Rugsėjo ir spalio mėnesiais „Ąžuolyno“ progimnazijoje vyko psichologinių krizių prevencinės pamokos, kurias vedė mokyklos psichologė Oksana Apanavičienė.
Paauglystėje dažnai iškyla klausimų „kas aš esu“, „kuo aš būsiu, kai užaugsiu“, „kokia gyvenimo prasmė ir dėl ko aš gyvenu“. Atsakymų beieškant į šiuos klausimus, paaugliai dažnai suka skirtingais keliais. Todėl pasidomėjome kokių minčių šią temą turi mūsų progimnazijos mokiniai. Per dailės pamokas paaugliai piešiniuose vaizdavo kaip jie jaučia gyvenimą, kas jiems svarbu, patinka, kelia džiaugsmą, malonumą ir kas liūdina. Taip pat jie pateikė savo apmąstymus bandydami pabaigti sakinį „Gyvenimas – tai…“. Vieni rašė, kad gyvenimas – tai ledo ritulys, buriavimas, čiuožimas, sportas, kiti – labiau akcentavo ryšį su artimaisiais: „gyvenimas – tai šeima, draugai“, “artumas“, treti – rašė apie gyvenimo galimybes: „gyvenimas – tai stebuklas, kurį mes sukuriame“, „menas, kurį gali dailinti“, „laisvė išreikšti save, savo nuomonę“, „iššūkių priėmimas“, „mokymasis iš savo klaidų“, „tikslo siekimas“ ir t.t.
Su mokiniais aptarėme kaip stiprinti savivertę, atpažinti depresijos požymius, kaip elgtis susidūrus su įvairiais gyvenimo sunkumais ir nepalūžti, kur kreiptis pagalbos. Akcijai besibaigiant mokykloje buvo padarytas stendas „Gyvenimas –tai…“, kuriame buvo iškabinti mokinių piešiniai, pamąstymai, įžymių žmonių citatos, išsireiškimai apie gyvenimą ir psichologiniai straipsniai apie gyvenimo prasmę. Paroda sulaukė nemažo susidomėjimo ne tik tarp mokinių, bet ir mokytojų, mokyklos darbuotojų tarpe.
Žmogaus gerai savijautai didelę reikšmę turi poilsis ir miego kokybė. Jeigu vaikas nepakankamai miega, jis bus irzlus, išsiblaškęs, sunkiai seksis mokytis per pamoką ir t.t. Pradinių klasių mokiniams vyko užsiėmimai apie miegą Elektrėnų savivaldybės meno ir literatūros muziejuje. Vaikai atsinešė iš namų pagalvėlių, minkštų žaislų, klausėsi paskaitos gulėdami ant kilimėlių. Visa tai sukūrė jaukią aplinką ir leido pradinukams daugiau atsipalaiduoti. Mokiniai sužinojo ką daryti ir ko vengti prieš miegą, kad ryte jaustųsi žvalūs ir pailsėję, kiek reikia miegoti per naktį, kodėl vieni būna energingi iš ryto, o kiti – į vakarą, išgirdo įdomybių apie sapnus, o į užsiėmimo pabaigą galėjo pailsėti ir atliko relaksacijos pratimą. Smagu, kad visi mokiniai aktyviai dalyvavo surengtoje akcijoje, dalinosi savo mintimis, jausmais ir pojūčiais užsiėmimuose.
Parengė psichologė Oksana Apanavičienė