Sparčiai artėja gražiausios metų šventės – Kūčios, šv. Kalėdos ir Naujieji metai. Jau kelias savaites prieš šventes kalėdinį nuoširdumą ir laukimo prasmę kuriame namuose, šiuo gražiu jausmu dalinamės ir su aplinkiniais.
Vaikai šių švenčių ypatingai laukia, todėl norisi tą laukimą paversti stebuklingu. Gruodžio 16 dieną „Ąžuolyno“ progimnazijos 1 – 4 klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje ugdymo dienoje „Kalėdų belaukiant“. Šią dieną ugdytiniai sužinojo daug naujų dalykų, susijusių tiek su žiemos metų laiku, tiek su švenčių tradicijomis, atliko daug kūrybinių darbelių, linksmai leido laiką su draugais ir patyrė neišdildomų įspūdžių, kurių kiekvienas buvo apipintas šventinėmis istorijomis.
Kiekviena klasė dalyvavo keturiose veiklose: edukacija Literatūros ir meno muziejuje, Baltojo lokio Guru Buru edukacinė ir kultūrinė teatro programa (Kultūros pasas), šventinio kryžiažodžio sprendimas arba viktorina ir dailės – darbelių pamokos „Kalėdų šventę stebuklingą/pasitik širdy džiaugsmingai“.
Šiandien į savo švenčių tradicijas vis daugiau įpiname kitų šalių kultūrų elementų, todėl dažnai jau nebeatskiriame, kas iš tiesų būdinga lietuviams, kaip šventė mūsų protėviai. Tad, mokiniams apsilankymas Literatūros ir meno muziejuje buvo labai naudingas.
Sužinojo, kada protėviai Kūčias pradėdavo valgyti, kaip stalą dengdavo, kuo puošdavo eglutę ir t.t.
Antrą pamoką pradinukai aktų salėje susitiko su Baltuoju Lokiu Guru Buru. Svečias iš ledynų pasakojo, jog tęsia savo didžiąją kelionę po platųjį pasaulį ir jis kai ko labai išsiilgęs ieško… Keliaudamas ir turėdamas galimybę susitikti su vaikais, atskleidė savo paslaptį, jog labai mėgsta šokti, surengti viktoriną, dalinti prizus, žaisti žaidimus ir t.t. Į svečius su Baltuoju Lokiu atkeliavo ir Kalėdų senelis.
Klasėse mokiniai savo jėgas išbandė suskirstę į komandas ir varžydamiesi šventinėje viktorinoje. Ne tik žinių reikėjo turėti atsakant į klausimus (pvz. kaip vadinasi laikotarpis prieš Kalėdas, skirtas pasiruošimui, susikaupimui, ramybei?), bet ir sumanumo (pvz. Ką Senis Besmegenis valgo pusryčiams?). Skambūs plojimai ir džiaugsmo šūksniai reiškė mokinių pakilias emocijas, pergalės jausmą.
Geros emocijos sklandė ir kalėdinėse dirbtuvėlėse. Mokinio darbelis – tai lyg išraiška to džiaugsmo, kuris slypi kiekvieno širdy laukiant kalėdinio stebuklo. Smagu, kad pradinių klasių mokiniai savo darbeliais papuošė klasių erdves.
Netradicinio ugdymo dieną ir vyraujanti emocija, ir šventinė, puošni aplinka bylojo: „Kalėdos jau visai čia pat“.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui N. Sodaitienė