Geriausių mokinių pagerbimo šventė „Sėkmės paukštė“

Paskutinį gegužės penktadienį mokykloje buvo pagerbti geriausi mokiniai ir aktyviausi tėveliai.

Jau tapo įprasta baigiantis mokslo metams susumuoti svariausius pasiekimus savivaldybės, regiono,  respublikos, tarptautiniuose konkursuose, olimpiadose, varžybose ir išrinkti pačius šauniausius moksleivius. 2013–2014 m.m. šauniausiais tapo šie mokiniai:

„Metų penktokas“ – Aurimas Dabrišius (5d kl.);

„Metų šeštokas“ – Aurimas Petronis (6d kl.);

„Metų septintokas“ – Karolis Živulskas (7e kl.). Karoliui taip pat atiteko „Metų akademiko“ nominacija;

„Metų aštuntokas“ – Emilija Kasperavičiūtė (8a kl.).

„Metų aktyvistės“ nominacija už itin aktyvią veiklą skirta Ernestai Zaksaitei (5d kl.), nominacija „Metų atradimas“ už muzikinę veiklą – Gabrielei Raginytei (8b kl.). „Metų sportininke“ tapo Sabina Bartušytė (6e kl.), „Metų sportininku“ – Arnas Lasevičius (7a kl.).  „Metų visuomenininko“ nominaciją už veiklą mokinių parlamente pelnė Irma Maciulevičiūtė (8d kl.).

Šventėje pagerbti ir padėkos raštais apdovanoti aktyviausi tėveliai, prisidėję prie mokyklos gerovės kūrimo, talkinę organizuojant renginius, vedę netradicines pamokas ir kt., padėkota mokytojams, kurie ruošė mokinius įvairiems konkursams, varžyboms, mokė dainų, šokių ir kt.

Šventiniame renginyje „Sėkmės paukštė“ koncertavo moksleiviai – Talentų dienos, chorų šventės, angliškų dainų konkurso laureatai, šoko merginų tautinių šokių grupė, aerobikos šventės-konkurso laimėtojos. Koncertą baigė mokytojų ansamblis, atlikęs dainą „Už strazdo giesmę“.

Kalbos atveria duris

Paskutinę gegužės savaitę Elektrėnų ,,Ąžuolyno‘‘ mokykloje scenoje skambėjo dainos įvairiomis kalbomis. Dainų festivalis, gimęs kartu su mokykla, išpopuliarėjo, įgavo naujų atspalvių: vokiečių ir rusų užsienio kalbas ,,nukonkuravo‘‘ anglų kalba. Ji išlieka dominuojanti jaunimo kultūroje visame pasaulyje. Savaime suprantama, kad ir mūsų savivaldybės moksleiviai mielai dainuoja pirmąja užsienio kalba. Su netrumpa keturiolikos metų festivalio ,,English Opens Doors‘‘ istorija trumpai supažindino mokytoja A. Juknienė.

Dainų šventę pradėjo mažieji svečiai iš Kietaviškių pagrindinės mokyklos su smagiu ,,Monstrų maršu‘‘. Solistė iš Vievio gimnazijos kvietė šypsotis su daina ,,Ulybka‘‘. Merginų grupė siautė paauglystės ritmuose, o aštuntokai vėl mus grąžino į vaikystę, atlikę dainą ,, Dietstvo‘‘. Jau patyrusi scenoje solistė J. Gužytė (7e), ir naujokė U. Miseliūnaitė (7d) puikiai atliko pasirinktus kūrinius. Mokytoja A. Kučinskienė su savo grupėmis publiką žaismingai mokė kūno dalių pavadinimų vokiškai ir interpretavo beveik visomis kalbomis.

Valandos popietė prabėgo akimirksniu. Visi pasirodę moksleiviai buvo apdovanoti padėkomis ir rėmėjų prizais.

Mokytoja V. Barščevičienė buvo apdovanota specialiu organizatorės prizu, o visų atlikėjų įrašais pasirūpino J. Davidavičienė.

Dainos, muzika ne tik atpalaiduoja, tenkina saviraišką, bet buvo, yra ir visada išliks puikus būdas mokytis ir tobulinti kalbinius gebėjimus įvairiomis kalbomis.

Paramos akcija „Bėgu „Ąžuolynui“

Gegužės pabaigoje surengta tradicinė savanoriška paramos akcija „Bėgu „Ąžuolynui“. Mokinius, jų tėvelius ir rėmėjus pasveikino mokyklos direktorė, informavusi, jog, visuotinio balsavimo duomenimis, daugiausia pritarimo sulaukė siūlymas už surinktus pinigus nupirkti suoliukus mokyklos kiemeliui. Visus smagiai nuteikė penktų klasių mergaičių šokis, 8b klasės merginų aerobikos programa, nuotaikinga 5b klasės mokinio Oresto daina.

Netrukus gausus bėgikų būrys pasuko starto linijos link. Šiemet dėl praūžusios liūties bėgimo trasa, nors ir pakoreguota, nebuvo lengvai įveikiama, tačiau tai nė kiek nesumažino moksleivių entuziazmo – daugelis jų per valandą įveikė dvylika ir daugiau ratų.

Akcijos rezultatai dar tebeskaičiuojami, tačiau jau aišku, jog tarp penktų klasių daugiausiai rėmėjų sulaukė 5c klasė – kartu su vaikais bėgo mamos, tėčiai, tetos ir kt. Dalyviai, įveikę 18 ratų, apdovanojami specialiu akcijos medaliu. Daugiausiai ratų nubėgusiai klasei įteikiama pereinamoji taurė.

Tėvų savivaldos diena

Balandžio pabaigoje mokykloje vyko Tėvų savivaldos diena. Mamos, tėčiai, tetos, dėdės, močiutės ir kt. turėjo progą atsistoti prieš mokinių klasę ir vesti pamokas įvairiomis temomis: paauglių tarpusavio bendravimo, istorijos, psichologijos, profesijos pasirinkimo ir kt. Moksleiviams tai buvo

puiki galimybė dalyvauti netradiciniuose užsiėmimuose, tėveliams – proga geriau pažinti savo vaikus, išbandyti save pedagogo amplua.

Dėkojame visiems dalyvavusiems renginyje.

Mokykloje lankėsi poetė Ramutė Skučaitė

„Esu laiminga, kad rašau vaikams. Jaučiu, kad tuomet iš tiesų galiu nuveikti kažką naudinga visiems. Manau, kad gera vaikų poezija reikalinga visiems.O ypač vaikui reikalinga poezija. Ji gydo mažylio sielą.“

(R.Skučaitė)

Balandžio 29-oji Elektrėnų „Ąžuolyno“ moksleiviams atmintyje turėtų išlikti ilgai. Šią dieną literatūrinėje popietėje, skirtoje ir Tarptautinei knygos dienai, ir K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms prisiminti, ir jaunųjų mokyklos kūrėjų knygai „Žodžiai“ pristatyti,  dalyvavo garbi viešnia – poetė, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Ramutė Skučaitė. Popietės pradžioje susirinkusiuosius pasveikino septintokai. Jie parodė literatūrinę kompoziciją pagal poeto Rimvydo Stankevičiaus mitologinės pasakos „Pūgos vartai“, kurios rankraštį poetas patikėjo mokiniams, ištraukas. Kompozicijai talkino Elektrėnų meno mokyklos smuiko mokytoja R.Gritienė su savo mokinėmis. Poetę pasveikino Rokas Sodaitis, padeklamavęs jos eilėraštį.

R. Skučaitė trumpai papasakojo, kaip gimsta eilėraštis ir knyga, kalbėjo apie gimtosios kalbos svarbą ir žmogiškumo prasmę, prisiminė keletą skaudžių patyrimų iš savo jaunystės, prabėgusios tremtyje. Paskaičiusi keletą savo eilėraščių, ji kvietė džiaugtis vaikyste ir neužmiršti, kad  laikas bėga labai greitai – vaikystę keičia jaunystė, paskui branda, o paskui aplanko ir senatvė...

Popietę vainikavo penktokų ir šeštokų kūrybos rinkinėlio „Žodžiai“ pristatymas. Mokytoja A. Jurgelevičienė papasakojo apie idėją sukurti knygą, skirtą K. Donelaičio metams atminti, patį kūrybos procesą, pademonstravo, kaip sudaryta knygelė, pakvietė keletą mokinių paskaityti savo kūrinėlių. Mokinių kūrybą gerai įvertino poetė R.Skučaitė. Ji sakė, kad žmonės, kurie kuria, dirba gražius darbus, negali būti blogi. Baigiantis popietei, poetė mielai pasirašė kūrybos rinktinėje ir individualiai mokinių sukurtose knygutėse.

Mokinių knygeles ir rinktinę „Žodžiai“ galima paskaityti mokyklos bibliotekoje.

Daiva Balčėnienė

Būsimieji penktokai susipažino su mokykla

Balandžio 25 d. mokykloje lankėsi ketvirtokai – būsimieji „Ąžuolyno“ mokyklos penktokai. Su mokykla juos supažindino direktoriaus pavaduotojos O. Kanapkienė ir D. Vileikienė. Mokiniai pamatė, kaip atrodo klasės, sporto salė ir kt., pažiūrėjo nuotraukas iš įvairių mokyklos renginių ir švenčių. Po to penktokai svečiams surengė koncertą: 5d kl. choras su auklėtoja dainavo dainą „Vienas už visus“ (akomponavo E. Zaksienė), dainą „Labas, aš krabas“ padainavo 5b kl. mokinys Orestas Monkevičius, Talentų dienos laureatas, trimitu grojo 5a kl. mokinys Emilis Lučko, taip pat Talentų dienos laureatas, eiles skaitė 5c klasės mokinys Pijus Norušis, mokyklos meninio skaitymo konkurso laureatas. Du šokius šoko neformaliojo ugdymo penktų klasių mergaičių ritminių šokių grupė (vadovė V. Galiauskienė). Po koncerto ketvirtokai apžiūrėjo visą mokyklą.

LMOF ,,Smiginio pasaulyje’’

Lietuvos mokinių olimpinio festivalio jauniausios dalyvės smiginio varžybose, kurios vyko Vievio gimnazijoje, Karolina Andriulevičiūtė ir Laura Kurmilavičiūtė (abi iš 6a) šauniai atstovavo ,,Ąžuolyno’’ mokyklai. Nors Laurai tai buvo tik trečia pažintis su strėlytėmis, ji puikiai talkino labiau patyrusiai Karolinai: iš keturių žaistų susitikimų  tik minimaliu rezultatu 2:1 nusileido Vievio gimnazistėms. Semeliškių vidurinės mokyklos ir Beižionių pagrindinės mokyklos merginos nesugebėjo pasipriešinti mūsiškėms, bet patyrusios ,,Versmės’’ gimnazijos poros (Greta Kliokytė ir Gabrielė Garbatavičiūtė) pralaimėjimas sausu rezultatu daugeliui buvo netikėtas. Šiame susitikime Karolina uždarė abu legus į 15 ir mūsų mergaičių pora iškovojo II vietą turnyre. Tai puikus pasiekimas.

Vaikinų grupėje tų pačių mokyklų atstovai aiškinosi, kas vertesnis ginti savivaldybės garbę zoninėse LMOF varžybose Vilniuje. Šiais metais pajėgiausi buvo ,,Versmės’’ gimnazijos vaikinai Dovydas Antanavičius ir Povilas Kumeliauskas, laimėję visus susitikimus. ,,Ąžuolyno’’ septintokai Paulius Dauksevičius ir Vilius Mikalauskas (7a klasė) taip pat iškovojo garbingą II vietą.

Žaisti poroje nėra paprasta: jauti atsakomybę už draugą, norisi geriau žaisti, todėl ir jaudulio būna daugiau. Smagu, kai partneriui pasiseka labiau, tuomet tikiesi, kad kitą kartą nesudrebės ranka lemiamu metu.

Smiginis – psichologinis, emocinis taiklumo žaidimas. Aritmetika būtina! O ir tvirtesni raumenys reikalingi.

Kam toks ,,rinkinys’’ priimtinas, esate laukiami smiginio būrelyje!

 

Būrelio vadovė Asta Juknienė

Veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ“

Kovo 24–30 dienomis suorganizuota jau penktoji veiksmo savaitė BE PATYČIŲ, kuria siekiama sutelkti visuomenę sprendžiant patyčių problemą. Patyčios turi išnykti, tačiau tam reikia daugybės žmonių ir organizacijų palaikymo bei nuolatinio darbo.

Aktyvia veiksmo savaitės „BE PATYČIŲ“ dalyve tapo ir mūsų mokyklos bendruomenė. Mokiniai šiai akcijai ruošėsi iš anksto: dorinio ugdymo pamokose piešė emblemas „Aš draugiškas“, vėliau klasės valandėlių metu iš spalvingų emblemų kūrė bendrą emblemą – kompoziciją, kuria papuošė savo kabineto duris. Kiekviena klasė savaitės metu vykdė pasirinktą individualią veiklą, susijusią su draugyste, gerumu, atjauta: vieni matavo liūdesį ir skausmą, kiti rašė gražiausius žodžius skriaudą patyrusiam žmogui, treti piešė liūdnus ir linksmus veidukus, stebėjo ir aptarė filmukus apie patyčias virtualioje erdvėje, pildė „komplimentų dėžutes“. Mokyklos parlamento nariai sukūrė plakatą „Draugiškos rankos“.

Reikia pažymėti, jog kova su patyčiomis nėra vien tik minėtos savaitės renginiai, tai ilgas ir daug pastangų reikalaujantis visos mokyklos bendruomenės – mokinių, pedagogų ir tėvų – darbas, kad gyventi būtų saugu ir gera.Virginija Baronienė

Socialinė pedagogė

„Ąžuolyne“ vėl krepšinio pavasaris

Kovo 22 d. jau 14-ą kartą „Ąžuolyno“ mokykla pakvietė savo buvusius mokinius į tradicinį krepšinio turnyrą V. Bertašiaus taurei laimėti. Į kvietimą atvykti ir pasivaržyti dėl puikių taurių šiemet atsiliepė septynios komandos. Jaunesnių grupėje varžėsi keturios, vyresnių – trys komandos. Šventiniame atidaryme skambėjo dainos, 7d ir 8a kl. mergaitės paruošė aerobikos kompozicijas, sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė, beje, pastebėjusi, kad ši puiki tradicija jau tampa šeimų švente, nes daugelis dalyvių į renginį atsiveda savo žmonas, vaikus. Šiemet (po daugkartinių bandymų nugalėti ankstesniuose turnyruose) taurė atiteko atsinaujinusiai Manto Strasevičiaus komandai, kuri finale po atkaklios kovos įveikė Manto Rikterio ekipą. Dar atkaklesnė kova užvirė vyresniųjų grupėje, joje nugalėtoją lėmė tik geresnis taškų santykis. Kaip ir pernai, nugalėjo Skirmanto Valiuko vadovaujami „vilniečiai“, kurių „dalis širdies visada liks mūsų mokykloje“. Dalyviai nuoširdžiai prašė padėkoti tiems žmonėms, kurie kiekvienais metais prisideda prie turnyro organizavimo, tad dėkojame Kęstui, Audriui, Artūrui, Mantui, Skirmantui. Ačiū už paramą ir iki kitų metų.

 

Rimvydas Kučinskas

Žemės diena

Kasmet apie kovo 20-21 d. visuose Žemės rutulio kampeliuose, išskyrus poliarines sritis, dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. Pavasario saulė tą dieną pateka tiksliai rytuose, tada 12 valandų keliauja dangumi ir nusileidžia tiksliai vakaruose. Visoje mūsų planetoje (išskyrus ašigalių sritis) lygiadienio metu diena ir naktis trunka po 12 valandų. Nuo šiol prasideda astronominis pavasaris. Po to Saulės kelias dangumi kils vis aukštyn iki vasaros saulėgrįžos – Joninių šventės.

Dabar lygiadienis švenčiamas visame pasaulyje kartu su Tarptautinė Žemės diena (kovo 20 d.). 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20 – 21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje. Šią dieną Lietuvos miestuose vyksta įvairūs, dažniausiai su ekologija susiję renginiai, primenantys kiekvieno pareigą rūpintis ir mylėtis savo vieninteliais namais šaltojo kosmoso platybėse.

Tokia šventė vyko ir mūsų mokykloje.

Susitikimas su karininkais

Kovo 14 d. mokykloje svečiavęsi Lietuvos kariuomenės karininkai 7–10 klasių mokinius supažindino su kario profesija. Mokiniai žiūrėjo filmuotą medžiagą apie karių kasdienybę, pasiruošimą ginti Tėvynę. Svečiai supažindino su įvairiais kariniais mokymais ir tam tikromis lengvatomis, kurios suteikiamos baigus mokymus (pvz., apmokama 50 proc. studijų mokesčių ir kt.), papasakojo apie kariuomenės rūšis ir pan., vėliau pateikė klausimų mokiniams. Teisingai atsakiusieji į kariūnų klausimus pelnė prizų.

Renginio pabaigoje moksleiviai galėjo apžiūrėti atsivežtus ginklus ir amuniciją, užduoti svečiams klausimų. Karininkai mielai dalijosi savo patirtimi, papasakojo įvairių nutikimų iš kareiviškos kasdienybės.

 

Giedrė B., Agnė B., 8a kl.

„Ąžuolyniečiai“ zoninėse varžybose – antri

Kovo 15 dieną Ukmergėje vyko Lietuvos moksleivių olimpinio festivalio „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ zoninės estafečių varžybos. Elektrėnų savivaldybei atstovavę „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos 5–6-ų klasių moksleiviai garbingoje kovoje nusileido tik geriausiai  Ukmergės rajono komandai ir iškovojo antrą vietą.

 

Nijolė Strasevičienė, Rimvydas Kučinskas

Kovo 11-ajai – smagi aerobikos šventė

Mūsų mokykla Lietuvai svarbias datas pažymi  originaliai: Vasario 16-osios proga čia vyksta chorų šventė, o Kovo 11-ąją pasitinkame aerobikos švente.

Kovo 10 d. surengtoje sportinės aerobikos šventėje pasirodė 7–8 klasių merginos. Pasirodymams ruoštasi visą mėnesį: buvo kuriamos originalios kompozicijos, renkama muzika, tobulinami judesiai, daug ir ilgai repetuojama. Be to, reikėjo pasirinkti sportinę aprangą, labiausiai atitinkančią kompozicijos stilių.

Kovo 11-ajai skirtas renginys vyko sausakimšoje sporto salėje. Įnešus Lietuvos valstybės ir mokyklos vėliavas, sugiedota „Tautiška giesmė“, moksleivius ir svečius šventės proga pasveikino direktorės pavaduotoja ugdymui Odeta Kanapkienė. Aerobikos šventę organizavo ir vedė kūno kultūros mokytojai Nijolė Strasevičienė ir Rimvydas Kučinskas.

Merginų pasirodymus stebėjo ne tik gausiai susirinkę žiūrovai, palydėdavę jas plojimais, bet ir vertinimo komisija. Komisijos nariai vertino programos originalumą, sudėtingumą, atlikimo techniką, artistiškumą, bendrą pasirodymo kultūrą.

Visi kolektyvai buvo apdovanoti saldžiais prizais ir padėkos raštais. Prizas taip pat buvo įteiktas penktokėms, kurios pertraukos metu pašoko savo energingą šokį.

Nijolė Strasevičienė

Mokykloje švęstos Užgavėnės

,,Ąžuolyno” pagrindinėje mokykloje kovo 4 dieną šurmuliavo linksma Užgavėnių šventė. Pavasaris  šiemet ankstyvas,  be sniego ir šaltuko, tarsi žiemos  nereikėjo varyti, tačiau be tradicinių blynų ir sudegintos Morės, nebūtume jo tikrai sulaukę. Užgavėnės mūsų mokykloje –  jau tradicija.

5c klasės  ir etninės kultūros būrelio mokiniai visą mėnesį ruošėsi – mokėsi dainų, eilėraščių, liaudies žaidimų. Jiems tai buvo naujovė, nežinomas dalykas, paįvairinantis skaitinių pamokas. Reikėjo ir kaukę pasigaminti, ir sugalvoti, kaip apsirengti, kad tavęs nepažintų. Atsirado visokių personažų – velnių, raganų, čigonių, meškų, kareivių, daktarų, giltinių, net ir gervė sukinėjosi. Kiekvienas žinojo, kaip žiemą varyti, kad ji nesugrįžtų. Visi buvo išradingi ir šmaikštūs. Vaikai pasimokė ir suprato, kad užgavėniauti  reikia ne tik prašant, bet ir sveikinant, linkint, linksminant.

Svarbiausia buvo pasigaminti Morę. Ačiū mokytojui V. Lekavičiui, kuris sukonstravo stovą. Aprengėme ryškiais drabužiais, supynėme kasas, įspraudėme į rankas gėlių puokštę… Daug kas klausia, kam tokią gražią reikia sudeginti. O sudega visa, kas sena, kad atgimtų nauja. Skirtingose Lietuvos vietose šis stabas buvo vadinamas ne tik More, bet ir Gavėnu, Dėdeliu, Kotre, Boba, Motinėle, Sene Kūniške.

Iš ryto patraukėme į miesto biblioteką, pasveikinome darbuotojas, palinkėjome gerų dienų. Aplankėme ŠPC, Elektrėnų pradinę mokyklą, Elektrėnų savivaldybę. Grįžę į mokyklą sveikinome visus sulaukus pavasario.  Įspūdingiausia buvo Lašininio ir Kanapinio kova ( P. Skučas ir P. Norušis ). Prisivalgę skanių mokyklinių blynų ir sudeginę Morę jautėmės privargę, bet laimingi.

Dainora Januškienė

Bendradarbiaujame su Elektrėnų PGT ugniagesiais

Mūsų mokyklos „Jaunieji gelbėtojai“ kartą per mėnesį susitinka su Elektrėnų ugniagesiais, susipažįsta su jų sunkiu darbu. Kovo 3 d. toks susitikimas vyko prie ežero. Ugniagesiai vaikams parodė, kaip įlūžus ledui galima išsigelbėti pačiam ir kaip gelbėjimo darbus atlieka profesionalai.

Apdovanotos už drąsą gelbėjant žmogaus gyvybę

Praeitą vasarą Raudonojo Kryžiaus organizacijos savanorės 6a klasės mokinės Laura Kurmilavičiūtė, Urtė Gedutytė ir Aistė Mokšeckaitė neliko abejingos paežerėje buvusiam sunkios būklės jaunuoliui: iškvietė greitąją medicinos pagalbą, pačios pasitiko atvykusius medikus.

Kovo 3 d. vykusiame Elektrėnų seniūnijos ataskaitiniame susirinkime moksleivės buvo apdovanotos mero padėka ir asmeninėmis dovanomis už drąsą gelbėjant žmogaus gyvybę.

„Ąžuolyniečiai“ – drąsiausi, stipriausi ir vikriausi savivaldybėje

Vasario 26 d. Vievio gimnazijoje vyko Elektrėnų savivaldybės LMO festivalio „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos, kuriose mūsų komanda užėmė pirmą vietą ir iškovojo teisę atstovauti savivaldybei kovo 15 d. Ukmergėje vyksiančiose zoninėse varžybose.

Mokykloje lankėsi svečiai iš Vokietijos

Rugsėjo 7–13 dienomis mūsų mokykoje viešėjo Lionės gimnazijos mokiniai Alexandra, Nela, Cora, Kimberly, Robin, Theresa, Laura, Guilia su mokytojais Helmutu Beverzdorf ir Angela Zoectkler. Vokiečiai apsigyveno elektrėniečių moksleivių namuose. Kartu su mūsų mokiniais svečiai apsilankė Vievio kelių muziejuje, Kernavėje, keliavo po Vilnių, Trakus, Dūkšto ąžuolyną, Aukštadvarį, apžiūrėjo netoliese esančią Velnio duobę.

Svečiams buvo numatytos ne tik pažintinės išvykos, bet ir kūrybiniai užsiėmimai mokykloje. Kartu su mokytojomis Vaida Barščevičiene ir Dainora Januškiene  jie mokėsi gaminti suvenyrus iš lino, lankydamiesi pamokose susipažino su Maironiu ir jo kūryba. Vievio malūne visiems patiko kepti sausainius, o Literatūros ir meno muziejuje – mokytis groti skudučiais ir lietuviškai dainuoti. 8a klasės mokiniai ir šokių mokytoja Virgina Galiauskienė vokiečius pamokė lietuvių liaudies šokių ir žaidimų.

Viešnagės savaitė buvo labai kūrybinga, įdomi, tad laikas niekam neprailgo.

Beje, namo svečiai išsivežė ne tik gerus atsiminimus, bet ir saldžias mokyklos direktorės dovanas.

Ovidija Misiūnaitė, Rūta Levansevičiūtė, Greta Ošikaitė, Lukrecija Rasiukevičiūtė