Šiandien 2026-ųjų gegužės 29 d. Rytoj, gegužės 30 d., progimnazijos kiemelyje trumpam nutūps tarptautinio „Poezijos pavasario“ paukštė. Nuo 1977-ųjų ji čia vis apsilanko (tiesa, su mažomis pertraukomis). 7b klasei visas gegužės mėnuo poetinis. Pirmiausia visi dalyvavo Poezijos ir videomeno vakare, kuriame buvo gyvai skaitoma Aivaro Veiknio kūryba, susijungusi su Dainoros Aleksaitės kuriamais vaizdais ir garsais. Vakaras mokiniams sukėlė įvairių minčių, jie išsakė savo nuomonę, pastebėjimus. O šiandien, „Poezijos pavasario“ išvakarėse, patys surengėme tokią poetinę valandą. Beveik dvi savaites septintokai skaitė įvairią poeziją bibliotekoje, namų bibliotekėlėse, interneto platybėse, kol išsirinko tą eilėraštį, kuris jiems tikrai patinka, kurį jie supranta ir norėtų perskaityti kitiems. O antrą eilėraštį kūrė patys. Pirmiems poezijos kūrėjams ir skaitytojams buvo kiek nedrąsu. Jaučiau, kaip atsakingai į šią užduotį pažiūrėta. Tačiau stebėjausi, kai vaikai pradėjo skaityti H.Radausko, Just.Marcinkevičiaus, V.Mačernio, K.Binkio, ir kitų poetų tekstus, o ir patys bandė kurti, žinoma, apie tai, kas jiems labiausiai rūpi. Supratau, kaip greitai jie auga, nes jų tekstuose atsirado ne tik pirmosios meilės laukimo atspindžių, bet ir nerimo dėl pasaulio saugumo, tylos, gamtos ir žmogaus bendrystės. Būna keistų dienų, kai norisi smarkiai supykti dėl klaidingai parašyto žodžio, bet šiandien norėjosi šypsotis ir didžiuotis… Rytoj paklausysime „ Poezijos pavasario“ poetų ir skubėsime į vasaros atostogas…
D. Balčėnienė


















