pat perskaitęs Seimo nario Broniaus Bradausko sveikinimą. Elektrėnų sav. administracijos direktorius Virgilijus Pruskas, visiems palinkėjęs sėkmingų mokslo metų, 24 pirmaklasiams įteikė simbolinius pirmokų pasus. Dainos studijos merginos (vad. Dalia Liubinienė) susirinkusiesiems skyrė savo muzikinį sveikinimą – keletą dainų. Netrukus spalvingi balionai į dangų nusinešė šiųmetes mokinių svajones ir norus, o mokyklinis varpelis pakvietė į pirmąją pamoką.