Kovo 11-oji – svarbi šventė, kuri primena apie iškovotą laisvę mums visiems. Laisvė – dovana iš praeities.
Kovo 10 dieną „Ąžuolyno“ progimnazijoje vyko netradicinės veiklos, kurių metu mokiniai šventė, džiaugėsi ir saugojo LAISVĘ. 1-4 klasių mokiniai buvo pirmieji dalyviai Chorų šventėje. Šią dieną pradinukų paruoštos dainos, skirtos Kovo 11-osios minėjimui, buvo didelis ir gražus darbas, kuriuo puošė Lietuvą. 1 klasės mokiniai visus džiugino drąsiu pasirodymu atliekant dainą „Mano Lietuva“. 2 klasės ugdytiniai vieningai atliko dainą „Mano vardas Lietuva“. Su nekantrumu sudalyvauti Chorų šventėje savo eilės laukė ir 3 klasės ąžuolyniečiai. Jie džiaugsmingai, pasididžiuodami pristatė savo paruoštą dainą „Dideliam pasaulyje“. Pradinių klasių mokinių pasirodymą baigė 4 klasės mokiniai su daina „Žmonės ant kalnų“. Nenusakomas jausmas visus aplankė dainuojant bendrą, finalinę Chorų šventės dainą „Yra šalis…“. Ją dainavo 1-4 klasių neformalaus ugdymo „Dainos studija“ (vadovė D. Liubinienė) mokiniai ir pradinių klasių mokytojos. Daina visiems leido jaustis lyg po vienu bendru stogu, po kuriuo gali gyventi visi.
Daug įdomių veiklų pradinukų laukė ir kitose pamokose. Vieną pamoką dalyvavo edukacijoje iš Kultūros paso. Edukacijos metu mokiniai buvo supažindinti su buvusioje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorijoje esančiomis pilimis. Apie pilių statybą ir gynybą sužinojo interaktyviai dirbdami grupėse – iš modelino statė aptvarinės pilies kompleksą ir susipažino su vidiniu pilies gyvenimu, gynyba, prekyba, amatais, gilinosi į Lietuvos istoriją. Edukaciją vedė personažas – pilies metraštininkas. Savo įdomumu nenusileido ir kitas užsiėmimas, kurio laukė pradinių klasių mokiniai. Tai – pramoginė, interaktyvi viktorina, kurią paruošė ir vedė 8c klasės mokinės. Paruošti klausimai buvo įvairūs, susiję su Lietuvos istorija, lietuvių kalba, geografija ir t.t. Viktorina ąžuolyniečiams suteikė galimybę dar giliau pažinti Lietuvą, jos kultūrą, tradicijas ir t.t. Laimėjusių komandų nariai džiaugėsi prizais su Lietuvos atributika, bet vis dėlto laimėjo draugystė – visi klasės mokiniai dalinosi laimėtus saldainius. Pradinių klasių korpuso erdves papuošė dar vienos netradicinės veiklos darbeliai. Meninės veiklos „Piname tautinę juostą“ pamokoje mokiniai labai kantriai, meniškai pieštus ąsotėlius margino tautinių juostų motyvais. Pradinių klasių mokinių pakylėta nuotaika, nuoširdžiai dainuotos dainos, įvairūs sukurti darbai rodė, jog jie myli savo tėvynę, visi vieningi ir laimingi turėdami dovaną iš praeities – LAISVĘ.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Neringa Sodaitienė
Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Šią gražią šventę paminėjo ir progimnazijos 5-8 klasių mokiniai. Saulėtą ketvirtadienio, kovo 10-osios, rytą visų klasių mokiniai bei mokytojai susirinko į netradicines pamokas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės 32-osioms metinėms paminėti. Vaikų ir mokytojų veiduose negeso šypsenos, ore sklandė pakili nuotaika, jautėsi mokinių vienybė. Šią dieną progimnazijoje vyko įvairios veiklos: aktų salėje skambėjo klasių chorų dainos, o dalykų kabinetuose vyko Protų mūšiai, piešiamas Elektrėnų miestas, gaminamas tautine simbolika puoštas knygos skirtukas ir kitos veiklos. Smagu buvo išgirsti visus mokinius kartu dainuojant dainas, skirtas Lietuvai – net šiurpuliukai per kūną bėgiojo.
Norime padėkoti muzikos mokytojoms Daliai Liubinienei ir Linai Ambrazevičiūtei už darbą su mokiniais, už puikų mokinių paruošimą Chorų šventei. Dėkojame visiems klasių vadovams, visiems mokytojams, kurie moko mylėti ir puoselėti savo kraštą, branginti savo šalies nepriklausomybę ir prisidėjo prie šios netradicinės ugdymo dienos organizavimo. Už scenos ir aktų salės papuošimą ačiū mokytojoms Ritai Šabūnienei ir Audronei Pocienei, už Protų mūšio paruošimą – Audriui Jurgelevičiui. Už Chorų šventės vedimą dėkojame 8c klasės mokinėms Gabrielei Vilkelytei ir Deimantei Ščiukaitei, o visų klasių chorams tariame AČIŪ už gražias, sielą palietusias dainas, už gerą, patriotinę nuotaiką ir viltį, kad ateityje mes būsime dar labiau vieningi ir susitelkę bendram darbui.Tikimės, jog kiekvienas įvertins Kovo 11-osios svarbą Lietuvos istorijoje ir šios dienos džiaugsmo neaptemdys dabartiniai įvykiai Ukrainoje.
O kaip mokiniams sekėsi rodyti savo išprusimą ir žinias apie Lietuvą Protų mūšiuose? Suvedus rezultatus paaiškėjo, kad patys protingiausi 5-6 klasių mokiniai yra šie:
5a klasė – Urtė Alionytė, Magdė Basevičiūtėir Greta Startaitė,
5d klasė – Aliona Budko, Nojus Ratkevičius ir Martynas Parniauskas,
5e klasė – Ieva Alzbutaitė, Viltė Narbutaitė ir Samanta Šport,
6b klasė – Karolina Jakelytė, Lijana Grigonytėir Lukas Dubickis,
6dklasė – Justas Makūnas, Aurimas Vaitkevičius ir Justina Veželytė,
6f klasė – Adomas Laimutis, Milana Vaitiukevičiūtė ir LunaKovalenko.
7-8 klasėse daugiausiai taškų surinko šie mokiniai:
7a klasė – Dovydas Narkevičius ir Matas Augustinavičius,
7b klasė – Titas Juodsnukis, Karolis Lukoševičius, Monika Liekytė,
7 d klasė – FaustėjaGvazdauskaitė, MilitaOrlovaitė, Adelija Katkutė.
7e klasė – Mantas Rafanavičius, Danielius Gedutis. Martynas Stambrauskas,
8a klasė – Lukas Kybartas, Darius Baravykas, Dominykas Katulis,
8c klasė – Armandas Žitkus,MeilitaVaitiukevičiūtė,
8d klasė – Mykolas Škadauskas ir Pijus Pranckevičius;
8e klasė – Vaiva Rastenytė, Viktorija Stankevičiūtė, Augusta Abucevič, Aivaras Kunauskas.
Sveikiname Protų mūšio nugalėtojus ir linkime jiems toliau tobulėti.
Paklausėme mokinių, ką jei mano apie netradicines pamokas ir Chorų šventę.
Mokinių atsiliepimai:
,,Mano nuomone ši netradicinė diena buvo nuostabi, reiktų daugiau kažko panašaus į tai, labiausiai buvo faina pasirodyti, paklausyti kitų kaip dainuoja, juos palaikyti ir t.t“ (Kamilė Smilgytė, 7a)
,,Mano akimis buvo viskas labai gerai! Ir labai norėjau padėkoti už tokią galimybę prisidėti prie šio renginio ir pabūti jo dalimi, ačiū !“ ( Deimantė Ščiukaitė, 8c)
,, Man labai patiko netradicinė diena, nes visą laiką turėjome ką veikti. Labai norėčiau daugiau tokių dienų.“ (Austėja Valaišaitė, 7d)
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Odeta Kanapkienė