Dainuojantis žmogus kuria grožį, gėrį, tiesą ir meilę, nes dainavimas – pati gražiausia bendravimo forma. Dainuodamas žmogus atsiskleidžia, būna toks, koks yra iš tiesų.
Balandžio 19 dieną „Ąžuolyno“ progimnazijoje vyko netradicinio ugdymo diena – Chorų šventė „Kad giria žaliuotų“, skirta Dainų šventės šimtmečiui paminėti. Dainų švenčių tradicija nebuvo nutrūkusi visą šimtmetį ir ne veltui Lietuvos dainų šventės įtrauktos į UNESCO Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąrašą. Šią gražią sukaktį šventė ir pradinių klasių mokiniai. Pačią pirmą pamoką ąžuolyniečiai rinkosi į renginių salę dainuoti liaudies dainų. Mokinių pakili nuotaika, bendrumo jausmas rodė, kad visi dainuoja ne tik lūpomis, bet ir širdimis.
Kitos tą dieną vykusios veiklos taip pat buvo skirtos Dainų šventės sukakčiai minėti. Klasių mokytojos ugdytinius supažindino su Dainų šventės istorija. Bibliotekos vedėja E. Dambrauskienė mokiniams vedė etnografijos pamoką. 2 – 4 klasių mokinius supažindino su tautinio kostiumo ypatumais: dėvimo kostiumo dalys, raštų ypatumai, audiniai ir t.t. Tuo metu pirmų klasių mokiniai žaidė liaudies žaidimus, ratelius, klasių mokytojos supažindino su liaudies šokio ypatumais. Kelias pamokas klasės skyrė STEAM veiklai gamtoje – kūrybiniams darbeliams iš gamtinės medžiagos. Progimnazijos kiemą papuošė pradinių klasių mokinių kurtos mandalos aplinkui pasirinktą medį. Kiekvienos klasės kūrybinis darbelis išskirtinis, papuoštas tautinėmis spalvomis ir motyvais.
Gražią, didžiai sukakčiai skirtą netradicinio ugdymo dieną dar ilgai primins atmintyje skambančios liaudies dainos, kurios nuo kitų tautų dainų skiriasi savo ritmingumu, lyriškumu, skambesiu. Niekas žmonių taip nesuburia kaip daina. Pati Dainų šventė, švenčianti šimtmetį, įrodo, kad Lietuva yra išskirtinė, stipri ir gali suburti po platųjį pasaulį išsibarsčiusius tautiečius.
Progimnazijos administracija