Lapkričio 15 – 16 dienomis vyko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) organizuota moksleivių darbų konferencija “Mano indėlis į pasaulinius aplinkosaugos stebėjimus”.
Jos metu mokiniai, dalyvaujantys GLOBE (The Global Learning and Observations to Benefit the Environment) programoje pristatė savo atliktus stebėjimus.
Konferencijos atidarymo metu sveikinimo žodį susirinkusiems dalyviams tarė LMNŠC gamtinio skyriaus vedėjas Almantas Kulbis ir JAV ambasados atstovė Ani Muradyan. Į konferenciją susirinko apie 100 mokinių ir mokytojų iš 27 Lietuvos mokyklų. Renginyje buvo pristatomi vandens kokybės, aplinkos parametrų ir fenologinių stebėjimų darbai.
Konferencijoje dalyvavo ir Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos mokinė Viktorija Stankevičiūtė su biologijos mokytoja Kristina Stankevičiene. Mokinė skaitė pranešimą „2019 metų rudens spalvų magija Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijoje“. Pranešime Viktorija Stankevičiūtė pristatė savo du mėnesius vykdytą fenologinį tiriamąjį darbą, kurio vadovė biologijos mokytoja Kristina Stankevičienė. Šio darbo eigoje buvo stebimi medžių lapų spalvų pokyčiai, duomenys fiksuojami protokoluose, rezultatai apibendrinami ir registruojami Globe.gov tarptautiniame tinklalapyje. Šiame tinklalapyje esamais duomenimis remiasi NASA ir kiti pasaulio mokslininkai, tiriantys klimato kaitą įvairiuose Žemės regionuose. Smagu, kad pranešimas buvo pastebėtas ir įvertintas. Gamtinio skyriaus vedėjas Almantas Kulbis tarė pagiriamąjį žodį jaunajai Elektrėnų „Ąžuolyno“ mokinei, skatindamas stebėjimus tęsti ir kitais metais.
Konferencijos baigiamasis renginys vyko Vilniaus planetariume. Ten parodytas edukacinis filmas „Žemės palydovai“. Renginio pabaigoje konferencijos dalyviams įteiktos pažymos ir padėkos. Išreikšta viltis, kad jaunieji tyrinėtojai nenuleis rankų, tęs tiriamuosius darbus, rezultatais dalinsis su mokslininkais ir savo tyrimais prisidės prie klimato kaitos mažinimo visame pasaulyje.
Biologijos chemijos mokytoja
Kristina Stankevičienė